World of Warcrat: HDD to SSD

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Shadow19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2010, 16:45

World of Warcrat: HDD to SSD

Príspevok od používateľa Shadow19 »

Zdravím, chcel by som sa opýtať, či má nejaký vplyv na hru keď som iba prekopíroval Wowko z HDD na SSD.
Viem, že tam je rýchlejší loading a ide to lepšie, ale ide mi o tom, či keď som to prekopíroval a bolo to nainštalované na HDD, či sú tam uložené nejaké informácie o tom a keď som to dal na SSD, tak si to pamätá a je lepšie to na novo stiahnúť.


Ďakujem za rady
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: World of Warcrat: HDD to SSD

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nanovo stahovat netreba.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Shadow19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2010, 16:45

Re: World of Warcrat: HDD to SSD

Príspevok od používateľa Shadow19 »

Neviete mi niekto poradiť - mám Wowko na SSD disko M.2 NvME a asi od posledného patchu alebo ešte od predchádzajúceho mi robí to že keď sa lognem alebo odnekiaľ portnem, tak mi fps buď klesne na 1-2 alebo na 500-600 fps na pár sekúnd a ale potom ide v poriadku a občas zasekne keď niečo lootnem.
Vypol som aj všetky addony, repair, vymazal súbory data - 90GB a stiahol nanovo, vymazal cache, prepol DirectX aj na 11 aj na 12 ale nič sa nezmenilo
Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2095
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: World of Warcrat: HDD to SSD

Príspevok od používateľa zoom »

Tazko nieco take debugovat na dialku, ale hladanie na Googli vyprodukovalo mozne riesenie [zdroj]: "Abandon the quest “Sharing a Bountiful Feast”, it was causing this issue for me."

Ak mas Windows 11, dalsie veci na skusanie mozu byt toto a toto (vypnutie optimizacie pre windowed gaming).

Okrem toho treba mat za sebou nejake standardne skusanie - najnovsie aktualizacie Windowsu, najnovsie ovladace na grafiku, hranie sa s grafickym nastavenim WoW (aspon windowed ci fullscreen mod).
Shadow19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2010, 16:45

Re: World of Warcrat: HDD to SSD

Príspevok od používateľa Shadow19 »

Idem pozrieť či mám ten quest na zrušenie.

Mám Windows 10, tak idem sa skúsiť pohrať s nastavením grafiky cez Nvidia GeForce Experience a skúsim aj poprepínať mezi fullscreen a windowed
Shadow19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2010, 16:45

Re: World of Warcrat: HDD to SSD

Príspevok od používateľa Shadow19 »

Ten quest som nemal.
Prepol som aj fullscreen aj windowed,ale to nepomohlo.
Znížil som nastavenie grafiky, tak trošku to pomohlo, že nebolo to zníženie fps na 3-4 sekundy ale len na 1-2 sekundy.

Mám zostavu: R7 3700x, RTX 2060 6G, 32GB RAM a wow mam na SSD Samsung 980 1TB NvMe, neviem či to pomôže
Shadow19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2010, 16:45

Re: World of Warcrat: HDD to SSD

Príspevok od používateľa Shadow19 »

Tak skúsim to na booku - HP Elitebook 850 G5 s Win11 Pro, kde som si skopíroval všetky moje addony a robilo to aj tam, tak bude problém asi niekde v addonoch. Najlepšie bude asi všetky vypnúť a postupne zapínať ak by ich bolo viac, to bude asi najlepšia cesta ako postupne ich vypínať.


Edit1: Tak zistil som, že sú to addony, ktoré načítajú data na acc ako napr. Weakauras, Mount Count Logs, All the things....ale tieto addony používam stále a nebol doteraz problém a stále sú aktualizované...neviem či môže byť problém niekde na komunikácii cez sieť odomňa na servery, alebo nejaké iné nastavenie siete

Edit2: Môže mať na to aj vplyv zapnuté XMP na pretaktovanie ramiek?

Návrat na "Hry a problémy s nimi"