ako pripojit sluchadla k NTB?

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6731
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

ako pripojit sluchadla k NTB?

Príspevok od používateľa molnart »

Blba otazka, ale zatial sa mi na to nepodarilo najst rozumne riesenie:

v poslednej dobe castejsie pouzivam notas ako PC a v podstate jediny dovod preco zapinam komp su pripojene sluchadla. sluchadla mam pripojene dozadu do dosky lebo na prednom porte pocujem sum. nechce sa mi neustale liezt pod stol a vytahovat a potom zasuvat kabel. ine sluchadla pouzivat nechcem.

riesenia ktore mi napadli:
- vytiahnut niekde predlzovaci 3.5 kabel zo zadu dosky na stol a odtial prepajat sluchadla bud na komp alebo na notas. tym padom mi ale kabel od sluchatok pojde cez cely stol a to sa mi nepaci. navyse neviem ci tu tiez nenarazim na nejake rusenie.
- kupit si externu zvukovku, ale nevidel som vela takych kde by sa dalo prepinat viacero vstupov, plus mi to tiez nevyriesi kabel cez stol. pripadne by som ho mohol pripevnit odspodu k doske stola
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4577
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: ako pripojit sluchadla k NTB?

Príspevok od používateľa killswitch »

Ja mám lacný čínsky DAC, ktorý ma vpredu prepínanie Optical/USB/Coaxial. Myslím, že by to riešilo tvoj problém. Akurat už je to staré zariadenie, tak určite bude niečo kvalitnejšie v tejto dobe. Tu je jeho MKII verzia (ten má navyše BT): https://www.audiophonics.fr/en/dac-with ... 14524.html

Teda ak má doska optiku napríklad a NB by si riešil cez USB. Alebo PC USB a NB BT.
Naposledy upravil/-a killswitch v Po 22. Jan, 2024, 08:48, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: ako pripojit sluchadla k NTB?

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Ja som tento "problem" vyriesil cez KVM, kam som zapojil moj Topping v podpise + ked som mal na monitor pripojene aj PSko cez SPDIF, tak sa mi to aj same prepinalo na ten vstup, rovnako aj BT. V praci mam Sabaj D2, napajanie z microUSB alebo zdroj signalu+napajanie z microUSB a k tomu SPDIF input, cize keby si mal napajanie z monitora napr. a USB vstup z NB, SPDIF z PC tak si to vies prepinat dlhym podrzanim tlacidla. podstate tak ako pise killswitch. Tych malych DACov je viac, ja som hladal taky, co nepotrebuje trafo napajanie.

https://hifi-express.com/products/sabaj ... mini-audio
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade

Návrat na "Zvuk a PC"