Laptop primárne na AutoCAD

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1259
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Laptop primárne na AutoCAD

Príspevok od používateľa geroswen »

Ja mam pracovny Zbook Power (i7-12700H + A1000 + 32GB RAM).
Je to v pohode notebook, ale niektore veci mi dost vadia.

Napriklad to, ze sa sam zapina... Je jedno, ci dam hibernate alebo ho normalne vypnem. Ked ho dam do batohu, tak sa strasne casto sam od seba zapne a ked ho po pol hodine vyberieb z batohu, tak ma 100 stupnov. Ziadny iny notebook to doteraz nerobil. Ak ma niekto radu ako to vyriesit, tak sa potesim.

Druha vec je nabijanie. Napr. Elitebook G9 viem nabijat z USB-C nabijacky, ktoru daval Samsung k mobilom (aj ked je zapnuty). Tento notas sa z nej vobec nevie nabijat. Minimum co potrebuje je 65W nabijacka, ale vie sa z nej nabijat iba ked je vypnuty. Cize treba so sebou nosit 120W adapter a ked si ho zabudnes, tak si dost nahraty.

Reproduktory su uplny hnoj, co sa tyka kvality zvuku aj hlasitosti.

Build quality je obstojna, asi taky standard pri budget notebookoch. Elitebook rovnakej generacie je o 2 triedy vyssie, ale to sme uz v inej kategorii.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2095
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Laptop primárne na AutoCAD

Príspevok od používateľa zoom »

Ked sa ti najblizsie necakane zobudi notebook, tak v administratorskom (elevated) command-line skus:
  • powercfg /lastwake - zobrazi, aka vec naposledy zobudila system (moze tam byt konkretne USB zariadenie, power button, alebo aj nejaky velmi vseobecny proces ako explorer.exe, co nam moc nepomoze)
  • powercfg /waketimers - zobrazi, ci je nieco naschedulovane zobudit system (napriklad nieco v Task scheduleri, schedulovany restart alebo take veci); moze ti tam bezat nejaka sluzba/uloha, ktora nieco robi a vyzera to, ze sa notebook nahodne zapne v batohu
Mozes sa tiez skusit vo Windowse pohrat s tymto: https://learn.microsoft.com/en-us/windo ... sleepstudy
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Laptop primárne na AutoCAD

Príspevok od používateľa HellAngel »

to nie je len problem Zbookov. Mnne sa takto zvykol zobudzat v batohunzephyrus g15/14 aj dell vostro. Vyriesil som to tak, ze po nastaveni nejde do spanku, ale sa vypne. Po otvoreni musim vzdy zapnut tlacidlo zapnutia, aby sa nastartoval. Nejde ale o klasicke vypnutie, vsetky dokumenty, otvorene okna mam v takom stave, ako pred zavretim veka
NB: Asus ROG Strix G16
BURO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 13. Dec, 2023, 10:57

Re: Laptop primárne na AutoCAD

Príspevok od používateľa BURO »

Ďakujem každému za tipy, rady. Nakoniec som zobral toto: https://www.lenovo-shop.sk/produkty/len ... 83aa000xck

Zatiaľ spokojnosť výkonu má na rozdávanie, jediné čo ma trošku sere je ta krivka ventilátorov. Musia to opraviť lebo CPU má 32 stupňov ale vetráky idú.
Používateľov profilový obrázok
liam
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 304
Dátum registrácie: Ne 27. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: L. Hradok

Re: Laptop primárne na AutoCAD

Príspevok od používateľa liam »

vyborna volba

Návrat na "Nákupná poradňa"