Slovanet - Optika po elektrickych stlpoch

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Perseus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: Ut 13. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Prešov

Slovanet - Optika po elektrickych stlpoch

Príspevok od používateľa Perseus »

Zdravim

Na dedine u znameho zaviedli optiku vedenu po elektrickych stlpoch od spolocnosti Slovanet. Predtym v dedine bolo iba Adsl.

Zavolal ma pozriet sa na to lebo mu 4K filmy cez Kodi sekaju ale ked dava merat cez speedtest tak mu to ukazuje 400Mbit.

Na inom fore som sa docital ze treba skusat viac testserverov pri merani rychlosti.

A zistil som nasledovne - 400Mbit ukazuje iba ked je nastaveny server Slovanetu. No akonahla sa server zmeni tak ukazuje max 60Mbit.

Mate nejake skusenosti so Slovanetom ? Ako to funguje Vam, ma zmysel to snimi riesit alebo ma odbiju ze na ich test serveri tych 400 Mbit rychlost ukazuje .

Posliem aj fotky ako prilohu
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
CPU:AMD Athlon 64 4000+Brisbane 2100MHz@2680MHz MB:Biostar TF 560 Nvidia Nforce 560 socket AM2 RAM:2X1GB GoodRAM DDR800 CL 5 Dual Chanel VGA:Saphire Radeon X1650Pro 600/694 HDD:Hitachi Deskstar ATA 160GB DVD-ROM:LG GSA-4160B TV-Karta:FlyDVB-T Hybrid Monitor:Samsung 943NW black Zdroj: Delux DLP-388 420WNotebook Lenovo G570
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Slovanet - Optika po elektrickych stlpoch

Príspevok od používateľa HellAngel »

cudoval by som sa, ak by riesili test rychlosti inde, ako na svoj server/bod. 400mbps ide, ked merias rychlost na ich server a tym to pre nich konci. Neriesia, ze mas slabsiu odozvu na nejaky iny server, umiestneny bohvie kde a bohvie cez kolko krizovatiek sa nan dostavas. Co mozes spravit, je si zmerat rychlost na ten server, kde pozera sused filmy. Dufam, ze to merias pripojenym etherner kablom pichnutym priamo v routri
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Perseus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: Ut 13. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Prešov

Re: Slovanet - Optika po elektrickych stlpoch

Príspevok od používateľa Perseus »

Ano meriam to cez Lan kabel priamo napojeny na router

Skusal som nasledujuce serveri - SWAN, Orange, Telekom a Technicka Univerzita Kosice - 50-60Mbit

Slovanet - 400Mbit.

Ja mam v meste optiku od Orange - 500Mbit program a na Orange server mi ukazuje -515Mbit, a na hore uvedene mi dava rychlost cca 450Mbit
CPU:AMD Athlon 64 4000+Brisbane 2100MHz@2680MHz MB:Biostar TF 560 Nvidia Nforce 560 socket AM2 RAM:2X1GB GoodRAM DDR800 CL 5 Dual Chanel VGA:Saphire Radeon X1650Pro 600/694 HDD:Hitachi Deskstar ATA 160GB DVD-ROM:LG GSA-4160B TV-Karta:FlyDVB-T Hybrid Monitor:Samsung 943NW black Zdroj: Delux DLP-388 420WNotebook Lenovo G570
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2095
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Slovanet - Optika po elektrickych stlpoch

Príspevok od používateľa zoom »

Je to preto, lebo Slovanet vzdy boli zmrdi uz od cias dial-upu a predlho su na mojom bojkot-liste. Vsetky taketo praktiky su na urovni dedinskych mikrovlnkarov z roku 2005, ked sa riesili chujiny ako "vecer mi ide pomalsie net", "iba HTTP protokol ide rychlo a ostatne pomaly", "mam neobmedzene data ale len do 50GB" a podobne. Staci mi ist na stranku Slow-anetu a precitat si taketo skvosty, aby som vedel, ze sa za tie roky nic nezmenilo a vzdy to boli a navzdy ostanu suflikanstski oj***vacski zmrdi bez adekvatnej infrastruktury (to je zaroven odpoved na tvoj problem):

Kód: Vybrať všetko

Čo je to rýchlosť “surfovania” a čo je rýchlosť “sťahovania”?

Vyššia rýchlosť "surfovania" znamená, že sa vám rýchlejšie načíta obsah webstránok,
fotografie a videá napríklad na Facebooku, YouTube-e, či iných sociálnych sieťach.
Väčšie súbory sa stiahnu nižšou rýchlosťou "sťahovania". Doba stiahnutia takýchto
súborov sa výrazne nepredĺži, ale sieť bude mať voľné prostriedky na príjemnejšie
prezeranie online obsahu. Rozdelenie teda slúži na to, aby bežní používatelia
internetu neboli znevýhodnení pred užívateľmi, ktorí neúmerne zaťažujú sieť.
A toto samozrejme aplikuju aj na upload, preto je tiez pomalsi (popisane to maju ako rychlost "odosielania" vs. rychlost "nahravania", dementi). Ani som len netusil, ze it's still a thing v dnesnej dobe. Pokial nema na vyber ineho operatora a nebodaj je tento internet rychlejsi ci stabilnejsi nez ADSL, tak asi toho vela nenarobi. Moze si akurat tak zapamatat, co su to za smejdi a pri prvej moznosti prejst k inemu operatorovi a otrieskat im to o hlavu. Kokos... normalne som sa ze nasral tu za monitorom, ze taka banda fuserov poskytuje hentake pripojenie cez optiku boha jeho. Proste zavriet, zrusit, ruky dolamat, nasrat do huby.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12277
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Slovanet - Optika po elektrickych stlpoch

Príspevok od používateľa HellAngel »

robia to hlavne na dedinach, tam kde nemaju konkurenciu. Isteho casu som sa stym stretol aj u telekomu. Tiez na dedine. Na ich server lietali pekne rychlosti a na Stteam Cinema si si nepustil vacsi stream ako 1080. 4k bolo nemozne. tiez islo o optiku
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5235
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: Slovanet - Optika po elektrickych stlpoch

Príspevok od používateľa elementar »

Ja mam Slovanet. Platim si 700ku s ich serverom mam 900 na inych 800. Mam ich asi 15 rokov a spokojnost vypadky minimalne v ramci udrzby a v normalny cas.
Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD

Návrat na "Siete"