Chraptivý Whatsapp zvuk z telefónu nie len do tabletu

Android platforma na mobilné zariadenia, Wear OS platforma na wearables, povolená diskusia tiež o ďalšie kompatibilné systémy (RTOS/Tizen OS/Garmin OS/Fitbit OS)
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Chraptivý Whatsapp zvuk z telefónu nie len do tabletu

Príspevok od používateľa opto »

Zvuk z reproduktoru na tablete je nechraptivý len vtedy ak mám mikrofón na telefóne viac vzdialený od úst a zároveň rozprávam potichu.
Naposledy upravil/-a opto v St 14. Feb, 2024, 18:39, upravené celkom 2 krát.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Chraptivý Whatsapp zvuk len z telefónu do tabletu

Príspevok od používateľa lopo1 »

Nebude toat suvis s potlacanim hluku v pozadi t.j. ak mas dalej mikrof9n od ust a rozpravas potichu berie to ako sum pozadia ktory sa snazi odstrániť
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Chraptivý Whatsapp zvuk len z telefónu do tabletu

Príspevok od používateľa opto »

Naopak . V repráku tabletu je zvuk skreslený/chraptivý len vtedy ak do mikrofónu v telefóne prichádza vačšia intenzita zvuku.
Pripadá mi to skôr ako prebudenie mikrofónu ale nikdy nie je zvuk tak skreslený ak je na strane repráku je telefon nie tablet .

Takže áno pripadá mi to ako nejaké múdre prispôsobenie WoIP pre whatsapp ale iné ako Echo cancelation alebo potlačenie šumu.
Ak je na tom istom mieste/routery telefón tak zvuk nie je chraptivý. Ale je fakt že v tom prípade bol VoIP hovor robený nie cez whatsapp ale cez messanger.

No proste ten tablet indikuje v prichádzajúcom zvuku niečo také čo zapne kurvenie alebo kontraproduktívnu nápravu..
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Chraptivý Whatsapp zvuk len z telefónu do tabletu

Príspevok od používateľa opto »

Tak som to skúšal znova so znalejšou osobou na strane chrapotavého repráku v tablete. Stíšenie zvuku HW tlačítkom nepomohlo zrušiť chrapťanie pri spracovaní prichádzajúceho silnejšieho zvuku ale znalejšia osoba si všimla nejaký červený reprák na obrazovke tabletu ale keď na neho klikla tak sa nič nedialo. Je to nejaký príznak poruchy alebo zlého nastavenia tabletu ?
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: Chraptivý zvuk cez Whatsapp-cez messenger OK

Príspevok od používateľa opto »

Tak nakoniec som zistil že cez Messenger hovor to na danej lokalite nechraptí .

Bude to tým že crypto owerhead je pri whatsappe väčši a internetové spojenie na danej lokalite má hraničné hodnoty jitteru ?

https://www.androiduj.cz/whatsapp-vs-messenger/

Návrat na "Android / Wear OS"