Efektivne velky monitor 38"+

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Efektivne velky monitor 38"+

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Caute,

hladam si domov noveho kamarata a uprimne mam trochu problem s rozhodovanim.

V praci mam Dell U4320Q (kupeny tu na fore), cize 4K, velky ..ale ma slaby kontrast a hlavne ten raster ma trochu zabija (103ppi). Aby som ho tak nevnimal, mam ho uplne na konci stola a tympadom aj druhy monitor - Legion 5, 16" mam dalej a uz mam problem s citanim obsahu na nom. Kym som nekupil tu 43" tak som mal notebook na 125% (150ppi), teraz ho uz mam na 150% (125ppi) aby som na to mohol pozerat cely den.

Doma som mal donedavna 34" WQHD a na nom bol jemne lepsi raster (109ppi). Kedze som ho predal, vytiahol som z policky jeho predchodcu Dell U2913WM (95ppi) a nechapem, ako som na tom mohol niekedy robit. Technicky ale vopcham na tu 29" rovnake okna ako na tu 34", cize jedno okno prehliadaca a vedla neho Slack/Messenger/Dev konzolu.

Vec sa ma tak, ze na 43" je sice 4K a velka plocha, ale realne neviem vyuzit hornu stvrtinu. VS Code si davam sice na takmer celu pravu polovicu, ale aby som si mohol preklikavat aj na okna Slack/Spotify/Messenger, mam tam cca 100px padding. Ta sirka okna je uz taka hranicna, sice na vysku 2160 a hore pomaly nedovidim, na sirku ale len 1800px. Vlavo mam potom 2 okna prehliadacov presne na polovicu, takze "dve full ha de". Na horny sa pozeram len obcas lebo je to privysoko, pritom monitor mam 4cm od stola a sedim od neho dost daleko (ale oci mam asi 25-30cm od stola). Preto namiesto tej 43" rozmyslam, ci nevezmem nieco ine, napr. 38" 3840x1600, lenze tam sa dostavam zas na limit, ze v podstate si neviem vedla seba dat viac ako 2 plnohodnotne okna. Vyska 1600 by mi stacila, ale vedla seba nezmestim 2 okna prehliadaca aj s "niecim navyse". Samozrejme riesenie by bolo - 40" 5120x2160, ktore ma pre mna idealny raster (139ppi) ale nie idealnu cenu - zaciname na 1400e.

Mam ponuku na rovnaky U4320Q za podobnu cenu ako som kupil na fore, presnejsie 640e, za tu cenu mam v podstate aj HP Z43. Ten smiesny kontrast bude problem asi kazdej IPS, ale monitor na notebooku ma ten kontrast o nieco lepsi. WQHD co som predal bol VA panel a tam to bolo super (az na hnusne presytenu cervenu). Pozeral som tiez na 32" 4K, kde by som nemal aspon ten raster taky strasny, ale 2x vedla seba to nedam, cize mi to pride "male" na stole a zvysny priestor uz nevyuzijem, jedine ze by som si sem drbol RGB a kaktus.

Ake su moje moznosti? Co by ste volili vy? Mam na stole 115cm x 38cm miesta :D Monitor by som chcel dat na VESA drziak o hranu stola, ktory je hlboky 80cm.

Zabudol som spomenut, hry velmi nehravam ale podanie farieb je pre mna dolezite, rovnako citatelnost textu, Gigabyte FV43U som tymto vylucil, aj lacne Philips/LG 43".
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade

Návrat na "Nákupná poradňa"