Kupa mestskeho presuvadla.

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1169
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa Thief »

Ahoj.
Moja skoro polovicka spekuluje s autom a ocenil by som trosku navigovanie po com pozerat.
Kedze sa prevazne mota 20km po obchavate a nejake presuny po meste, tak by to mal byt benzin :D Samozrejme sem-tam normalna trasa, dovolenka atd. Rocnik cca od 2014.
Automat je prijatelny, ale nie nutny. Mimo beznej vybavy snad iba rozjazd do kopca, alebo hold.
Orientacna cena je 10K , ale v zasade menej nevadi a viac sa pri dobrom kaufe tiez da prezit - celkom sa mi pozdava corolla a c-hr 1.8 hybrid (boli zaujimave ponuky v toyote (jazdene) a nejak ma presviedcali, ze su to takmer bezudrzbove a neznicitelne auta). Kde je ale cena niekde uplne inde, takze to je skor nudzove riesenie.
Tiez bola vy vyhlade mazda 3, tiez cena vyssia a mam celkom strach z cien dielov a servisu. Mame v rodine jednu mazdu 5 a najst slusny servis bol celkom zazitok.
Na benzinove motory od VAG som alergicky, ale ak existuje nieco co stoji za pozornost, som velke ucho.
Za toto mozno budem lincovany, ale megan nam tam tiez celkom sadol.
Ford ecoboosty som tiez nepocul nic moc dobre, teda pokial to clovek nema od funglu a nestara sa nadpriemerne.
Mozno ceed, I30, astra?
Teda benzin zo strednej nizsej triedy, spolahlivy, dostupny servis/diely :D Budem rad za nejake postrehy.
Naposledy upravil/-a Thief v Po 19. Feb, 2024, 00:35, upravené celkom 2 krát.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12276
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa HellAngel »

chcrs drziaka? zober tu corolku alebo crv. Cenu za ten rocnik nedodrzis, ale su to bezudrzbove auticka. menis max spotrebat. iba pre zaujimavost. v oktobri som kupil crv 3 generacie, 2liter benzin za 10500€ v paradnom stave. A to som bol rad, ze som tuto crv- cku v tejto motorozacii kupil. pra co som chcel, som si dovolil rozmyslat asi pol dna a ked som zavolal ze si ju pridem pozriet, uz bola fuc. Ak mas bubaky, tak ich nevahaj minut. este byt tebou si odlozim tak tisicku. Doporucujem vymmenit olej, kvapaliny a podobny spotrebak. Vymen aj keby prisahali na hrob predkov, ze to bolo menene
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1169
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa Thief »

Oprava - to malo byt C-HR :D preklep. CRV je trosku velke uz, aj ked netvrdim, ze zle.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5409
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nejaka dacia sandero v zaruke za 12-13k€ je vylucena? Sice sa ti z nej budu ludia smiat... Ale budes to mat nove
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1169
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa Thief »

Nezavrhujem, dokonca sme uz v dacii boli, ale nebolo to ono. Posed (malo miesta pod volantom), materialy, mozno este dam sancu a pojdem sa previest. Primarne ma zaujima ako su na tom motory a celkovo spolahlivost. Ergonomiu si poskusam, ale tu by som hlavne chcel nasmerovat na motorizacie a teda aj nasledny servis/diely.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1259
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa geroswen »

Minimalne v minulosti mali ludia aj dobry dovod na to, aby sa smiali z Dacii. Kolega mal Dustera. Dva krat mu z toho vytiekol vsetok olej, ked parkoval na ulici (v casoch, ked to bolo nove auto) a potom mu v nom v ramci zaruky menili motor. Viezol som sa v tom iba raz a bola to jednym slovom tragedia. Na dialnici to pri 110 km/h zralo rovnako ako nemecky 6 valec pri 150 km/h. Ked isiel po ceste, na ktorej rastla trochu vyssia trava, tak som mal pocit, ze podlaha je vyrobena z vrchnakov od konzerv. Ale ocenujem aspon to, ze ked s takym autom clovek havaroval, tak to mal na istotu.

Casy su uz inde, ale ked si pozrem recenziu, ze vyfuk na novom Sandere konci v strede auta kvoli uspore na nakladoch, tak sa zasmejem aj teraz :D Na dalsiu generaciu by mohli dat komin priamo cez kapotu.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> vyfuk na novom Sandere konci v strede auta kvoli uspore na nakladoch

to sme uz aj taketo dokazali ?
podla mna toto prekonava nalepku na dverach elektrickej dacie namiesto standartnej plastovej lišty i ked je to naozaj tesny suboj. bravo.

Odpoved na autorovu otazku je samozrejme toyota a mazda. Nie dieslove, a potom uz akekolvek podla vyberu. Veselo hybridne, nie su s tym problemy a pokial clovek chodil do Toyotackeho servisu, tak ma 10 rokov zaruku na tie hybridne veci a keby sa nahodou pokazili (nepouzivaju lithiove baterie) tak na bazosi je uz roky rokuce zopar skupin ktore vymienaju jednotlive clanky baterie za uplne smiesne peniaze.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12276
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa HellAngel »

overena klasika u toyoty je 1,6 benzin, retaz. To je maximalny drziak a drzia si aj ceny. U toyoty by som sa nebal ani kupit novsieho hybrida, ale cenovka 10 000€ je mala. (skusenosti s hybridnou technologiou maju u toyoty/lexus dlhorocnu)

na daciu by som potzeral, iba ak by som isiel kruto po cene a co najnovsie. Len u tejto znacky kvalitu necakaj
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5634
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa Jednoduska »

napr Opel Meriva 1.4 turbo? skvelé malé praktické autá.
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1169
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa Thief »

Jednoduska: Pokiaľ si merivu nespomenul, ani ma to nenapadloz že niečo také existuje, obzriem.

Ako su na tom motory 1.2 turbo a 1.5 od Toyoty? Zatiaľ Corolly, čo pozeráme idú okolo 20k, síce autorizak a pomerne malý najazad, ale stále mi to príde trošku veľa na tie kilometre, čo jazdíme.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5634
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Meriva je moja salka kavy, mam to ako auto na stavbu teraz zdedene a je to pecka vajco, plno miesta vnutri, zvonku maly podorys.

S 1.4 turbo benzinom to musi lietat, ja mam dizla.

A kupis to za 6 az 8 tisic v top stave nejaku 2016 2017 rocnik.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa lepermessiah »

ja mam doma okrem uzasnej 1.8T VAG, ktora dnes po 4 rokoch zazila jazdu mimo mesto (a spolujazdci strach v ociach :D ) aj spominanu Corollu, ale 2.0 a sice maly najazd a trochu iny motor, ale po BA som siel pred 2 tyzdnami a vysla mi tam priemerka 4.7, co sa mi v ZV teda nestane, lebo tu je vsetko do 3km a v BA vsetko nad 7km :D

svagor ma ale Corollu 1.8 sedan, od novoty 2020/07 takze ma cca 3.5 roka, nabehane 130 000km co som pozeral akurat cez vikend a menil uz raz gumene rohoze u sofera za 30e, nechal si nanovo potiahnut volant za 100e a okrem toho uz len do toho leje benzin a kazdych 15k olej, co mu vychadza 2-3x za rok. chodi len do autorizaku (PPC) a priemerku ma 4.9 BA/MA. Brzdy ma povodne este...
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa Reinok »

My sme kupili teraz kia ceed sw 2019 1,4 turbo benzin 103kW, s automatom a dobrou vybavou, co sa tyka spolahlivosti by som sa ceedky nebal. Ak by stacila kratsia verzia aj tie DCTcka su do mesta celkom fajn. Mame zatial 5,9 kombi spotrebu, realne bude okolo 6,5-7 v meste.
Dielce zozenies a ak mas rok 2018 a viac este to bude aj nejaky ten mesiac v zaruke. Nemavaju stotisice najazdene jak 3/4 oktaviek na bazosi.
Nasa ma 100tisic, dnes som ju dal na vymenu oleja a update sw v dct a ficime dalej.
Vybava slusna: polokoza, vyhrievane aj vzadu, vyhr volant, navi, drzanie v pruhoch, adaptivny tempomat, tpms, vypinaci start stop.
My sme zatial spoko doma, aj zena pre ktoru je primarne urcene🙃
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa lopo1 »

Tak aby vydrzala lebo ja mam tiez MY19 s dct a teraz pri 106tis km išla nova spojka cez reklamaciu.
Inu ta sucha dvojspojka praveze veste trpi hlavne ked sa za kazdu cenu snazi udrzat 2 rychlostny stupen cize kludne sa stava ze sa snazi rozbehnut na dvojke aj ked ides 5kmh .....
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6731
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Kupa mestskeho presuvadla.

Príspevok od používateľa molnart »

ceedku r.v. 2013 som predaval 1,5 roka dozadu, mal najazdenych 200tis. problem s nim nebol ziadny, kupoval som z druhej ruky, okrem oleja som tam menil brzdi okolo 140 tis, odislo mi ovladanie tempomatu, to vyriesili na zaruku. jediny "problem" som mal taky divny chrapcavy zvuk tesne pri starte pod cca. 5 C. myslel som ze rozvody, ale robilo to aj po vymene. ako auto to bolo spolahlive, ale vadilo pocitovo mi na nom snad uplne vsetko...
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"