dopravna nehoda, alebo ako som sa druhy krat narodil...

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
PeqpeK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 121
Dátum registrácie: St 23. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Turá, BA (23)

dopravna nehoda, alebo ako som sa druhy krat narodil...

Príspevok od používateľa PeqpeK »

Ano je to tak, dnes rano som sa asi druhy krat narodil...
Dnes rano som mal ist prihlasit svoju novo kupenu(ojazdenu) Apriliu Tuareg 125, otec rano isiel na dopravny inspektorat, ktory je v meste vzdialenom asi 15km, obsadil mi miesto a ja som mal prist aj s motorkou na obhliadku, rano ked som sa zobudil bolo dost mokro, poprsane a mrholilo, nenechal som sa odradit a isiel som aj za mokra, hovorim si ved pojdem pomaly...vysiel som z nasho mesta, nieco pred pol osmou rano...pocasie bolo hnusne, isiel som hore kopcom asi 60kmh, dobehol som mensiu kolonu: Nakladak, dve auta a za nimi biela skodovka, pomaly sme sa vliekli hore kopcom asi 30kmh, prisiel vrchol a za nim dlhsia rovinka, tie dve auta nakladak obehli, no skodovka stale isla pomaly, tak som sa vyklonil, nic neslo, zacal som obiehat skodovku, ked som bol v protismere na urovni medzery medzi nakladaom a skodovkou dal som smerovku doprava a chcel som sa zaradit a v tom momente sa motorka polozila na zem a vsetko bolo v.....zacal som sa suchat po zemi ako hokejovy puk, isiel som stale vpred, videl som len kolesa zadnej napravy nakladaku, suchal som sa asi meter od nich, rotoval som a stale len nakladak, skodovka, cesta, kriky a to dokola, videl som aj svoju motorku ako robi to iste o 10m dalej a vzdaluje sa, potom som zazrel svetla bliziaceho sa auta v protismere, a cakal som kedy zastavim alebo kedy sa co stane, ked som uz konecne zastavil, rychlo som sa postavil a utekal prec z cesty, dobehol som k motorke, vypol ruciaci motor a postavil ju na stojan, potom som zbadal v jarku zapadnutu skodovku...auta chodili okolo a pozerali ci som v poriadku, ja som im ukazoval ze som ok..., vsetko co som robil bolo podvedome, utekal som ku skodovke ci su vsetci v poriadku, bola tam daka babicka a ta sa ma pyta ci som v poriadku, hovorim ze hej, ze neviem ani ci som a neviem ani ako sa to stalo...ona mi hovori:"chlapce hlavne ze sa nam nikomu nic nestalo", prisiel daky nakladiak a zapriahol sa o skodovku, nesla z toho jarku von, spytal som sa ci im mozem dako pomoct, povedali ze mozem pomoct tlacit, spolocne sa nam ju podarilo odtial dostat, autu nic nebolo a ani posadke, nastupili a odisli prec....ostal som tam sam, nasadol na motorku a ostal sediet, chvilu som len sedel a neviem, ostal som zaseknuty, zarazeny...potom som sa chcel rozbehnut, dalej je to nepodstatne, ale to co sa mohlo stat som si uvedomoval az v rade na dopravnom inspektorate, neskor ked som bol sam doma...mal som pekelne stastie, budem mat par modrin, odnieslo to oblecenie, motorka je v pohode, iba zlomena smerovka a poskriabana zboku...pricina mojho padu bola zrejme v tom ze na ceste boli vyjazdene "kolaje" od aut, asi v takomto tvare U-----U a moje predne koleso sa zviezlo po hrane toho jedneho "u" nikdy to uz nechcem druhy krat zazit, moji rodicia z toho boli paf, a to som im to ani cele nepovedal ako to bolo, ani im to nepoviem, som rad ze zijem a dakujem za to asi Bohu, alebo Stastene alebo Anjelom.....dakujem
ludia davajte si pozor, ja som si daval pozor, stalo sa mi to pri 60kmh, ale opatrnosti nie je nikdy dost...chcem podakovat aj opatrnemu vodicovi skodovky, aj ostatnych....za to ze ma nepresli, myslim ze lepsie to uz ani dopadnut nemohlo...
P5N-E SLI, E6400@3GHz 1,3V, 2x2GB DDR2, GTS250 1GB, BlueStormII 500, case, ventilatory, spina a ine drobnosti
Používateľov profilový obrázok
MengelE
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 226
Dátum registrácie: Ut 21. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Kalna/nad Hronom 93532

Príspevok od používateľa MengelE »

je fajn ze sa ti nic nestalo obozretnosti nie je nikdy dost (precitaj si moj profil cim sa zivim)
Nikdy neni tak zle aby nemohlo byt horsie
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

zopar slovami mal si z pekla stastie.
ja som v january siel do prace bola taka fajna kasa na zemy tak som si to este pekne smykal na mojej skodovecke. mame take podjazd pod zeleznicu v dedine, tak ten som vybral a uz som nepridaval dalej pretoze hned za podjazdom je lavotociva zakruta, nic vazne ale pohoda. reku este pribrzim cca 40 som siel, zrazu chcem vytocit a nic, bez efektu, uz som siel rovno asi na 2m jedlicku, riadene mi zablokoval asi nejaky suter z ladu mi vliezol do kolesa, nho odsekol som stromcek, notebook mi dal po krku lebo bol volne hodeny na zadnom sedadle. vycuval som a pozeram ze chladic zlomeny, svetlo rozbite, naraznik tiez, blatnik, spojler, kapota v riti.za tym stromcekom bol betovnoi telekomunikacny stlp, tak som si to odcuval domov (ani 200m) a bol som spokojny, poprosil som mamu nech ma hodi do mesta lebo som musel byt. este stastie ze sa nestalo nic nakaladu v kufri (priklepka bosh, asi 10ap, 5 routrov, 10 anten, kable, rucne naradie)
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

Chlape, mas fakt stastie.. Ja som zazil nejednu havarku.. A tiez to neni nic prijemne.. A ten pocit byt meter od kolies nakladaku je neprijemny.. zazil som na bajku ked som bol maly..

Kebyze zabrzdi...
Daco trosku odlisne som zazil, ked som sa vracial vcera z piestan z autobazaru so svojim autom Ford Probe 2.2L 4-Valec s Turbom a cca 164konikmi pod kapotou..
Je to rocnik 89, postarsie, treba ho poopravovat, cize som sa modlil, ci dojdem domov.. Tak si idem po ceste asi tak 60tkou, ked sa zrazu palubny pc zblazni, nastavi na temponate maximalku,teda obmedzene na 220tku a v sekunde som bol zatlaceny do sedadla,ledva dychal, taku akceleraciu som nezazil.. motor sa rozdychal, nahodilo turbo, motor zacal revat a uz som sa rutil po medzimestskej cesticke 200vkou.. po asi 5 sekundach auto zacalo spomalovat,, tak som zastal a pol hodinu to rozdychaval..

Kebyze je dake auto na ceste,chodec,semafor, krizovatka som mrtvy..

Ale aspon viem, co mam opravit ako prve.. ALe na druhu stranu, viem co v tom aute je :wink:
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

ja som mal ties raz nove (ojete) enduro. Som ho este nestihol prezut, mal som tam stople.... Siel som pri dome do zakruty a ani neviem ako som sa ocitol na zemi. Jemny pad na zaciatku motocyklovej kariery je velmi dobra vec. Cloveka to nauci respektu.
- umna to chcelo nove riaditka, novy spetak a kilo gitu na nadrzi.

T. :wink:


Edit by CrakeN : Opravil som ti hrubky, viem, ze ty to nemas vo zvyku pisat spravne, ale aj tak ...
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

a to si robim vodicak na motorku... chalani... asi sa nato racej vy.erem. Nic som nezaplatil. A asi kurz ukoncim...

BTW: mne sa stala takisto nehoda, kde som sa tiez 2. krat narodil. Ale to bolo na aute 110R...
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

SurrendeR napísal:a to si robim vodicak na motorku... chalani... asi sa nato racej vy.erem. Nic som nezaplatil. A asi kurz ukoncim...

BTW: mne sa stala takisto nehoda, kde som sa tiez 2. krat narodil. Ale to bolo na aute 110R...
vies co, ja si chcem buduci rok robit na 125ccm vodicak, ale dost uvazujem o tom, pretoze som cital aj kopec nehod atd ... ale ono je to dost o osude ... pretoze niekomu sa nestane nic, niekomu taketo veci aj 3x do roka ... takze ono je to relativne ... mama ma chce vyhodit z domu, ked si kupim motorku ... tak uvidim :D
Používateľov profilový obrázok
HULIAK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 313
Dátum registrácie: Po 31. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Šahy (21)

Príspevok od používateľa HULIAK »

Som rad,ze sa ti nic nestalo :wink:
nedavno jeden nabural ,bo mal vakuovu pumpu na ftakovi :D
°C2Q Q9400,4x2GB 667 DDR2,Radeon 6850 1GB DDR5,300+150GB HDD+40GB SSD,Enermax PRO82+ 625W
Používateľov profilový obrázok
PeqpeK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 121
Dátum registrácie: St 23. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Turá, BA (23)

Príspevok od používateľa PeqpeK »

Toman napísal:ja som mal ties raz nove (ojete) enduro. Som ho este nestihol prezut, mal som tam stople.... Siel som pri dome do zakruty a ani neviem ako som sa ocitol na zemi. Jemny pad na zaciatku motocyklovej kariery je velmi dobra vec. Cloveka to nauci respektu.
- umna to chcelo nove riaditka, novy spetak a kilo gitu na nadrzi.

T. :wink:
myslim ze toto nebol jemny pad :(
P5N-E SLI, E6400@3GHz 1,3V, 2x2GB DDR2, GTS250 1GB, BlueStormII 500, case, ventilatory, spina a ine drobnosti
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

ak clovek po pade z motorky vstane sam tak to myslim este rata ako jemny pad, na mna to malo OBZVLAST "vychovny" ucinok. Nieze by som predtym jazdil besne, ale potom pade az doteraz jazdim "obzvlast" opatrne (bezpecne). A som vdaka tomu stale na zive.

T. :wink:


Edit by CrakeN : Opravil som ti hrubky a chyby, viem, ze ty to nemas vo zvyku pisat spravne, ale aj tak ...
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

eeej, toto som ani citat nemal..uz 5 rokov mam motorku a nic sa mi nestalo, no obcas sa prichytim, ze robim nerozvazne rozhodnutia, za ktore by som sa nakopal do zadku....a teraz budem na toto v podvedomi stale mysliet az sa mi na koniec nieco stane....
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

pre vsetkych buducich motorkarov : s motorkou treba vediet !!!(nemyslim to co sa uci v autoskole), je vhodne mat celkom slusnu prax na bicykli(nemyslim taku rekreacnu bicyklovu prax)
2 Peqpek : pricina tvojho padu nebola "zrejme v tom ze na ceste boli vyjazdene "kolaje" od aut" pricina bola zrejme v tom ze si nepredvydal co sa stane ked zajdes na sikmu(a este k tomu mokru!) cast vozovky
2 tamy : a to ked sa tomu autu pototo tempomat tak nefunguje spojka? alebo si za tych(uzasnych, neuveritelnych) 5 sekund nestihol vobec zaraegovat

aby som nevyzeral ako super namysleny pan sofer - ja som zase pekny priklad vlastnej debility
spravil som salto s MB105, nastastie som bol v aute a na ceste sam, spolujazdci by mali asi smolu, tak isto aj pripadny chodec alebo neosvetleny cyklista, som isiel po jednej rovnej ceste, ktora konci prudkou zakrutou dole z kopca(lame sa to presne v tej zakrute), isiel som s pedalom na podlahe cely cas(ta zakruta sa prechadza za beznych okolnosti pod 60, keby chcel niekto namietat ze kolko tak mohla ist ta shitna skodovka), bola uplna tma(priblizne polnoc, zatiahnuta obloha) a ja som nezapol dialkove svetla, myslel som si ze tu cestu poznam a ze dana zakruta je dalej ako v skutocnisti bola, zbadal som ju par desiatok metrov pred nou kedze som isiel len s tlmenymi svetlami, moja reakcia bola prudke stupenie na brzdu a strhnutie volantu co malo za nasledok ustrelenie predku(skodovka s lahkym predkom), nasledne som podvedomo rychlo povolil brzdu(tymto som si mozno zachranil krk) a strhol volant na druhu stranu, co ma hodilo na druhu stranu, kym som vyletel z cesty som stihol este raz strhnut volat naspat, cim som sa nasmeroval rovno pozdlz cesty, dalej si toho moc nepametam, naraz, mykanie, trhanie, moje zaprenie sa do volantu(nemal som bezpecnostny pas !!!), potom uz len "pristanie" na kolesa, nasledne som z miesta cinu zrhol
mozem byt rad ze mi dali vodicak, 1. extremne stastie - v mieste kde som vyletel z cesty boli dva stromy vzdialene par metrov od seba, som vyletel medzi ne, 2. extremne statie - keby som bol na aute s motorom v predu tak uz nemam nohy, 3. chvala panu bohu ze som bol sam na ceste

a teraz vysvetlim preco som pouzil hrube pismo - lebo keby som nemal neake to necele promile alkoholu v krvy tak by sa nic z toho hrubeho asi nestalo
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Príspevok od používateľa A2C »

2 PeqpeK hlavne ze zijes :) a nemusel si darovat organy :lol:
2 MengelE este s nami vsetkymi sa raz stretnes :lol:
2 jararak tomu sa hovori stastie v nestasti :wink:
2 -TAMY- tak to si mal spekla stastie ale inak nemohol si skusit vypnut motor viem mne sa to lahko hovori lebo som to nezazil ale predsa :wink:
2 Toman tomu sa hovori proste smola no co uz :roll:
2 Gogi ti si ale cvok preto nikdy nepijem lebo neviem kedy a kde budem musiet ist autom :lol: no hlavne ze sa nikomu nic nestalo a mozeme sa tu stretavat dalej :wink:
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
Vlado_OC_cz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 21. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: PB; obcas Brno

Príspevok od používateľa Vlado_OC_cz »

Toman napísal:Jemny pad na zaciatku motocyklovej kariery je velmi dobra vec. Cloveka to nauci respektu.
Ja som sa zrubal tiez tento rok. Na babete som najazdil par tisic km jak "kaskader", na jar som si kupil novucickeho skutra 150-tku...no a po 780km mi vybehlo auto z bocnej ulicky a ja som na jemnom strku siahol po prednej brzde :E . Nastastie som isiel velmi pomalicky (40?) bez prilby, v slapkach, v kratasoch a kratkom tricku - bolo slnecno a doslova som si uzival jazdy. Vysledok bol rozbite koleno, clenok, laket, dlan. Na skutriku som utrhol hlavny brzdovy valec, pravu packu, doskrabal plasty a trosku skrabol chromovany vyfuk...
Takze uz nikdy nebudem jazdit bez prilby (pre istotu) a nikdy nepojdem pomaly :beee: . KeD chodim primerane, vzdy dojdem domov OK. Vyletne jazdy zabijaju :red: ...
NA PREDAJ: Celeron M 1,5GHz, 130nm.
NTB: MSI MegaBook M510A@M510C - P-M 715 => 1,5GHz, 2MB L2 cache, 90nm ; 512RAM ; R9700 64MB ; 80GB HDD....
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

mne sa podarilo na srot rozbit moju 3/4 rocnu ( v mojom vlastnicte) skodu 110R.

Isiel som z MY do St. Turej. Na vypadovke z MY je taka 90° lavotociva zakruta v ktorej je este aj pekny razny kopcek. Nic neslo, a ja som si isiel z roboty a vychutnaval musiku dost nahlas. Nesiel som rychlo, isiel som tak ako kazdy den az na jednu vynimku... obycajne som zakrutu rezaval v cca 80km/h a teraz som isiel stale vo svojom pruhu co ma prinutilo ostrejsie zatocit. Auto dostalo pretacavy smyk. Samozrejme som sa ho snazil vyrovnat ale ako vieme, skodovka, vzadu motor/vzadu vecsia vaha/vecisa hybnost + uzke kolieska + tazke snackove riadenie = neustale pretacanie. Smerovalo ma to dovnutra zakruty kde bola 3m priekopa (na jednej casti betonova) a okolo kopec stromov. Dostal som sa na vnutornu stranu zakruty s uz "vyrovnanym" autom smerujucim na opacnu stranu ako smyk. Ale to som uz bol za krajnicou a zadok mi chytil strom, pretocenie cez strechu, trecha obyta o betonovy bok, dopad nastastie na kolesa. Obzrel som sa do zadu v akom stave je auto...
rukou som mohol siahnut na motor. Sedanky boli na mojej, strecha na mojej hlave... proste jedine miesto ktore ostalo zivotubezpecne bolo miesto vodica. Takisto... keby som mal colenkolvek spolujazdca alebo kohokolvek v aute, tak uz nieje medzi nami. Esteze som bol priputany (ako vzdy). Vystupoval som cez celne sklo, ktore pri naraze samo vypadlo. Pri zoskakovani som sa poskrabal o trn. Ten skrabanec bolo moje jedine poranenie. Primne museli byt vtedy vsetci svaty... O:)

poucenie jak hovado:
Nepocuvat nahlas hudbu zajazdy... dokaze to zabyt...
Vzdy byt priputany
Neblbnut na cestach...


To gogi: Prosim ta ked dostanes na mokrej vozovke smyk na predne koleso nieco na sposob ako ked ides do zakruty a stlacis prednu co ti akokeby podkoplo koleso, tak co vtedy spravis s 100kg motorkou? To neni ako na bicykli...
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour

Návrat na "Debata o všetkom"