Nahradny stojan na monitor

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
kerestoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 418
Dátum registrácie: Po 02. Nov, 2020, 14:53
Bydlisko: BA

Nahradny stojan na monitor

Príspevok od používateľa kerestoy »

Nikdy som nahradny stojan neriesil a tak netusim ci kazda znacka/vyrobca ma svoj k svojim produktom,alebo su dake univerznalne pre viacero druhov monitorov.Potreboval by som nieco k tomuto monitoru,aby ten monitor bol drzany co najdalej odomna.Za stolom je stena,takze nic co sa uchytava z boku/zadu stola,len taky co polozim rovno na stol.Je take nieco,ci neni sanca?

https://www.dell-shop.sk/produkty/dell- ... 2-210-bllv
MSI MPG B550 GAMING PLUS;Ryzen 7 5800X3D & ARCTIC Liquid Freezer II 360 A-RGB;GIGABYTE GeForce RTX 4090 WINDFORCE 24G;Crucial Ballistix 2x16 GB KIT 3600 MHz CL16;SSD: Samsung 980 PRO 2 TB;HDD: WD Red 6TB;Sound Blaster X-fi Titanium HD & Z-5500 Digital na optike;Fortron Hydro Ti PRO 1000W;Fractal Design Define S2 White;Roccat Vulcan 120 AIMO Gaming Keyboard & Roccat Kone Pro Air;GIGABYTE M28U & T27D590EW;WIN: 10
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Nahradny stojan na monitor

Príspevok od používateľa zoom »

Asi chces nejaky univerzalny VESA stojan. Tvoj monitor ma VESA 100x100 rozmer dier, takze na Googli "vesa 100 stojan/stand". Dokonca samotny Dell ma nejaku ponuku, kde ma zaujal tento stojan - decentny, vyskovo nastavitelny, monitor co najviac vzadu (uz asi nenajdes stojan, kde by bol este viac dozadu posunuty a ked nahodou ano, tak to bude o 1,5 cm). Nosnost ma 7 kg a tvoj monitor ma na slovenskej Dell stranke pisanych 14 kg, co je ocividna blbost. Tipujem mu tak 4-6 kg, takze by to malo byt v pohode. Alternativou moze byt AlzaErgo Arm S25B, ktory vyzera uplne rovnako, tak mozno je to to iste. Ja by som mal radsej original Dell, ale mozes jednoducho usetrit 30,-€ na tomto.

Edit: Podla obrazku na Alze je tena VESA drziak vzdialeny od zadnej casti stojanu 85mm. Mozno bude treba dat dole tu uchytku na vedenie kablov. Tak si porovnaj, o kolko je to viac vzadu oproti tvojmu terajsiemu stojanu.
kerestoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 418
Dátum registrácie: Po 02. Nov, 2020, 14:53
Bydlisko: BA

Re: Nahradny stojan na monitor

Príspevok od používateľa kerestoy »

Este ten monitor nemam,potreboval som najprv zistit ci je vobec neaky stojan nanho,diky...
Posledne monitory co som mal doma,tak sa hore len zasunuli a dolu srobovali.S tymto stojanom to funguje rovnako,ci treba este daku redukciu dokupit?
Inak na tej stranke DELL je to stojan NewStar,nie DELL,takze z Alzy bude postacovat,vyzeraju rovnako
MSI MPG B550 GAMING PLUS;Ryzen 7 5800X3D & ARCTIC Liquid Freezer II 360 A-RGB;GIGABYTE GeForce RTX 4090 WINDFORCE 24G;Crucial Ballistix 2x16 GB KIT 3600 MHz CL16;SSD: Samsung 980 PRO 2 TB;HDD: WD Red 6TB;Sound Blaster X-fi Titanium HD & Z-5500 Digital na optike;Fortron Hydro Ti PRO 1000W;Fractal Design Define S2 White;Roccat Vulcan 120 AIMO Gaming Keyboard & Roccat Kone Pro Air;GIGABYTE M28U & T27D590EW;WIN: 10
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Nahradny stojan na monitor

Príspevok od používateľa zoom »

No VESA rozmery su univerzalne. Co nie je univerzalne je miesto okolo dier, takze sa moze stat, ze nejaky stojan nebude pasovat na nejaky monitor z dovodu, ze monitor nema dostatok miesta okolo tych zavitov... ak chapes, co hovorim. Myslim tym tuto alebo tuto situaciu. Mozno aj preto existuje pre tvoj buduci monitor distancna podlozka na vytlacenie. Alternativne mozes zhanat tzv. VESA spacer kit (nieco taketo), alebo len take nylonove distancne podlozky niekde v zeleziarstve. To vsetko samozrejme za predpokladu, ze ten novy stojan nebude pasovat do toho monitora. Mozno tam vojde a nic netreba riesit.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3313
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Nahradny stojan na monitor

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Keď máš stôl hneď pri stene tak si kúp rameno priamo do steny. Potom ti nebude na stole nič zavadzať.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
kerestoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 418
Dátum registrácie: Po 02. Nov, 2020, 14:53
Bydlisko: BA

Re: Nahradny stojan na monitor

Príspevok od používateľa kerestoy »

Mam dojem ze keby som do steny nieco navrtal tak to rameno by bolo s tym celym este blizsie ku mne nez potrebujem,navyse vrtat nic nechcem...
zoom napísal: Št 06. Jún, 2024, 01:08 No VESA rozmery su univerzalne. Co nie je univerzalne je miesto okolo dier, takze sa moze stat, ze nejaky stojan nebude pasovat na nejaky monitor z dovodu, ze monitor nema dostatok miesta okolo tych zavitov... ak chapes, co hovorim. Myslim tym tuto alebo tuto situaciu. Mozno aj preto existuje pre tvoj buduci monitor distancna podlozka na vytlacenie. Alternativne mozes zhanat tzv. VESA spacer kit (nieco taketo), alebo len take nylonove distancne podlozky niekde v zeleziarstve. To vsetko samozrejme za predpokladu, ze ten novy stojan nebude pasovat do toho monitora. Mozno tam vojde a nic netreba riesit.
Alebo teda ak s tym byvaju taketo problemy,tak sa opytam priamo v eshope kde budem monitor kupovat ci nanho maju aj neaky stojan a ci budem potrebovat aj neaku distancnu podlozko-vec,ale dik za vysvetlenie
MSI MPG B550 GAMING PLUS;Ryzen 7 5800X3D & ARCTIC Liquid Freezer II 360 A-RGB;GIGABYTE GeForce RTX 4090 WINDFORCE 24G;Crucial Ballistix 2x16 GB KIT 3600 MHz CL16;SSD: Samsung 980 PRO 2 TB;HDD: WD Red 6TB;Sound Blaster X-fi Titanium HD & Z-5500 Digital na optike;Fortron Hydro Ti PRO 1000W;Fractal Design Define S2 White;Roccat Vulcan 120 AIMO Gaming Keyboard & Roccat Kone Pro Air;GIGABYTE M28U & T27D590EW;WIN: 10
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Nahradny stojan na monitor

Príspevok od používateľa shiro »

drziaky byvaju univerzalne, vyrobcovia monitorov to nevyrabaju.
rameno drziaka vies vacsinou otocit subezne s nosnou zvislou tycou stojana, to je max, co vies dosiahnut z hladiska, ako daleko bude monitor od teba.
stojan do steny ma vyhodu v tom ze vies usetrit nejake centimetre, ak mas stol odsadeny od steny. bezne stojany s montazou na stol s sroubuju na hranu stola.

podla manualu ma ten monitor diery utopene celkom hlboko.
prinajhorsom si distancaky nejak zbastlis. Ved su to len plastove kruzky s dierou.
necakaj ze ti niekto len tak od brucha povie, ci sa konzola daneho stojana do toho monitora vojde. treba nazivo odskusat, ci sa vojde, alebo musis riesit distancaky.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
kerestoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 418
Dátum registrácie: Po 02. Nov, 2020, 14:53
Bydlisko: BA

Re: Nahradny stojan na monitor

Príspevok od používateľa kerestoy »

No super,tak uvidim ci sa mi do toho bude chciet pustat,alebo este pockam na neaku novu radu monitorov,mozno buduci rok.Diky teda zatial
MSI MPG B550 GAMING PLUS;Ryzen 7 5800X3D & ARCTIC Liquid Freezer II 360 A-RGB;GIGABYTE GeForce RTX 4090 WINDFORCE 24G;Crucial Ballistix 2x16 GB KIT 3600 MHz CL16;SSD: Samsung 980 PRO 2 TB;HDD: WD Red 6TB;Sound Blaster X-fi Titanium HD & Z-5500 Digital na optike;Fortron Hydro Ti PRO 1000W;Fractal Design Define S2 White;Roccat Vulcan 120 AIMO Gaming Keyboard & Roccat Kone Pro Air;GIGABYTE M28U & T27D590EW;WIN: 10

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"