Windows slaby zvukovy výstup a ASIO

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Windows slaby zvukovy výstup a ASIO

Príspevok od používateľa stanomx »

Ahoj neviem ci sa viem dobre vyjadriť, možno ma niektory high-end sluchatkari poucia.

Windows ma cez browser, alebo foobar strasne slaby zvuk na dany hardware - (napr. dx3pro plus, fiio, hocaka smiesna zvukovka do USB, alebo aj integrovana na doske)
O bluetooth ani nebudem hovoriť to je čista katastrofa (skusil som aj alternative a2dp drivre s LDAC podporou a bola to zmena k lepsiemu ale aj tak slabe)
Ostatne zvukove vstupy, vystupy su vypnute, vyskusane rôzne sampling rate
Výrazná zmena nastane ked idem cez asio, dych berúca - ide to ako má vlastne.
Človek by si to ani nevšimol v podstate keď nevie ako by to malo hrať.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Windows slaby zvukovy výstup a ASIO

Príspevok od používateľa stanomx »

vo foobare to funguje aj ked dam output device - [exclusive]
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2095
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Windows slaby zvukovy výstup a ASIO

Príspevok od používateľa zoom »

ASIO vzdy obchadza windowsacky softwarovy volume mixer. WASAPI (standardne Windows audio) obachadza volume mixer len ked pouzijes Exclusive rezim. Troubleshooting teda poukazuje na windowsacky volume mixer.

Asi je zbytocne vypisovat, aby si si pridal zvuk vsade na 100% a uz si to skusal a kontroloval. Kazdopadne vsak:
  • Nas oblubeny NirSoft ma malinku utilitku SoundVolumeView, ktora ti pekne zobrazi, ako mas co nastavene. Vytiahne to nastavenia z Windowsu, cize napriklad ak mas pre Foobar vo Windows volume mixeri nastavenych 100% a priamo v Foobare volume znizeny na 50%, tak utilitka ukaze 100%. Mal by si mat vsetko relevantne na 100%.
  • Pozri si, ci ti nejake nahravacie (Recording) zariadenie nemyli Windows, ze je v Communication rezime a neznizuje volume o 50/80%. Takto.
  • Pripadne mozes skusit vypnut vsetky efekty na danom zariadeni, ale by default su vypnute a nemyslim si, ze to pomoze.

Návrat na "Zvuk a PC"