Sledovanie domacnosti kamera + najlacnejsi provider.

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4613
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Sledovanie domacnosti kamera + najlacnejsi provider.

Príspevok od používateľa scream »

Hellou potrebujem nejak vyriesit sledovanie domacnosti, cez jednu kameru + zvolit najlacnejsieho providera internetu.

Je to byt v sirsom centre KE, kde maju natahanu kabelaz snad vseci. Internet sa bude tahat jednoucelovo na sledovanie dochodcu, co zije sam. Predpokladam, ze bude treba vybavit externu IP.

Doma mam reolink kameru, viacmenej som spokojny ale pouzivam len sledovanie v internej sieti.

Viacmenej som lenivy hladat riesenia, ktore uz urcite niekto ma. Ide mi hlavne o to aby to bolo cele jednoduche, ziadne speciality, alerty, len sledovanie, ci je vsetko OK par krat za den .
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1652
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Sledovanie domacnosti kamera + najlacnejsi provider.

Príspevok od používateľa lopo1 »

Nepotrebujes externu IPcku len si treba stiahnut appku daneho vyrobcu a sparovat s kamerou a ziskas pristup ku kamere aj bez pevnej IP adresy ... Teda aspon mi to tak funguje pri kamere Dauha aj Uniview
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5595
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Sledovanie domacnosti kamera + najlacnejsi provider.

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Asi nic lepsie ako antik v KE nevymyslis. Mozno orange bude o trosku lacnejsi mesacne.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4613
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Sledovanie domacnosti kamera + najlacnejsi provider.

Príspevok od používateľa scream »

Jo pomer cena/vykon je stale antik ale to je cirka 20e/mes a dnes sa da internet zriadit za polovicu ( nejaka 100Mbit optika). Potom do hry vstupuju zriadovacie poplatky.
lopo1 napísal: Ne 18. Feb, 2024, 22:12 Nepotrebujes externu IPcku len si treba stiahnut appku daneho vyrobcu a sparovat s kamerou a ziskas pristup ku kamere aj bez pevnej IP adresy ... Teda aspon mi to tak funguje pri kamere Dauha aj Uniview
Vyskusam zajtra ako funguje reolink. Mal som za to, ze toto je alternativa ale, ze to nie je zadarmo.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1652
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Sledovanie domacnosti kamera + najlacnejsi provider.

Príspevok od používateľa lopo1 »

U univiwe aj dauhe som mal na kamere QR kod resp jej seriove cislo podla ktoreho si ju appke pridate 0
Používateľov profilový obrázok
Peto77
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 949
Dátum registrácie: Po 12. Apr, 2010, 22:07
Bydlisko: Košice

Re: Sledovanie domacnosti kamera + najlacnejsi provider.

Príspevok od používateľa Peto77 »

scream, ak si ešte neskušal, tak reolink funguje presne ako piše lopo, pridaš si to do ich appky a maš "cloud" riešenie, netreba sa tam ani registrovať nIć proste to ide

Návrat na "Nákupná poradňa"