Chromium a streamovacie sluzby (DRM)

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2258
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Chromium a streamovacie sluzby (DRM)

Príspevok od používateľa zoom »

Helou, uz hodne dlhu dobu mam taky problem, ze v Chromium browseri mi nejde vacsina streamovacich sluzieb. Konkretne posledne roky pouzivam SRWare Iron, co je vlastne Chromium bez Google spehovacich somarin a vyhovuje mi. Co sa tyka streamovania, tak momentalne je vysledok nejaky takyto:
  • Disney+ najdlhsie fungoval, ale ked som teraz skusal nieco prehrat, tak len cierna obrazovka. Az v developer konzole s element pickerom, ked nabehnem na nejaky element v strede, tak ma nazov "Unable to play". Tato jedina sluzba sa da spojazdnit zmenou User agenta v browseri napr. na:

    Kód: Vybrať všetko

    Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/125.0.0.0 Safari/537.3
  • HBO Max a teraz aj Max kedysi fungovalo (rok-dva dozadu?), ale uz davno nie. Pri pokuse cosi prehrat len vyhodi hlasku "Vyskytla sa nejaka chyba".
  • Amazon Prime Video ide, ale vypise notifikaciu ze "Your browser does not support High-Definition playback due to content restrictions" a video funguje v SD rozliseni.
  • SkyShowtime zacne prehravat video asi tak na 1 sekundu (= ziaden technicky problem neexistuje), ale hned skonci, ze sa cosi pokazilo a bla bla, generic chybova hlaska.
  • Netflix tiez neprehra ziadne video a vyhodi genericku chybovu hlasku. Popravde som bol v tom, ze Netflix bude fungovat, lebo si to tak pamatam, ale dlhe mesiace som tam na PC nic nepozeral.
  • Spotify zacne prehravat pesnicku, ale asi za 7 sekund stream zdochne.
Cize som chcel dat priklady, ze iba asi 2 streamovacie sluzby idu, ale teraz uz nejde nic. Nejedna sa celkom urcite o ziadny technicky problem, je to len a len DRM. Bral som to ako vedlajsi ucinok toho, ze pouzivam Chromium. Na Chrome ci Firefoxe by som nemal ziadny problem, ale tou cestou nechcem ist.

Moj pohlad na vec sa zmenil, ked som pred par dnami skusil Brave browser (pouzivam na telefone) a tam streamovacie sluzby fungovali - neskusal som vsetky ale asi tri. A ja doteraz neviem prist na to, kde je problem. Po internete mozem najst milion diskusii, preco to niekomu nejde a co robit, ale popravde som si myslel, ze staci akurat mat v poriadku Widevine CDM (vidno napr. v chrome://components/). Lenze to mam spravne nainstalovane, rovnaku verziu ako v Brave a dokonca funguju aj testovacie DRM videa (napr. tu alebo tu).

Riesil toto niekto? Co by som mal este skontrolovat alebo nastavit? Pripadne aky log kde pozriet, aby som zistil, preco to nejde a aky je v tomto rozdiel medzi dvomi browsermi?

Návrat na "Programy a problémy s nimi"