Odfotili ste polárnu žiaru? Pošlite svoju fotku Slovenskej akadémii vied :)

Všetko o vede...

Videli ste už polárnu žiaru z územia Slovenska?

áno
1
25%
nie
3
75%
možno, nie som si istý
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 4

Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2548
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Odfotili ste polárnu žiaru? Pošlite svoju fotku Slovenskej akadémii vied :)

Príspevok od používateľa RP »

Začali sme sa (ja, moji súčasní a bývalí študenti z TUKE a UPJŠ), zaoberať viditeľnosťou polárnych žiar na Slovensku v poslednom období.

Na stránke nášho ústavu (Ústav experimentálnej fyziky Slovenskej akadémie vied) sme zverejnili výzvu na zaslanie fotografií polárne žiary.

Píšeme v nej:

Občianska veda, je na vzostupe a aj my radi príjmeme pomoc od verejnosti. Oddelenie kozmickej fyziky, ktoré sa na našom ústave zaoberá kozmickým počasím a radiačnou situáciou v okolí Zeme uvíta vašu pomoc so sledovaním polárnej žiary na Slovensku.

Ak ste v posledných dňoch, alebo aj skôr, v posledných rokoch, odfotili polárnu žiaru na Slovensku, pošlite nám prosím email s informáciou:

– Kde to bolo? (poloha, meno mesta/miesta, kde ste polárnu žiaru odfotili)
– Kedy to bolo? (dátum a čas)
– V ktorom smere je pohľad/scéna na fotografii? (sever, juh, východ alebo západ)

Táto informácia bude použitá pri výskume viditeľnosti aurorálneho oválu z nižších geomagnetických šírok.

Emailový kontakt na zaslanie fotografií nájdete na stránke Ústavu experimentálnej fyziku SAV na adrese https://websrv.saske.sk/uef/obcianska-v ... slovensku/


Alebo pošlite email na ktorúkoľvek moju emailovu adresu, či už na fórum (na admin at pretakt...) alebo na pc at pc.sk.

Ďakujeme :)

Návrat na "Veda všeobecne"