ako presuvat subory v ramci sietoveho disku

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6733
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

ako presuvat subory v ramci sietoveho disku

Príspevok od používateľa molnart »

V total commanderi mam otvoreny SMB share a chcem na nom presuvat subory cez F6, windows vsak ten subor kopiruje, namiesto toho ze by ho presuval. ako docielim aby sa presuval aj ked operaciu vykonavam zo vzdialeneho pocitaca? ked sa pripojim lokalne tak to samozrejme presunie okamzite, ja vsak tie subory potrebujem otvarat, aby som vedel kam patria
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2095
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: ako presuvat subory v ramci sietoveho disku

Príspevok od používateľa zoom »

To presuvas v ramci jedneho sharu? Akoze mas otvoreny nejaky namapovany disk a v TC movujes napr. zo Z:\Data\subor.dat do Z:\Data2\subor.dat? Ci je to nejako cez viacej sharov riesene?

Malo by to normalne fungovat. Skus, ci ti to ide cez Windows Explorer. Ked ano, tak zahod cely chujsky TC. Nikdy som nepochopil, ako ten soft moze byt taky popularny. Je hnusny, neintuitivny, komplikovany. Teraz som odskusal tuto situaciu (presuvanie v ramci remote disku) a funguje to cez Win Explorer aj Altap Salamander. Vzdialeny share je TrueNAS Scale so Sambou. Na lokalnom Windowse su napamovane SMB shary ako disky.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6733
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: ako presuvat subory v ramci sietoveho disku

Príspevok od používateľa molnart »

mam to nasharovane ako \\192.168.xx.xx lebo tie data su na rovnakom disku, ale su to ine shary. keby to bolo v ramci jedneho namapovaneho disku tak si myslim ze by to slo.
windows explorer sa neda ovladat klavesnicou, v total commandery mys nepotrebujem vobec. ja zas nerozumiem ako ktokolvek odchovany na norton/volkov/midnight commandery, far manageri moze pouzivat file explorer. total commander a double commander keby neexistovali tak asi neviem vobec fungovat vo windows
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2095
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: ako presuvat subory v ramci sietoveho disku

Príspevok od používateľa zoom »

Ako nemyslel som, ze Explorer pouzit... ja ficim na Altape a vobec nechcem tvrdit, ze ten je naj a vsetci ho musia pouzivat. Len TC mi za tie roky prisiel taky najviac vyfailovany, co bez konfiguracie nezvladal uplne elementarne veci ako vstupovanie do zapakovanych suborov. A ten jeho extra pre-komplikovany vzhlad to len umocnuje. Ale vsak ved nech si kazdy pouziva, co chce.

Takze... to co hladas, sa vola server-side copy a podporuje to aj Samba (link). Vyuziva to Windowsacky FSCTL_SRV_COPYCHUNK (tu je ako to funguje). Existuje aj stary topic, ako to toho casu nevedia rozbehat v TC (nevravim, ze inde to ide).

Moj test: Modelova situacia, majme \\nas, na ktorom su vyzdielane shary "data" a "backup". V kazdom mozu byt rozne foldre (folder1, folder2, atd). Otvorim v managerisovi zdielany share (je jedno, ci to ide cez namapovany disk alebo \\nas), v lavom okne jeden share, v pravom druhy a takto to ide:
[\\nas \ data \ folder1 \ file] > [\\nas \ data \ folder2 \ file]
- Instant move vo Windows Explorer aj Altape

[\\nas \ data \ folder1 \ file] > [\\nas \ backup \ folder1 \ file]
- Altap = pomaly kopiruje cez siet k sebe a od seba
- Windows Explorer aj Robocopy, skusal som Move aj Copy = Move nebolo instantne, ale v obidvoch pripadoch sa viditelne jednalo o server-side riesenie (rychlost movovania/kopirovania boli 150-300-2000 MB/s, siet je 1 Gbit/s). Kedze sa jedna o ZFS filesystem, tak to vela skakalo kvoli cachovaniu. Hardwarovo to pole da 550 MB/s sustained speed.

Viac som neskumal a nechce sa mi tu zrovna teraz Wiresharkovat a pozerat, ci to ide cez ten COPYCHUNK. Asi je aj dolezite vediet, na com ti to bezi tie shary, ci Windows alebo nejaky NAS so Sambou.

Teoreticke riesenie 1: Najst najblizsi spolocny share-point a ten vysharovat. Cize v priklade vyssie, dajme tomu cele C:\ (napr. aj cez admin share c$), na ktorom su C:\data aj C:\backup.

Teoreticke riesenie 2: Urobit s v TC nejaku custom akciu, ktora vyvola Robocopy. Mam to tak v Altape, ze som na nejakom foldri, vyvolam danu akciu, on doplni potrebne parametre do prikazu a v konzolovom okne otvori Robocopy a kopiruje sa. Takto mozes pozerat obsah cez TC a kopirovat rychlo cez Robocopy.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15052
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: ako presuvat subory v ramci sietoveho disku

Príspevok od používateľa faugusztin »

Total Commander funguje korektne tiez. Ak narazis na to, ze nieco sa ti kopiruje v tomto pripade, tak to ma dovody na strane servra. Typicky ide o situacie, ked nie je mozne vymazat subor, ktory kopirujes. To moze byt kvoli tomu, ze je subor otvoreny inou aplikaciou, nemas prava na vymazanie alebo ide o presun medzi roznymi zdielanymi priecinkami (tvoj pripad ako citam).

Návrat na "Siete"