Telekom optika problém s rýchlosťou

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa xvydra »

Zdravím všetkých. Máte niekto internet od telekomu? Optiku 1000mb. Pred zhruba mesiacom začali problémy. Pri meraní ukazuje vždy +- 800mb download a 200mb upload. Ale aj keď mám verejnú IP adresu. A napríklad je tam 160 seederov tak mne to ťahá niekedy 4mb/s a vypadáva aj magio, netflix, a ďalšie. Aj wifi ma problém. Musím vždy vypnúť a zapnúť wifi na mobile aby som mohol odoslať správu napríklad whatsap. Nejdú načítavať stránky, len napíše error connection, a podobné správy. Podľa nich je všetko v poriadku. V noci po polnoci ide všetko OK. Alebo niekedy musím vypnúť sťahovanie torrentov. Potom to ide teda káblovka. Viete mi poradiť ako zistím že mi to obmedzujú? Lebo skúšal som ping, tracert a podobné veci čo som našiel na googli. Ale vyzerá to byť v poriadku. Oni mi poradili len reset rutru. Nič viac. Ale aj keď je mi jasné že je to nejaký lacný ruter niesom si istý či tento problém je v routeri. 4 mesiace to išlo úplne v pohode aj káblovka aj internet. Potom sa to pokazilo. Buď musím vypnúť sťahovanie ktoré ide ale 4mb/s aby som mohol vôbec pozerať káblovku. Alebo budem sťahovať. Upload ide normálne 20mb. Skúšal som aj upload obmedziť na 1mb ale aj tak ten netflix, magio, voyo, disney+ vyhadzuje chybu pripojenia. Je jedno či je to cez kábel alebo wifi. Neviem čo s tým mám robiť.

Návrat na "Siete"