Intel XTU nefunkcny

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Invalidus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2018, 14:54
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Intel XTU nefunkcny

Príspevok od používateľa Invalidus »

Caute, XTU pouziovam uz asi 5 rokov a par krat sa mi stalo, ze mi proste zmizla ikona z plochy a v instalacnom subore som nenasiel .EXE subor, ako keby sa sam odinstaloval tak som ho musel instalovat znovu na novo, vzdy bezproblemov.

Po novom sa mi to nedavno stalo znova odvtedy sa mi nedari XTU zfunkcnit, program monitoruje iba CPU a Memory Utilization, ostatne systemove grafy nezaznamena a ladenie CPU v Advanced Tuning sa mi nedari spristupnit, je uplne prazdy nemozem s nicim manipulovat ani len so zakladnymi nastaveniami, skusal som kompletne odstranenie zostavajucich subor, skusal som aj stare verzie, BIOS je aktualny a Windows aktualizovany, vobec nerozumiem co s tym treba urobit, mate niekto podobnu skusenost? Vopred vdaka
Screenshot
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5366
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Intel XTU nefunkcny

Príspevok od používateľa kllr007 »

Rok dva spat som to riešil a bolo treba nejakú špeciálnu verziu XTU pred tým alo ho Intel pokazil. Pohľadať google, Reddit
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22010
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Intel XTU nefunkcny

Príspevok od používateľa dexterav »

tuším treba vypnúť po novom virtualizáciu alebo niečo také

In certain system configurations, Virtualization Based Security (VBS) and OS
features that enable VBS are incompatible with XTU. In these cases, XTU is unable to
function when these features are enabled.
• In certain undervolt protected system configurations XTU will be unable to set
voltage controls to system default values.

ono to pri prvej inštalácci aj píše ale pri updatoch možno nie
pozerám že dokonca píšu že update na posledné verzie sa nedoporučuje, iba čistá inštalácia
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15052
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Intel XTU nefunkcny

Príspevok od používateľa faugusztin »

Dovod je asi tento https://plundervolt.com/ . Mozes skusit Throttlestop ( https://www.techpowerup.com/download/te ... ottlestop/ ), ale tusim ma Intel teraz ochranu aj na urovni mikrokodu.
Invalidus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2018, 14:54
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Intel XTU nefunkcny

Príspevok od používateľa Invalidus »

kllr007 napísal: Ne 03. Dec, 2023, 13:53 Rok dva spat som to riešil a bolo treba nejakú špeciálnu verziu XTU pred tým alo ho Intel pokazil. Pohľadať google, Reddit
Podarilo sa, vykopal som odniekal roky staru verziu ktora teraz v pohode bezi, poslednou odinstalaciou som nasiel este v systeme zopar neodstranenych suborov ale to asi riesienie nebolo
dexterav napísal: Ne 03. Dec, 2023, 14:06 tuším treba vypnúť po novom virtualizáciu alebo niečo také
Ano riesil som to a v sysinfo je tu u mna vypnute ale aj keby som chcel nemozem s tym manipulovat, Core Isolation/Memory Integrity je u mna nedostupna a windows hlasi, ze feature '''doesn't exist''
faugusztin napísal: Ne 03. Dec, 2023, 14:09 Dovod je asi tento https://plundervolt.com/ . Mozes skusit Throttlestop ( https://www.techpowerup.com/download/te ... ottlestop/ ), ale tusim ma Intel teraz ochranu aj na urovni mikrokodu.
Zaujimave ale asi som to obisiel s tou roky starou verziou co som teraz nasiel, kazdopadne vsimol som si, ze mi po novom nejde ani overclock v OMEN Hube

Pre odkaz ak by mal niekto podobny problem, pre mna fungovala verzia 6.5.2.40
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22010
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Intel XTU nefunkcny

Príspevok od používateľa dexterav »

v prvom rade to treba vypnúť v biose
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander

Návrat na "Programy a problémy s nimi"