Kurz uprava videii - hyperlapse

Všetko o digitálnych videách, kodekoch, kamerách, programoch na strih, a problémoch s nimi...
šimik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut 02. Máj, 2023, 13:40

Kurz uprava videii - hyperlapse

Príspevok od používateľa šimik »

Ahojte, chcel by som sa poradit, mozno sa tu najde niekto, kto sa upravami videa zaobera viac a vie to zhodnotit. Ja som v tom momentalne uplny zaciatocnik.

Uz davnejsie ma zaujal edit tzv. hyperlapse videii. Teraz som objavil jeden kurz, ktory by mal presne tieto upravy naucit. Neviem vsak, ci to je adekvatna cena, pride mi to za ten obsah celkom dost, ale mozno to stoji za to. Kazdopadne v dnesnej dobe sa stretavam s kadejakymi kurzmi, ktore casto stoja za nic. Tu to ale nie som velmi objektivny zhodnotit (uplne mimo moj odbor), a nechcem sa nechat napalit. Preto by som sa chcel poradit, co si o tom myslite. Chapem, ze nikto mi tu na 100% nepovie, kedze si cely ten obsah prezriet nemoze. Ako som pisal, chcel by som sa len poradit, ci si myslite, ze by to za to mohlo stat, alebo je to predrazene a vyzera to podla obsahu na nic.

Dakujem za pripadne rady.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1628
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Kurz uprava videii - hyperlapse

Príspevok od používateľa d3Xter »

nemas tu uvedeny kurz, nemas cenu, nemas nic
na uplny basic ti stacia yt tutorialy, potom zistis ze na nieco kvalitne ti treba, lightroom, photoshop, premiere, after effects, LRTimelapse, vsetko platene zalezitosti
šimik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut 02. Máj, 2023, 13:40

Re: Kurz uprava videii - hyperlapse

Príspevok od používateľa šimik »

Ach, samozrejme odkaz som zabudol... tu

So SW nie je problem, s tym pocitam. Mam k dispozicii cely Creative Cloud, ci ako sa tomu nadava. V Lr a PS nejake veci zvladam. Resp. to co som zatial potreboval to spravit viem.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1628
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Kurz uprava videii - hyperlapse

Príspevok od používateľa d3Xter »

ak ti dosli vsetky neplatene zdroje tak preco nie, realny obsah ti nikto nepovie kym to nekupi
najprv by si mal prejst zaklady premiere, effects a ako realne fotit timelapse a hyperlapse do rawu
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kurz uprava videii - hyperlapse

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja si myslim ze navodov/videi/brainstormingu ako robit hyperlapse je na internete zadarmo asi tak milion, cize niektore z nich by malo vyhovovat.
je to absolutne bezna technika, nicim specialne nenarocna, dostatocne rozsirena atd.

Hociako zacni, urob cokolvek, len nieco urob. Bude to zle ? Fajn, zahodis, spravis inak. To sa vola proces ucenia. Ale nerozmyslaj sto rokov nad tym co bude pre teba najlepsie pretoze to nevies a nemozes vediet - proste nieco sprav a dostanes nejaky vysledok. Prerob ak bude zly.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Digitálne Video"