hlucnost a spotreba pneumatik

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
slavohrn
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 07. Dec, 2023, 18:18

hlucnost a spotreba pneumatik

Príspevok od používateľa slavohrn »

Zdravim, chcem sa spytat na vase skusenosti s celorocnymi pneumatikami vs zimne/letne. Mali ste niekto aj aj a viete to porozvnat ktore sa oplatia viac? Ja mam teraz klasicke zimne pneumatiky, mam hlucnost C a su naozaj dost hlucne, spotrebu mam B a je ta spotreba dost vyssia ako na letnych avsak na snehu drzia perfektne. Neviem ci teraz na leto investovat do celorocnych alebo ist klasika zimne/letne....

//odstránený nesúvisiaci link, nebol na produkt ale len eshop - Wingo
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6721
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: hlucnost a spotreba pneumatik

Príspevok od používateľa molnart »

ja som zatial pouzival 2 sady celorocnych a na jar asi do nich tiez pojdem (alebo na jesen a leto dojazdim na zimakoch). spotrebu som nejako extremne neporovonaval, hlucnost nepocitujem ani letne vs zimne, u mna rozhoduje skor to ze za rok najazdim tak 10tis km max, sneh vidim max 2 dni v roku, z toho jeden som doma na HO a auto je zaparkovane a druhy snehovy den je v auguste niekde v alpach.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
slavohrn
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 07. Dec, 2023, 18:18

Re: hlucnost a spotreba pneumatik

Príspevok od používateľa slavohrn »

len ked tuto zimu napadol v BA sneh tak som bol vcelku vdacny za tie zimne :D ale asi ano asi skusim mozno tie celorocne vdaka
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: hlucnost a spotreba pneumatik

Príspevok od používateľa Papek »

Ja by som vyššiu spotrebu nepripisoval iba pneumatikám, ale aj zimnému obdobiu. Na Navare mám celoročné ATčka, teda jazdím posledné tri roky tie isté pneu. Keď som porovnal zimné mesiace december január február vs jún júl august za roky 2019-2022, tak mi to vychádza priemre 11,5l v zime a 9,9L v lete.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1559
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: hlucnost a spotreba pneumatik

Príspevok od používateľa lopo1 »

Celorocne gumy zalezi kolko najazdis za rok podla toho zisits ci sa oplatia alebo nie inak na Rangeri mam tiez celorocna AT gumy a na hlucnost si nestazujem spotreba i dont care
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: hlucnost a spotreba pneumatik

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> len ked tuto zimu napadol v BA sneh tak som bol vcelku vdacny za tie zimne

cooooo ? V Bubline bol sňach ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1559
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: hlucnost a spotreba pneumatik

Príspevok od používateľa lopo1 »

slavohrn napísal: St 10. Jan, 2024, 13:17 len ked tuto zimu napadol v BA sneh tak som bol vcelku vdacny za tie zimne :D ale asi ano asi skusim mozno tie celorocne vdaka
Na tych celorockach som v pohode jazdil ine snehy s 1,5t vozikom a nie ta trocha co v BA napadlo
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5379
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: hlucnost a spotreba pneumatik

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Jazdim teraz Goodyear vector 4Seasons gen3...

Na snehu:
Brzdy a trakciu to ma ako dobra zimna pneumatika typu continental TS870, hankook RS3...
V zakrutach to je slabsie, tam sa prejavuju "letne" kraje pneumatiky. Nie je to ziadna tragedia, ale jazdi to asi ako 3-4mm top pneumatika, stale lepsie ako novy matador. Ttale je to krasne citatelne, zabavne, stale vies byt siroko daleko najrychlejsie auto na zasnezenej ceste. Akurat ked s novou TS870 mozes ist po zasnezenej okreske 130+, tak budes musiet spomalit.

Na vode:
Tam tie pneumatiky nemaju konkurenciu... Pluhuju vodu ako zimaky a zaroven trakciu maju ako top letne. Spojene najlepsie s najlepsim. A aj ked to presvihnes tak sa spravaju super, citatelne. Mas pocit ze ti auto s nimi prirastlo k rukam a presne vies co sa stane. Je to ako ked si v hre zapnes jazdny rezim arkada miesto simulacie.

Na suchu:
Plne brzdy su slabe. Este horsie ako ekologicke pneu typu continental eco contact. Ten zimny dezen to nezvlada.
V zakrutach to drzi dobre, drzi to lepsie ako vacsina letnych pneumatik. V porovnani s primacy 4 mozem ist niektore zakruty kludne o 5-10kmh rychlejsie ako to zvladali predtym. Jonathan Benson z tyre reviews vravel ze su "lovely to drive fast" a tym zhrnul asi vsetko.

Akurat maju dost makku bocnicu na to kolko gripu v zakrute ponukaju. Ked s nimi idem rychlo tak ich fukam na 2,7baru inak mam polku bocnice osuchanu od asfaltu.


Ked s nimi ides ako clovek a trebars nedavas plnu brzdu v 160tke tak by si povedal len ze su to dobre pneu. Urcite lepsie ako trebars zimne v lete. Dokonca aj lepsie ako michelin primacy 4 v lete.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7

Návrat na "Debata o všetkom"