Putá, zásahovka, pretiahnutý cez dvere - poraďte advokáta (vtipkujem, hľadám právne poradenstvo pre podnikanie)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Putá, zásahovka, pretiahnutý cez dvere - poraďte advokáta (vtipkujem, hľadám právne poradenstvo pre podnikanie)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Trošku netradičná téma ale už dlho chcem začať podnikať (s veľkou pravdepodobnosťou to bude voľná živnosť) a keď som začal nad tým rozmýšľať v detailoch a seriózne, tak som zistil, že koľko toho neviem. Na mnoho vecí existujú informácie na webe a niečo som načítal ale zároveň príliš veľkému množstvu vecí vôbec nerozumiem a viem si to veru priznať - často si všímam, že si môžem právne-technicky napísanú poučku prečítať aj 20x a neporozumiem ale že vôbec, a práve pre niečo také potrebujem pomoc. To, čo chcem robiť, viem, v tom mám presnú predstavu, takže to je jedno, čo je mi jasné.

Ja osobne hľadám poradenstvo v oblastiach:
- miesto podnikania, implikácie domáceho podnikania, resp. zlučiteľnosť so zákonom v spojení s vlastnenou vs. prenajímanou nehnuteľnosť
- inventarizácia, formy nákupu materiálov, nákupy mimo EU, dokladovanie, colné záležitosti, inventarizácia už nakúpených vecí na fyz. osobu a "prenos" na živnosť (ako fyzické, tak digitálne (napríklad domény pre web))
- matematika výpočtu cien a nevyhnutného dvojitého zdaňovania
- právne otázky a prípravy ohľadom podnikania s predajom do celej EU + veci ohľadom e-predaja a čo vlastne potrebujem
- ochranné značky, compliance značky, ich nutnosť a navigácia vo svete takýchto certifikácií.
A verím, že pri komunikácii z mojich otázok vzniknú ďalšie otázky a budem dúfať, že taký človek z mojej neznalosti bude mať na mňa a moju "pripravenosť" ešte extra otázky, na ktoré som ani nemyslel alebo ani nemohol myslieť.

Je tu niekto, kto možno niečo z toho, prípadne aj iné veci, riešil takto s nejakou naozaj povolanou osobou a viete niekoho odporučiť alebo práve naopak, neodporučiť? Popravde, osobne budem hľadať prakticky kdekoľvek a reálne budem kontaktovať aj pár desiatok subjektov a robiť si vlastný benchmark na štýl psychózy, ktorú som robil pred rokmi tu, ale prípadné reálne skúsenosti pomôžu. Ešte prípadne ak máte tipy, kde si možno preklepnúť nejakého advokáta pred kontaktom, že či je to spoľahlivá osoba, tak to by tiež veľmi pomohlo (mimo napríklad Google recenzií).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1954
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Putá, zásahovka, pretiahnutý cez dvere - poraďte advokáta (vtipkujem, hľadám právne poradenstvo pre podnikanie)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Ty nehľadáš advokáta, ale účtovníka.
ITX >>> ATX

Návrat na "Debata o všetkom"