Herny notebook a USB-C dock

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2094
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Herny notebook a USB-C dock

Príspevok od používateľa zoom »

Hola. Ma niekto prehlad ako funguje/nefunguje USB-C dosk v spojitosti s hernym notebookom?

Situacia - pritulka ma notebook Lenovo Legion 5 15ARH05H (Ryzen 5, RTX 2060, web, PDF) a k nemu nejaku zakladnu bezdrotovu kancelarsku HP mys. Hrame nejake hry, kuka tam do toho notebookoveho displejicku, hybe tou mysou po stole a je vlastne spokojna a rada, ze sa moze hrat. Chcel by som to vsak posunut na trosku vyssiu uroven, tj. externa klavesnica, normalna mys, lepsie repro a hlavne velky monitor a najradsej by som sa vyhol 30-tim kablom po stole. Napadol mi teda klasicky USB-C dock.

Lenze... herny notas ma 230W adapter a to USB-C asi neda (minimalne nie to, co bolo namontovane v 2020). Zase 60-100W, co da nejaky dock asi nebude stacit na plynule hranie. A kebyze aj zapojim nabijaci kabel do ntb a zvysok do dockiny, tak bude bez problemov fungovat FreeSync/GaySync? Notebook ma 144 Hz displej ale bez VRR a to urcite chcem. Su tam ine problemy, o ktorych neviem?

Ide mi o nejake skusenosti v style "funguje to v pohode", "neda sa to", "treba pouzit tuto dockinu", "funguje ale treba splnit 24 podmienok a mat stastie"... nechce sa mi teraz researchovat po nete kazdu jednu vec. Notebook sa bude prenasat max. 0-3x do mesiaca, takze aj viac kablov pripojit nie je problem, ale mal som taku predstavu skryteho docku pod stolom a na stol len trciaci USB-C kabel (pripadne este nabijaci).
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5634
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Herny notebook a USB-C dock

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Freesync Vsync ti neporadím, ale sám to mám zapojené ako opisuješ. Mám LG monitor s integrovaným 100W PD cez USB C ale mám v Noťasi zároveň aj pichnutú nabíjačku (kôli vyššiemu odberu v príapde hier a kôli dementnosti občasného odpojenia PD na microsekundu čo odpojí aj displej, známy problém toho LG, pri externom zdroji mi to nerobí).

Zároveň mám do druhého USB C pichnutý hub a v ňom 2x USB B myš kálveska, 1x USB C webkamera. ešte aj ethernet mám cez USB C (v monitore) avšetko funguje ako má.

Neviem čoho konkrétne sa bojíš aby nešlo.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Herny notebook a USB-C dock

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Ak to nie je Legion 5 Pro, tak to USB-C nesluzi vobec na nabijanie. Ak by aj sluzilo, len najnovsie modely maju 140W USB-PD a aj to nestaci na plny vykon.

Mam Legion 5 Pro so 100W USB-PD a maloktore zariadenie mi ho napaja tak, ze to notebook plnohodnotne akceptuje. Momentalne som pripojeny na U4320Q s 90W PD a pise mi, ze nie je pripojeny na kabel, doba do vybitia 4300 hodin .. Ostatne funkcie asi zalezia od toho kde je to USB-C vyvedene. Mam 2 - jeden je vzadu, cez RTX3060 a druhy na boku cez Radeon v CPU. Ten vzadu som nemal ako skusit ci podporuje Gsync, ten na boku mi zobral FreeSync ale nehral som sa na tom, musi niekto iny potvrdit. Zadny pouzivam doma aj v praci, mam pozapajane klavesnicu, mys, zvukovku .. monitor doma mi dava na vyber bud USB 3.0 a 100Hz s velmi osekanymi farbami alebo USB 2.0 a idem normalne 8bit RGB

Inak to mam podobne ako @Jednoduska a ako to chces ty .. vyvedene len 2 kable, este aj spojene suchym zipsom, nech sa to lahsie hlada na tom prazdnom stole :D
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2094
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Herny notebook a USB-C dock

Príspevok od používateľa zoom »

No bojim sa napriklad toho VRR, lebo nikde neviem vycitat presne informacie. Pozeranim video a citanim som nadobudol dojem, ze cez USB-C a DisplayPort by malo ist VRR v pohode pri 1440 a 144 Hz. Dalej sa bojim presne takych blbosti, ktore mi ani nenapadnu, ale aj ty spomenies - kdejake vypadavanie signalu na milisekundu, alebo odpoajanie zariadeni, alebo dropovanie packetov, aj ked jeden za 20 minut. A budem to tam riesit taketo blbosti, kedy to funguje, ale vlastne nefunguje. No a nakoniec som sa docital, ze niektore docky maju hlucny ventilator - ja som to cely cas povazoval za pasivne zariadenie a niekto je tam schopny capit vetrak. A kedze s celym dockom mam presne 0 skusenosti, tak ani neviem, co vsetko mi este ani nenapadlo.

Napriklad taketo nieco: https://www.alza.sk/i-tec-usb-cthunderb ... 271484.htm

Normalny kvadrik, KVM funkcia... mohlo by byt? Je USB-C dock napajany z notebooku? Akoze do ntb pichnem elektriku, potom z neho cez USB-C do portu PC1 na tom docku a hotovo? Do docku potom RJ45, klavesnica, mys, DisplayPort a ono to bude fungovat? Ze zapnem ntb a full-size RGB klavesnica bude svietit? Monitor bude pichnuty do vlastnej elektriky.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5634
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Herny notebook a USB-C dock

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Mozemcsa mylit ale.vie ro byt obojstranne, aspon na mojom malom HUBe co vie dat 30w do NTB, ale to vyzaduje napajico zdroj priamo do HUBu (docku).

Lebo klavesnice a podobne ti to uzivi aj z jedneho USB C, ale samozrejme si to cez USB C v notasi nepotiahne 100W, to musi byt externe napajane.

Návrat na "Mobilné PC"