Podvod cez Packetu - poslaný iný tovar ako inzerovaný

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4151
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Podvod cez Packetu - poslaný iný tovar ako inzerovaný

Príspevok od používateľa castelL »

Zdravím Vás,
riešil niekto niečo obdobné - prevzal som balík, kde mal byť počítačový komponent (základná doska) a prišla mi USB2 Lenovo nabíjačka. Keď som volal na infolinku Packety, kde sa ozval robot a nadiktoval som mu číslo zásielky, tak meno odosielateľa nesedí s reálnym odosielateľom, čo to je za blbosť? Miesto krabice prišla malá obálka s nabíjačkou (cez Z BOX).

Balík mi posielal Peter R. a reálny odosielateľ podľa robota na infolinke je Tomáš B., volal som ihneď do banky, kde mi povedali, aby som kontaktoval priamo Packetu, ktorú som okamžite aj kontaktoval a bolo mi povedané, aby som kontaktoval odosielateľa a ak mi neodpovie do zajtra večera s vysvetlením, tak sa mám znova ozvať, vyžiadal si pracovníčku s ktorou som telefonoval a bude sa postupovať ďalej.

Každopádne mňa zaujíma, či má niekto nejakú podobnú skúsenosť?

Podľa tejto skúsenosti mi vychádza najlepšie riešenie, že si už nechám zasielať balíky len na Pobočku a zaplatím pri prevzatí, nie cez Z BOX :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Podvod cez Packetu - poslaný iný tovar ako inzerovaný

Príspevok od používateľa killswitch »

Mne packeta ani neodpisala na reklamaciu. Garážová firma.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4151
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Podvod cez Packetu - poslaný iný tovar ako inzerovaný

Príspevok od používateľa castelL »

Hlavne sa dostať cez robota, je ako bitka u termopýl niekedy, ja som ani nepodával reklamáciu a potom, ako sa so mnou spojila pracovníčka (milá Češka) tak mi povedala to, čo som napísal, že mám ich potom znova kontaktovať, žiadať si ju a bude sa to riešiť ďalej. Moja banka ma odbila, že oni platby kartou nevedia nejako riešiť a mám to riešil cez Packetu a Dovi :D
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Podvod cez Packetu - poslaný iný tovar ako inzerovaný

Príspevok od používateľa SKiLEX »

No logicky packetu musi kontaktovat ten ktory si u nej danu sluzbu objednaval... Peter R packete zaplatil za to ze ti doruci balik, a packeta to nespravila. Takze Peter R musi reklamovat to co mu nebolo splnene.


Vzdy to tak funguje.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Podvod cez Packetu - poslaný iný tovar ako inzerovaný

Príspevok od používateľa kllr007 »

Ja s packetu asi tiež končím.
Typek mi poslal tovar, v pakete zamenili balík keď lepili štítok, namiesto psp v balíku 10€ tričko, volám tam, že jasne kukne ti že chyba u nich a tričko mám poslat spat do ich centrály. Následne pár mailov kde mi 20teho pisala že môj balík sťahujú z CZ a ide k ním a následne na preposlanie ku mne. Dnes keď som sa ozval že 2 týždne nič tak že “zadajte si reklamáciu na webe”. Ja len wtf však sme ju riešili od začiatku. Reklamácia vytvorená, balík stratili a vrátia peniaze (nepísali či peniaze vo výške dobierky alebo aké).

To jednanie úplne ako od jožka podvodníka, hlsvne že som zabil čas zasielaním spat trička. Buď moje psp zasa stratili alebo ho nestihli chytiť a typek v CZ ma hernú konzolu prakticky zadarmo (nie je to krádež? Tovar nebom jeho nebolo to to čo si objednal nemal naň právo).

Osobne už cez nich nič na súkromne účely riešiť nebudem, nech je pošta aka chce za desiatku rokov čo tam mám stovky balíkov nikdy problém nebol. Toto je úplne výsmech jak chovanim tak správaním.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3683
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Podvod cez Packetu - poslaný iný tovar ako inzerovaný

Príspevok od používateľa fobos »

Som trochu zaskoceny vasimi reportmi.. packetou som poslal asi 50 balikov a ziadny problem nikdy nebol.

Ja skorej s postou som mal problemy..

Hlavne ten support packety ma sklamal ze to takto funguje..
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4151
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Podvod cez Packetu - poslaný iný tovar ako inzerovaný

Príspevok od používateľa castelL »

Packeta 0 bodov.. neozvali sa vôbec, riešil som to aktívne, nakoniec som zaslal aj kompletnú dokumentáciu na ich mail, po návšteve a potvrdení od polície. 55 EUR zatiaľ v koši, nebudem s nimi rátať, v podstate je podané oznámenie na polícií, tak snáď sa našlo viac ľudí a niečo sa voči tej osobe urobí.

Po tejto skúsenosti si budem nechávať zasielať balíky len na Pobočku Packety a nie Z-BOX, zároveň asi budem so sebou nosiť pre istotu aj váhu :D
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Podvod cez Packetu - poslaný iný tovar ako inzerovaný

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

inak, po precitani, normalne aj ja nechapem a len pozeram

sa mi este nestal ziadny brejk s packetou, no po tomto mam normalne aj strach nieco poslat

asi sa tiez vratim spat na postu, tam sa mi problem nestal nikdy

najvacsie + pri packete vidim v ZBOXoch a jednoduchosti odoslania + cena
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6770
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Podvod cez Packetu - poslaný iný tovar ako inzerovaný

Príspevok od používateľa molnart »

packeta je riadne divna. obcas tyzden stoji v zboxe zasielka a caka na vyzdvihnutie, pritom kurier tam priebezne doplna nove zasielky. minule sa mi stalu to pri kupe na fore, ze zasielka zmizla z aplikacie mne aj odosielatelovi. packeta mu tvrdila ze zasielka nebola v zboxe ked ju kurier otvaral, zrazu mi dosla mailova notifikacia ze zasielku mam dorucenu, ale v samotnej aplikacii nebola stale, takze som nevedel otvorit zbox. podpora same blbosti radila, skusal som aplikaciu aj dalsom telefone, nic nepomohlo, az zo zufalosti mi napadlo nainstalovat na ipad a tam zrazu bola a vedel som sa k nej dostat.

uz by sa naozaj mohla posta inspirovat a umoznit odosielanie cez boxy bez potreby tlacenia stitkov
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Debata o všetkom"