W10 BSOD + kernel error

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Shadow19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2010, 16:45

W10 BSOD + kernel error

Príspevok od používateľa Shadow19 »

Zdravím, chcel by som poradiť s problémom, chcel som cez AOMEI Partition Assistant zmenšiť trochu disk C: a pridať na recovery partíciu a potom tom ako sa reštartol pc a mal sa zaviesť Windows PE, tak mi vyhodilo túto chybu: https://ibb.co/44rxvmZ , predtým som s tým nemal problém, neviem čo sa zmenilo.
Skúšal som aj automatickú opravu pri štarte,ale vypísalo mi, že nie je možné opraviť spustenie pri štarte. Skúšal som aj sfc/scannow ale nenašlo, žiadne chyby a dal som aj chkdsk c: /f /r a všetko prebelo a nevidel som že by tam boli nejaké chyby, skúšal som aj rebuildbcd a fixboot ale ten mi neprešiel.

A je tu aj zopár BSOD, ktoré mi občas vyhodí: https://ibb.co/3NfM27b

Či je nejaká možnosť to opraviť ako reinstall Windowsu alebo upgrade na Win 11?
Mám len jeden bod obnovenia a to 20.1.2024 čo je po poslednom BSOD, keď som inštaloval AMD Ryzen Master a ovládače na sieťovku a zvukovku.

Ďakuejm
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1286
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: W10 BSOD + kernel error

Príspevok od používateľa 4040 »

Nikdy nerobím úpravy na C z bežiaceho OS.Mal si spustiť AOMEI cez boot.Ak si chcel upravovať C ,tak priamo cez OS.Používam AOMEI ale iba cez boot ,ak ide o úpravy na disku s OS.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: W10 BSOD + kernel error

Príspevok od používateľa HellAngel »

reinstal. Upravy na particii, kde bezi system a mam ho spusteny sa nerobia. Ak uz musis, postup napisal 4040
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: W10 BSOD + kernel error

Príspevok od používateľa Hexaris »

Ale robia a bezne. Neslo to spravit cez nativnu win app? AOMEI muselo nieco posrat a je jedno ci by to robil offline.
Cecko vobec vidis ked nabootujes z instalacky? Su tam nejake data? Mozno cez nejaky recovery soft by som to vytiahol na externy disk a spat nakopiroval. Inak radse novu instalacku, usetris kopec casu …
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: W10 BSOD + kernel error

Príspevok od používateľa HellAngel »

robi to clovek co tomu rozumie. Aby som to uprasnil, ten kto nevie co robi a ako to ma spravit, nech to nerobi vobec. Presne takto potom dopadne XY ludi. Este sa vela ludi rado hra v registroch, lebo citali nejake navody na nete, ako zrychlit system. Pozivaju rozne utility. Ale skusil a nevyslo. Ak tam neboli dolezite data, tak by som riesil cisty reinstal, bude to rychlejsie a menej narocne
NB: Asus ROG Strix G16
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1286
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: W10 BSOD + kernel error

Príspevok od používateľa 4040 »

Nieje jedno,či AOMEI pri úprave C beží cez cez boot alebo je spustený cez OS.Pri úprave C z bežiaceho OS,potrebuje reštart a tam už vznika problém a môže to dopadnúť tak,ako to dopadlo aj teraz.Takže používať AOMEI a podobné programy na správu diskov z bežiaceho OS len na disky,na ktorých nebeží OS.
Shadow19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2010, 16:45

Re: W10 BSOD + kernel error

Príspevok od používateľa Shadow19 »

Cez AOMEI som robil naposledy, keď som migroval s SSD na SSD NVMe M.2 a išlo to bez problémov, keď reštartlo pc išlo zaviesť WindowsPE na migráciu, ale odvtedy som to nepoužil. Teraz som to chcel urobiť preto, lebo mi nefungovala aktualizácia na Windows a čítal som, že stačí zväčšiť recover particiu na 1GB, lebo že je to nejaká chyba od Microsoftu a že potom im to fungovalo, tak som chcel z disku C: zmenšiť o 500MB a pridať tam, ale už mi to nešlo.

Reinstal som nechel riešiť, lebo sa mi neche všetko odznova inštalovať,ale ak nebude iná možnosť tak to budem musieť urobiť. A keď už ten reinstall tak, keby som dal možnosť ponechať osobné súbory,tak asi mi nenenchá všetko čo som tam mal
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1286
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: W10 BSOD + kernel error

Príspevok od používateľa 4040 »

Takže OS Ti beží?
Shadow19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2010, 16:45

Re: W10 BSOD + kernel error

Príspevok od používateľa Shadow19 »

Áno OS mi beží, len občas som mal tie BSOD čo som priložil screen a nešla mi aktualizácia, tak preto som to začal riešiť cez ten AOMEI, kvôli tomu čo písali, že im pomohlo
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1286
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: W10 BSOD + kernel error

Príspevok od používateľa 4040 »

A teraz, ako vyzerá ten disk.Daj sem screen, zo Správa diskov alebo z toho AOMEI.Akú máš teraz presnú zostavu OS?
Shadow19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2010, 16:45

Re: W10 BSOD + kernel error

Príspevok od používateľa Shadow19 »

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: W10 BSOD + kernel error

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> len občas som mal tie BSOD čo som priložil screen a nešla mi aktualizácia, tak preto som to začal riešiť cez ten AOMEI, kvôli tomu čo písali, že im
>> pomohlo

ak som porozumel napisanemu : ty si sa rozhodol riesit tvoje pady (obrazky v prvom prispevku temy) tak, ze si zmensil priestor na C: a zvacsil na recovery particii ?

To je sposob "ked nejde zadna smerovka, tak dole prednu napravu, vymenit olej v prevodovke a nahodit nelegalne LED žižinky dopredu".
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
michalesku
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 689
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 11:56
Bydlisko: Zvolen

Re: W10 BSOD + kernel error

Príspevok od používateľa michalesku »

Shadow19 napísal: St 24. Jan, 2024, 23:28 ... Teraz som to chcel urobiť preto, lebo mi nefungovala aktualizácia na Windows a čítal som, že stačí zväčšiť recover particiu na 1GB, lebo že je to nejaká chyba od Microsoftu a že potom im to fungovalo, tak som chcel z disku C: zmenšiť o 500MB a pridať tam, ale už mi to nešlo...
Prepokladam, ze slo o KB5034441.. Turbo, skus pogooglit, kym napises nezmysly..
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Intel Core2 Quad Q9550 2.83GHz + Scythe Ashura SCASR-1000 | MB MSI P45-8D Memory Lover | RAM Kingston DDR2-1066 HyperX 4x2GB | VGA NVIDIA Quadro K4000 3GB | SSD Intel 520 Series 2x120GB RAID0 | HDD WD RE3 2x1TB RAID0 + WD Caviar Blue 2TB + WD Caviar Blue 500GB | DVD±RW Samsung SH-S224DB | DVD-ROM Plextor PX-130A | CD-RW Plextor Premium | FDD + Card Reader Teac FD-CR7 | Audio Creative SB Audigy 2 ZS Platinum | TV AVerTV Hybrid+FM PCI A16D | PS Gigabyte ODIN Pro 550W Modular | Keyboard Fujitsu KB955 | Mouse ROCCAT Kone v2 + SteelSeries QcK mini | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS
PC2: HP ENVY Phoenix h9 | CPU Intel i7-3770K 3.50GHz | RAM Nanya DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | SSD Samsung PM871a 512GB + Crucial MX500 500GB | HDD WD Gold 2TB | DVD±RW HP GH82N | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS (shared)
PC3: Dell Precision T1650 | CPU Intel Xeon E3-1240 v2 3.40GHz | RAM Samsung DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA Quadro M2000 4GB | SSD Samsung PM871 256GB | HDD Seagate 500GB | DVD±RW Philips DH-16ACS
NB1: Fujitsu LIFEBOOK S782 vPro | 14" HD+ | CPU Intel Core i7-3540M 3.0GHz | RAM 2x8GB | SSD Samsung 850 PRO 2TB | 4G/LTE w/GPS | 2nd Battery | 2nd HDD | Port Replicator
NB2: Fujitsu LIFEBOOK E782 | 15.6" FHD | CPU Intel Core i7-3632QM 2.2GHz | RAM 2x4GB | SSD Plextor M6 PRO 256GB | 3G/UMTS w/GPS | 2nd Battery
2in1: Fujitsu STYLISTIC Q702 vPro | 11.6" IPS HD | CPU Intel Core i5-3427U 1.8GHz | RAM 4GB | SSD Toshiba 256GB mSATA | 4G/LTE w/GPS
NAS: Synology DS1515+ | CPU Intel Atom C2538 2.4GHz | RAM 2x8GB | Storage HDD Seagate IronWolf 4x4TB RAID5 + SSD Intel 520 Series 180GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: W10 BSOD + kernel error

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aha, logicka konstrukcia vety, syntax, taketo tie blbosti. Bola tam logicka spojka "a" s tym, ze ina pricina bola uvedena pred nemoznostou aktualizacie co moja strážna veža vyhodnotila ako primarnu pricinu : " len občas som mal tie BSOD čo som priložil screen a nešla mi aktualizácia" tak preto sa pytam take uzasne nepochopitelne nezmysly ako sa pytam.

Nesla mi aktualizacia som zhodil na druhe miesto z hladiska signifikantnosti. Ja ked niekomu popisujem pricinu mojho spravania a preco som spravil co som spravil, nepoviem najprv tri nepodstatne veci a potom tu podstatnu kvoli ktorej som robil akciu XYZ - no ale dobre, to som mozno len ja.

S 34441 mam problem aj ja, a nepustim sa kvoli tomu do manipulovania vsetkeho vlavovpravo ale pockam pokial Microsoft vyriesi napravu ktoru slubili.
Kedze je to znama chyba a kedze s nou maju problem desiatky tisic sudruhov na celom svete, nebudem kvoli tomu nadrapovat moj system aby som ho eventualne uplne doje... pokazil.

"Obcas som mal bluescreeny" ... dvakrat za tyzden ? Oj. Mna osobne by toto šimralo uplne najviac a kvoli tomu by som robil nejake akcie.

Neviem ci na AMDckach mate taketo veci ako bonus alebo ci je to prijemne pre pouzivanie pocitaca so SIESTIMI terabajtami (kukame obrazok s diskami), no ale to uz necham na sikovnejsich ako som ja kedze ja len trepem nezmysly.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Shadow19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2010, 16:45

Re: W10 BSOD + kernel error

Príspevok od používateľa Shadow19 »

Add1: Áno jednalo sa o aktualizáciu KB5034441... a pri nej som zistil ten error s kernelom, tam bol návod, že použiť sfc /scannow a chkdsk, rebuildbcd a restore na nejaký bod ale posledný som mal 20.1 a to som nevedel či bude stačiť a už len reset pc,ale ten som nerobil keď tam by mi asi všetko zmazalo

Add2: tie BSOD som priložil preto, lebo či to mohlo spôsobiť že to tak rozbilo ten kernel,keďže všetky tie BSOD sú od ntoskrnl.exe len s iným bug checkom, a áno riešil som aj tie, kde bolo update driverov, sfc scannow, chkdska ešte nejaké kroky a keď nič nefunguje tak reinstall.

Tak preto som chcel rady od viacerých čo sa v tom vyznajú, či mi neporadia ako to opraviť ako to že len reinstall.
A ak už reinstall,tak či je možnosť ponechať všetko čo je tam nainštalované len aby opravilo Win

Návrat na "Operačné Systémy"