lacný 2,4GHz router s odnímateľnou anténou

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: lacný 2,4GHz router s odnímateľnou anténou

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kdeze vycitka - takym sposobom to nikto nebral. Hlupy Airmax... pekne si ho spacifikoval.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: lacný 2,4GHz router s odnímateľnou anténou

Príspevok od používateľa opto »

Tak už som odmeral mobilom/netanalyzer aj dB vo vzdialenosti cca 70m s priamou viditeľnosťou a vsetky tri zariadenia cez okno:

- opravený(fw upgarde) Netis s 38cm a 18cm anténkou -60bB
- WLAN BR s 15cm anténkami - 64dB
- Nanostation M2 v mode AP/9dB zrejme preto že no Airamax PP len -60dB
čo je pre moju záhradu samozrejme úplne dostatočné. :good:


Ešte raz ĎAKUJEM za hračku.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: lacný 2,4GHz router s odnímateľnou anténou

Príspevok od používateľa opto »

Len zrekapitulujem a doplním podstatné nastavenia M2 pre prídavný AP cez kábel:
- vypnúť špeciálny Airmax PP ( domnievam sa že sa tým zmení aj vyžarovací diagram a teda sa zníži aj dosah ??? )
- zapnúť AP vo WiFi nastaveniach vrátane SSID a PSW
- Network(bridge mode) vypnúť Auto IP Aliasing , Nastaviť DHCP Fallback IP adresu na najbližší Internet Router
M2 budete tak môcť manažovať aj cez jeho WiFi rozhranie ale jeho prístupová IPka sa môže meniť keďže bola získaná cez DHCP. Asi by sa tomu dalo vyhnúť cez zmenu na router mode ?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: lacný 2,4GHz router s odnímateľnou anténou

Príspevok od používateľa mp3turbo »

IP adresu pre tento Nanostation mozes "zafixovat" na hlavnom routri. Bude sice posuvana DHCP mechanizmom, ale bude cojaviem tri roky rovnaka takze bude akoze fixna.

Kazdy DHCP ma nejaku dobu, po ktorej vyprsi platnost IPcky kazdemu zariadeniu. Ak je zariadenie vypnute dlhsie ako tento interval, jeho IPcka padne naspat do volnych a prideli sa inemu zariadeniu. Ak je zariadenie stale zapnute, IPcku nedostane inaksiu - bude ju mat furt.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: lacný 2,4GHz router s odnímateľnou anténou

Príspevok od používateľa opto »

Áno ale nechce sa mi to v routry hľadať a ani neviem či to fixnutie IPky všetky tie moje lacáky majú.
Aj tak by som to určite zabudol tak mi je ľahšie sa v net analyzátore kuknúť akú má práve adresu Uniqity Inc ( ciže Nanostation M2)
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: lacný 2,4GHz router s odnímateľnou anténou

Príspevok od používateľa opto »

No ešte som v nastaveniach Advance našiel asi nie veľmi podstatné nastvanie distance pre potrebu AP pre mrňavý telefón :?: Možno ze zajtra skúsim či má zmysel zvyšovať vyžarovací výkon .

Možno že keď s M2kou ešte viac zatrasiem tak z nej začnú vypadávať euráče ak to Lacko nezatrhne. :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: lacný 2,4GHz router s odnímateľnou anténou

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nastavenie distance nie je potrebne a asi ani ziaduce : ked rucne nastavis menej ako by malo byt, tak v danom casovom okne nedojdu naspat pakety a nebude to cele fungovat. Ked nastavis zbytocne velku vzdialenost, ajtak si radio pojde podla aktualnej a tympadom to moc nema zmysel.

Skus, za tu cenu nie je co prehrat :) ale podla mna nemas co ziskat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: lacný 2,4GHz router s odnímateľnou anténou

Príspevok od používateľa opto »

Máš pravdu .
Aj napriek tomu že pri vypnutom automatickom prispôsobovaní vzdialenosti a po nastavení na max tj 50km net analyzátor na mobile ukázal obrovské navýšenie dB prínos na prenosovú rýchlosť meranú cez spead meter bol minimálny.
No zrejme v mobile nie je prevodník micro Watov z antény na digitálnu hodnotu ale to SW vyhodnocuje zrejme len so súvisiacich údajov danej WiFi siete napr. práve s tých časov odpovede.

Nechal som to síce na max ale s povolením automatického prispôsobovania. Zbytočne je čakať keď sa nemusí Či ?

Ešte som skúsil zmeniť šírku kanálu na 40MHz a bolo to výrazne horšie.
Skúasil som aj 10MHz a vtedy sa ani mobilom ani PCkom nedá pripojiť vôbec.

Návrat na "Siete"