Rozsirenie WiFi signalu - MESH?

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
pala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 428
Dátum registrácie: Ut 15. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Rovinka

Rozsirenie WiFi signalu - MESH?

Príspevok od používateľa pala »

Caute pani, vobec sa nerozumiem do sieti, ale co to som si prestudoval tu na fore a mam celkom predstavu ako rozsirit moju uz existujucu wifi siet.
Mam zariadenie od Orange - Zyxel VMG3927-T50K, ktore je umiestnene hned pri hlavnom vchode. S routerom som spokojny, ziadne vyhrady, pokryje cele dolne podlazie bez problemov az na terasu. Co je problem je horne poschodie, hlavne krajne izby. Rozmyslal som, ze by som kupil podobny router od Zyxel, napr EX3301-T0-EU01V1F vidim v Datarte za 72 eur. Ma funkciu mesh (volaju to EasyMesh), takze ak spravne tomu rozumiem, mozem tento druhy router spojit cez LAN, kedze koncovky mam vyvedene v kazdej izbe, ktore su napojene na switch hned vedla hlavneho routera.
Malo by to fungovat, ak nastavim rovnake SSID/heslo, tak vsetky zariadenia sa budu automaticky prepajat z jedneho routera na druhy bez toho, aby som si to vobec vsimol podla toho, ktory ma silnejsi signal?
Bude EX3301-T0-EU01V1F stacit na tekto pouzitie alebo radsej priplatit za nieco ine?
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Rozsirenie WiFi signalu - MESH?

Príspevok od používateľa Sugyi »

Ten Zyxel od Orange pise na stranke, ze ma nejake mesh. Aj to druhe co linkujes pise ze ma. Tak by som to skusil. Kup to online aby si to pripadne mohol vratit ked to nepojde.
Neviem aky fw ma ten VMG3927-T50K a ci tam je povolene mesh. Vies sa ked tak dostat do nastaveni?
Dalej neviem ci ten EX3301-T0-EU01V1F vie fungovat ako obycajne AP. Na stranke som o tom narychlo nenasiel info.
Podla videa by si dokonca nemusel nastavovat na druhom SSID/heslo ale malo by si to preberat samo.

Na stranke zyxelu pisu

Kód: Vybrať všetko

**Combining VMG3927-T50K Gateway with the WAP6807 Wireless Extender is advised for the ideal mesh network performance. 
Ten ale neviem ci sa da niekde zohnat. Uvidis ako to pojde.
Pripadne by som sa zastavil v Orange a spytal sa aj ich. Mozno maju nieco take v ponuke.
Používateľov profilový obrázok
pala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 428
Dátum registrácie: Ut 15. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Rovinka

Re: Rozsirenie WiFi signalu - MESH?

Príspevok od používateľa pala »

Dik Sugyi za radu. Idem objednat EX3301 a skusim to nejak nastavit. WAP6807 som ani ja nikde v ponuke nenasiel.

Návrat na "Siete"