Odšťavovač na ovocie/zeleninu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Odšťavovač na ovocie/zeleninu

Príspevok od používateľa Reinok »

Ahojte, žene sa podarilo odpáliť odstredivý odšťavovač a hľadám náhradu. Chcel by som asi pokukať už skôr ,,slimákový" tichší typ, aj kvôli malej dcérke.

Máte skúsenosť s nejakými konkrétnymi typmi ?
Tento čo máme sa začína vyosovať pri odstreďovaní a vnútri sa trú o seba plastové tácky a pália sa a dostáva sa to do šťavy, celé zle.

Nemám problém si priplatiť za lepší model ale zase 500€ za to nedám.

Doma sa snažíme piť ovocné šťavy, ale kedže stoja fakt dosť tak sezónne si radšej robíme domáce verzie.
Musí to zvládnuť aj také veci ako stopkový zeler a napr zázvor.

Ďakujem za tip ak to niekto doma používate.
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Odšťavovač na ovocie/zeleninu

Príspevok od používateľa lepermessiah »

My mame doma Sana Juicer EUJ-707 a dal by som mu tak 2- az 3. Zvykne sa dost lepit aretacny kruzok, cize niekedy dat dole plastovu nasadku je trpezlive "polievanie" aby sa to odlepilo. Bavime sa o cisteni po odstavovani, nie ze to tam necham tyzden schnut. Velmi lahko sa upchava pri vacsine jablk, na to je odstredivy jednoznacne lepsi. Ak odstavujeme pomarance alebo jablka, musi do toho ist mrkva, zeler alebo podobne veci. Zazvor to sice vie tiez, ale tie vlakna byvaju problem, nastastie cez sitko neprejdu. Ale ako pises, 500e za to nedas :)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Purejoke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 358
Dátum registrácie: Po 30. Sep, 2013, 11:22
Bydlisko: Bratislava

Re: Odšťavovač na ovocie/zeleninu

Príspevok od používateľa Purejoke »

Mal som doma G21 Chamberi chcel som niečo menšie. A Philips ktorý sa mi páčil mal katastrofálne hodnotenia.Jedná sa samozrejme o nejaký rebrand s Číny. Takže skrutky v takom medzi kuse čo bol v hlave kadiaľ prechádzala dužina začali po pár dňoch hrdzavieť. Písal som na support či mi teda vedia poslať nový diel. A oni, že vedia ale potrebujú najskôr poslať ten starý a v konečnom dôsledku bude lepšie keď to budem riešiť priamo s predajcom. Takéto naťahovačky jak z 90 tych rokov nemusím a odšťavovač som vrátil v rámci 14 dní.

Potom som kúpil na odporúčanie Concept LO-7067. V skratke je výborný šťava je silná je v nej minimum dužiny vďaka sitku. Ale to sitko je zároveň to prečo mi stojí na polici, jednoducho je otrava to čistiť. Takže horizontálny slimákový mi vyhovuje viac.

Možno by bola zaujímavá voľba Hurom H310A v danej cenovej kategórii asi najlepší pomer cena/výkon.(Ak je to stále moc možno nebude zlé aj niečo od AMZCHEF na nemeckom amazone)

Samozrejme záleží natom čo sa najviac bude odšťavovať. Zázvor nie je problém pre väčšinu odšťavovačov. Na druhej strane vlákna stopkového zeleru vedia upchať vývod na odpad bez problémov.
CPU: i7-9700k MB: GIGABYTE AORUS Z390 PRO GPU: Gainward GeForce® GTX 1080 Ti Phoenix RAM: G.SKILL Aegis 16GB KIT DDR4 3000MHz PSU: Corsair RM650W SSD: Samsung 980 1TB Case: NZXT H700 Monitor: Dell AW2721D
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Odšťavovač na ovocie/zeleninu

Príspevok od používateľa lezgy »

Champion Juicer 2000
tusim 15r. min rok zmastil 80litre
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s

Návrat na "Debata o všetkom"