Klimatizácia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa LordKJ »

Ja mam len subjektivny pohlad od firmy co montovala mne. Oni uz prestali posledne roky montovat samsung klimy lebo to vela servisovali a casto k tomu chybali diely v style, ze ich nemal ani importer na SK /dokonca mu taky zakaznik volal ked u mna instalovali kde sa presne bavili o tom, ze nemaju diely :D/.

Plus teda co som videl nazivo tak su znatelne hlucnejsie vonkajsie jednotky ako mitsu/daikin co som mal moznost porovnat
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa stanomx »

za mna je komfora tichsia vs samsung windfree, windfree je len marketing, tu je proste najlepsie stropne chladenie ak nechces fukat
ale problem neni ani s jednou
daikin ma moznost 5rocnej zaruky, samsung ma tusim 3
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 811
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa skill3r »

Ja mam jednotku vonku pod oknom tak neriesim ako huci. Vnutorna v rezime quiet je uplne potichu. Ja som isiel do Avant z dovodu ze manzelka nema rada fukanie klimy a tiez mame babatko a v miestnosti kde som daval klimu byva v lete dost teplo a planujeme ze sa tam potom bude dieta hravat aby bolo mame na ociach a nechcem aby nan ta klima fukala. Cital som len chvalu na tu Windfree tak som do toho siel. Ale technik tiez naznacil ze sa vedia kazit, tak uvidime ked pojde dlhodobo v ostrej prevadzke.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa stanomx »

avant ma lepsiu jednotku ako comfort co sa najcastejsie predava, ta je ticha celkom
RAMMSTEIN
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa LordKJ »

stanomx napísal: Po 26. Feb, 2024, 09:27
daikin ma moznost 5rocnej zaruky, samsung ma tusim 3
jj aj mitsubishi ma 5r
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 374
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa charonme »

Tiez mam windfree avant a zatial sa nepokazila, ale od zaciatku sa mi cez potrubie z vonkajsej jednotky siria dovnutra dost nejprijemne zvuky.
Zdroj: PicoPSU-120-WI-25
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 811
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa skill3r »

Pri kureni aleno chladeni? Lebo ja som to postrehol len pri kureni.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2097
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa zoom »

Mam doma Daikin (najvyssi model Ururu Sarara) a tiez Samsung 2x WindFree (opat ten najvyssi model Pure 1.0). Zatial nie je problem ani s jednym, ale bezia mi len ~1 rok. Nejdem porovnavat tieto dve medzi sebou funkciami, lebo ten Daikin je ina kategoria. Je to uplna morda co vsetko dokaze, ako funguje a ako sa ovlada. Takze len bodovo nejake veci:
  • WindFree rezim je len pri chladeni a fukani (nie pri kureni) a nie je to tichy rezim - jeho funkcia je len zabranenie prievanu. Pri zapnutom WindFree sa neda menit rychlost ventilatora, je nastaveny na Auto a nie je extra tichy. Samotny Quiet rezim s otvorenymi lamelami je tichsi, ale napriklad Quiet rezim nefunguje pri fukani/cisteni vzduchu. Hlukovo je asi taketo poradie: Quiet < WindFree < Fan1 < Fan2 < Fan3 < Fan4.
  • Vzhladom na perforovane telo nie je az taka extremne ticha. Nic katastrofalne, ale urcite su tichsie klimy (aj nizsie rady Daikinu na tom budu lepsie).
  • Samsung ma fajn displejik. Naozaj taky prijemny - zobrazuje informacie o teplotach, kvalita vzduchu, dycha tam farebne svetielko s kvalitou vzduchu a tak. Da sa samozrejme vypnut. Roh displeja je stlacaci a zapina/vypina klimu. Taka blbosticka ale celkom potesi. Ked idem popod nu, mozem tam len ďobnúť prstom a vypne sa. Samozrejme sa to da poriesit smart domom ci naviazanim na mobil.
  • Ten Daikin nema pripojenie na internet by default. Treba dokupit externu krabicku, tu pripojit kablom do PCB a samotnu krabicku vyviest von mimo klimu. Ovladanie cez tu ich aplikaciu je extremne vyfailovane. Funguje to spolahlivo, ale je tam asi 5 a pol veci dokopy, co sa da nastavit. Mod kurenie/chladenie/fukanie, otacanie lamiel, sila fukania, nejaky zakladny scheduling a hotovka. Je to akurat tak, ze idem domov, zapnem si na dialku klimu. Oproti tej mase funkcii, co to dokaze cez dialkac, je to uplne nic. Neda sa nastavit cistenie vzduchu (ma to asi 4 rozne filtre), neda sa nastavit kurenie so zvlhcovanim vzduchu (berie vlhkost zvonku a primiesava ju), neda sa nastavit privadzanie cerstveho vzduchu zvonku, neda sa pozriet spotreba klimy, nema ziadne ukazatele nicoho napr. nakolko je filter plny (alebo aspon kolko hodin bezal), nevie to nic. Cele je to len taky afterthought na urovni fanusikovskeho reverse engineerovania.
  • Ine Daikiny (nizsie modely) maju tieto internetove funkcie integrovane a naozaj velmi dufam, ze to znamena, ze to funguje PODSTATNE lepsie. Ak nie, je to ultra fail a ak ano, stale je to ultra fail, ze ich najvyssi model je takyto dopatlany.
  • Samsung WindFree ma na rozdiel od toho prikladne internetove ficurky. Vsetko sa da nastavovat, ukazuje znecistenie vzduchu (PM10, PM2.5, PM1.0), da sa nastavit automaticke susenie klimy, dezinfekcia, okrem zakladneho schedulingu to vie byt naviazane na mobil (blizim sa domov, zapne klimu), zobrazuje spotrebu, statistiku spotreby.
  • Obidve klimy mam vystrcene do Home Assistanta a tam je to kopia tych internetovych funkcii, takze Samsung ma podstatne viac senzorov a nastaveni. Problem je trochu s aktualizaciou udajov, ale musim to este pozriet (Samsung je robeny nejakym custom modom cez SmartThings).
Ja som velmi namotany na tie internetove funkcie Samsungu, maju to naozaj urobene tak, ako sa patri. Predtym som mal Mitsubishi, ktora bola uplne bezproblemova, ale ich internetove ovladanie (MELCloud) je uplna, ale ze uplna hroza, zlo, katastrofa. To bol soft a funkcie na urovni alpha verzie a pocas rokov sa to vselijako menilo a odstrihavali kdejako ludi, ktorym zrazu na novsej verzii softu nesli starsie klimy, proste cele zle.
Nemam skusenost s inymi znackami (videl som teda aplikaciu Midea), ale Samsung ma toto zdaleka najlepsie vyriesene. Midea bola tak na urovni mojho Daikinu (zakladne funkcie a dost). Mitsubishi je uplne mimo (ak sa za posledne roky velmi zasadne nezmenili). Celkom by ma zaujimali tie Daikiny s integrovanym internetovanim, ci je to lepsie urobene ako Ururu Sarara.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa LordKJ »

MELCloud je stale rovnako nepouzitelny ako bol pred 2r (ale ako zapne a vypne sa)

Daikiny nove maju integrovane internetovanie asi iba v zmysle, ze ta 50eur krabicka je v cene a rovno nainstalovana, starsie daikiny vedeli fungovat local-only nove uz iba cloud

Midea vraj ma jednoduchu wifi integraciu co vie fungovat aj local only inak neviem co je to za klima.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6787
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa stefan222 »

lord ked budes v Po, zabehni. moju ozaj nepocut.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 374
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa charonme »

skill3r napísal: Po 26. Feb, 2024, 14:44Pri kureni aleno chladeni? Lebo ja som to postrehol len pri kureni.
Kurit som asi este ani neskusal, dokonca tuto zimu som ani radiatory nemusel zapinat.
Mozno je to tym ze mi spravili velmi kratke trubky medzi vonkajsou a vnutornou jednotkou, mozno ze keby tu dlzku umelo predlzili nejakym loopom tak by to nebolo take zle.
Zdroj: PicoPSU-120-WI-25
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 811
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa skill3r »

Moze byt, lebo som studoval a dostal aj potvrdene od technika ze dlzka potrubia ma byt minimalne 3m.

Edit: v kratkosti som skusal chladenie a nieje z potrubia nic pocut ale je pravda ze nesla na plny vykon kedze momentalne je chladno.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 374
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa charonme »

Dik za potvrdenie, tak asi si to budem musiet nechat prerobit. Mne to inak tie zvuky robi aj pri slabom vykone
Zdroj: PicoPSU-120-WI-25

Návrat na "Debata o všetkom"