kamera do auta

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4525
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa scream »

no, vyzera, ze karta bola zle naformatovana, skusime znova
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4525
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa scream »

No pozeram, ze viofo 129 plus bezi len na FAT32. Cize max 32GB karta? Este dobre, ze som tam mal 128gb...

Nevadi, treba mi ale druhu kameru, idealne dual, co vie parking kameru pri cuvani ( aspon ako tak pouzitelne, kedze menit radio a tahat kabelaz sa mi ozaj nechce)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5452
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Fat32 podporuje velkosti do 2TB.

32GB je umelý limit windows dialogoveho okna.


Naformatuj ju bud priamo v kamere alebo cez HP format tool.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4525
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa scream »

Bol som presvedceny, ze format v kamere z nej spravil 32GB, nic skusim znova
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4525
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa scream »

Aktualne sa asi najviac oplati zobrat toto, ze? (pomer cena/vykon) https://www.isix.cz/gitup-viofo/gitup-- ... ni-hlasem/
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1960
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa Miso122 »

Hej
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12289
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa HellAngel »

objednal som viofo, a chcem sa opytat na dve veci:
aku kartu by ste doporucili?
ako tahate napajaci kabel a napajate autokameru? zo zapalovaca, ci urobite osobitne pripojenie?
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2899
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

kartu viofo kludne, pripadne endurance karty

kabel urcite z poistkovej skrine, spravit rozdvojku na kameru, potom schovat do horneho tapaciru, cez A stlpik dole do poistkovej, nech je to pekne
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2117
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa zoom »

SD karticky tie, co su urcene pre nepretrzity zaznam, cize najpravdepodobnejsie MLC pamat. Klucove slovicko vyzera byt "Endurance" napriec vyrobcami - ponuka v Alze. Ja mam dlheee roky Transcend High Endurance a bez problemu. Samozrejme dnes, ked uz SD karticky maju podstatne vacsiu kapacitu asi posluzi aj ta normalna, lebo 128GB sa bude prepisovat o dost menej casto nez 16GB kedysi. Ale vzhladom na smiesne ceny okolo 20,-€ a dolezitost jej funkcie by som inu nez MLC karticku nebral.

Napajaci kabel tahame skryto. Cize od kamerky hore popri skle (zastrceny za tapacirungom), dole cez A-stlpik a tam do poistiek. Takto nejako. Ja to robim tak, ze kupim custom USB kabel s 90° konektorom, aby od kamerky isiel ihned hore k tapacirungu. Ak ma kamerka mini-USB konektor, musis davat pozor na prave a lave zalomenie. Ked ten kabel dotiahnem k poistkam pri vodicovych kolenach, tam ho pripojim do takehoto DC/DC menica z 12V na 5V s USB vystupom. Tych menicov je mnoho s roznymi konektormi, ale ja pouzivam klasicky USB-A vystup, do ktoreho viem zapojit akykolvek kupeny kabel. Cierny kabel toho menica upevnis hocikde na kostru auta a cerveny cez takuto vec na vhodnu poistku. Vhodna poistka je nejaka menej dolezita poistka s dostatocnou rezervou, ktora je pod prudom, ked zapnes klucik do druhej polohy a vypne sa po vypnuti auta. Ja nepouzivam tie parkovacie rezimy pri dashcamoch, tam to samozrejme musis pozapajat inak.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5452
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Mam dost pochybnosti o tom ze tie endurance su MLC
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10019
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa stiv »

Viofo, sandisk max endurance...

Mlc, to dnes este existuje?
.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1960
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa Miso122 »

Obyčajná SanDisk Ultra 200GB za 20€ mi v kamere drží už cez 3 roky

Základ je nie Kingston a budeš safe
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4525
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa scream »

Ja som kupil Kingston endurance 128GB a akurat ma na podpore sfukli, ze nie je medzi "supported", takze odporucam nejaku z ich listu aby v pripade problemov neskusali tahy, ze vymen za podporovanu kartu...

BTW vyzera, ze vsetky moje problemy (niekedy sa kamera pri startovani uz nezapla, necitatelne zaznamy, chybajuce zaznamy a neschopnost zapisovat) sa asi vyriesili prepojenim napajania z GPS modulu priamo do kamery.

A Kedze som lazy bitch mam to pichnute do zapalovaca... Uz ked to tu ale zoom takto pekne rozpisal, tak to asi zapojim jak clovek do poistkovej skrine :)

Beriem aj 119 mini 2 do druheho auta, len cakam, ci mi nedaju na nu dajaku zlavu :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2117
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa zoom »

No moja Transcend High Endurance celkom urcite je MLC. Pozrel som aj terajsi datasheet a stale vsetky HE modely hlasia ako MLC.
SanDisk High Endurance a Max Endurance to nemaju napisane v datasheete = najpravdepodobnejsie nie su. Max Endurance zvladne viac zapisov oproti High Endurance a ma dlhsiu zaruku (3-10 rokov podla velkosti SD karty oproti 2 rokom). Existuje potom SanDisk Industrial, ktora uz je MLC podla datasheetu.
Samsung PRO Endurance to tiez nema specifikovane v datasheete, tak by som povedal, ze nema MLC, ale po internete je viacero obchodov, co ich oznacuju ako MLC (priklad), tak neviem.
Kingston Endurance to tiez nema napisane v datasheete. Maju aj Kingston Industrial, ktore pouziva TLC v pseudo-SLC rezime.

Fungovat budu vsetky, ale ako som pisal - za tych par eur navyse mam peace of mind a dobry pocit, ze veci su urobene ako maju byt. Ale samozrejme vzdy si vies kupit napriklad SanDian High Endurance Pro alebo Sansumg Pro :good:.

Návrat na "Nákupná poradňa"