Klimatizácia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11495
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa Andre »

Ak ti nevadi, ze budes mat nasmerovane fukanie na dvere, tak ano, v tom pripadne je to skoro ako keby si mal pri dverach ventilator. A ak je 2 spalna a mozes mat cez noc otvorene dvere, tak to budes mat fajne. Vykon je vpohode, nebudes klimovat v lete na 21° s 2x pc a 4ma ludmi :-)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6788
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa stefan222 »

skiller dojdi do PO smelo ti ukazem moju. odporucam heier expert , a 2.5kw bude pohode stacit ak riesis len chladenie.
ja mojou 3.5kw aj kurim panelak. ale k veci, chlad je svina a prejde paradne , hlavne daj bacha aby si pod nou nesedel. a tiez sa prikladam k 1. moznosti.
v inom byte mam aux kde som siel po cene a tiez pohode chladi a rychlo ma nabeh ale zas domov by som si dal viac zalezat na samocistiacich funkciach, este aj novsie Bosch uvadzaju ze maju zmrazenie vnutornej jednotky co ju kvazi kusa splachne. a ak by si mal blizko okno tak mas ideal klimo-rekuperaciu :D . ja mam citlivy nos a citim ked pridem niekde kde je vychladeny vydychany vzduch. mega nebezpecne s velkym co2. ja mam na vetracku okno a pekne saje z vonku vzuch trosku kedze je hned pri okne. sak ale vravim, dojdi a ukazem live. inac spotreba pri chladeni je asi 1,5e/den +- chladim tak 3tyzdne v roku. kurim od okt do maja. tam mam cca 2e/den ale jak ju zapnem v okt ta v maji vypnem. pri hcladeni mi v noci neide vobec. totiz neprehreje sa mi byt a v noci mam otvorene okna radsej, hoc tie ftaky rano budia skoro no.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 811
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa skill3r »

Dakujem za postrehy. Prva moznost bol aj moj plan. Kvoli estetike ma presviedcali na variant 2 ale to je aj mne samemu jasne ze to proste fungovat nebude. Klimu davam samsung windfree avant s 3d lamelami a bezprievanovym chladenim.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa stanomx »

Budes citit aj v miestnosti 2 v tej pozicii 2, len budes mat väčši rozdiel ako keby si to dal na poziciu 1 priblizne m1-23° m2-26°
lepsia moznost je ked to das oproti dveram a nasmerujes lamelu na dvere, do max vysky (na co ti netreba 3D lamely)
dalsia moznost co funguje je dat do dveri ventilator na ten cas kedy je potrebne chladit m2 ak by nestacil prirodzeny prud vzduhcu
este by som pouvazoval dat radsej 3,5kw, velkostne je to rovnake cena skoro narovnako, mne pride vsetko co je mensie ako 3.5 jak prditko
RAMMSTEIN
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa LordKJ »

dendroid napísal: Pi 16. Feb, 2024, 12:41 Ta druha izba je spalna ? Podla mna klima do spalne je zbytocnost
klima v spalni bola najlepsia vec co som kupil

ja som dal vnutornu jednotku do kazdej miestnosti a inak by som (pri klimach) do toho nesiel.

k teme, urcite 1tku nech to ked tak fuka do dveri opacne by si to vobec necitil (ked si chladim pracovnu kde mam klimu nad dverami tak ked videm do chodby je tam citit ten teplotny rozdiel)

najlepsie riesenie by bol aj tak ale multisplit, az taky cenovy rozdiel by tam nemusel byt a mohli by byt nad tymi dverami z oboch stran cize by to nemuselo byt ani technicky az take zlozite riesenie + nemusis mat otvorene dvere co bol pre mna tiez dovod preco som isiel do 4splitu (v 3i panel)


k vykonu ak vonkajsia potiahne tak vnutornu kludne daj silnejsiu stoji to max par desiatok eur hore (ale pozri si ake su realne vykonove rozsahy pri chladeni a budes prekvapeny napr. moja mitsu 2.0 a 2.5 tak obe vedia ist s 2.5kW vykonom ale ta 2.5ka ma vacsie telo + vie ist v max cez 3...)


tldr: podla zadania variant 1, za mna radsej multisplit a dat dve jednotky


a preco samsung? cena?
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 811
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa skill3r »

Dakujem vsetkym za postrehy. Dal som teda oproti dveram 3.5kw namiesto 2.5kw pre istotu. Zatial som nemal priestor na skusanie a hranie sa. Akurat som asi na 10 minut pustil kurenie a popritom vyspravoval stenu. Co ma ale prekvapilo a neviem ci je normalne no kedze som mal hlavu blizko hadic zistil som ze je vcelku pocut ako to chladivo nimi prudi. Je to normalne? Sice to odvzdusnovali co mi vravel ale pride mi to akoby stale zavzdusneme. Neviem, mozno to tak ma byt a netreba to riesit. Kedze som este nemal klimu predtym neviem to posudit.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa LordKJ »

Je to dost pocut
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6788
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja nepocujem.
hry- ps5
doma-HP probook
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ked das hlavu k medenym trubkam pri zapnutej klime tak to budes pocut

cez sdk to takmer nepocujem, na loggii kde mam len listy a 4 dvojice trubiek to je pocut
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 811
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa skill3r »

Uvidim ked uz pojde v ostrej prevadzke ako sa to bude chovat. Mozno do tych list natlacim nejaku izolacnu penu.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa LordKJ »

bavime sa o takom bublani nie?
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 811
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa skill3r »

Ano, presne tak.

Pisal som otazku aj do jednej firmy ktora sa zaobera instalaciou klim a uz to mam vysvetlene

"prúdenie chladiva v potrubí rozvodu chladu je kúsok počuť. Chladivo je počuť hlavne v režime vykurovania pokiaľ sa nedocieli požadovaná teplota v miestnosti. Každá klimatizácia v režime vykurovania pracuje vo vyšších tlakoch a vyššej výstupnej teplote. (Je počuť taký jemný šum cca 20dB). Pri chladení to nieje počuť. Ale tento šum budete počuť pri každej klimatizácii v režime vykurovania, ale nieje to nič hrozné."
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa LordKJ »

No ja som to pocul aj v lete cize tomu by som uplne neveril ale teda nie je to ziadna vada
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 811
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa skill3r »

Ja som hlavne potreboval zistit aby som vedel ci to mam reklamovat alebo neriesit.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
tusom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: Ut 26. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa tusom »

Zdravim chalosi, ak by som mohol, vyuzijem tuto temu na moje otazky
tiez planujeme davat klimu, viac menej som bol rozhodnuty pre Daikin (comfora 3,5kw), ale technik ma zacal lamat na Samsung (avant 3,5kw), ze ten montuje skoro vsade teraz
Samsung ako taky nemam subjektivne velmi rad, aj ked nic zle som na tie klimy na internetoch nenasiel, tak by ma zaujimali vase skusenosti, co si vybrat
dakujem
"There’s a troll within every man that stirs when you put a keyboard in his hand"

Návrat na "Debata o všetkom"