42'' TV pre mamu

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
F1L1P
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ne 03. Dec, 2023, 14:28

42'' TV pre mamu

Príspevok od používateľa F1L1P »

Ahojte, mama sa rozhodla, že upgradne svoju TV - doteraz má Panasonic plazmu TX-P42S10E, tuším ešte niekedy z roku 2009. V podstate je s ňou stále spokojná, ale predsa len teraz už sú TV niekde úplne inde.

Veľkostný limit je presne šírka starej TV, čiže 102 cm, preto tých 42 palcov.

Využitie bude hlavne bežné vysielanie cez Antik, sem tam mirroring z NTB.

Čo sa týka kvality obrazu, prejde všetko lepšie ako ten Panasonic, veľké plus bude ak bude mať aj dobrý zvuk (subwoofer + repro používa iba minimálne, aj keď ich má).

Cenové obmedzenie vyslovene nemá (počítam okolo 1 000 - 1 300 €). Vopred díky za tipy :)
darklol
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1949
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: 42'' TV pre mamu

Príspevok od používateľa darklol »

lg 42 oled...
CPU: N/A COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: N/A RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: N/A SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Logitech G915 Lightspeed MOUSE: Razer Basilisk V3 35K SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
F1L1P
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ne 03. Dec, 2023, 14:28

Re: 42'' TV pre mamu

Príspevok od používateľa F1L1P »

Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2539
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: 42'' TV pre mamu

Príspevok od používateľa Miso122 »

ITX >>> ATX
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4340
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 42'' TV pre mamu

Príspevok od používateľa Dunar »

F1L1P napísal: Ut 04. Nov, 2025, 23:42 ale predsa len teraz už sú TV niekde úplne inde.

Čo sa týka kvality obrazu, prejde všetko lepšie ako ten Panasonic,
To je nezmyselne tvrdenie.


Philips 42OLED820 podstatne lepsi obraz ako tie LG. A aj zvukovo to ma navrch.
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2290
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: 42'' TV pre mamu

Príspevok od používateľa zodiaq »

Preveril by som ci by sa jej viacej nepacila ak sa teda zmesti 48" varianta predsta len ten Pakan mal dost hrube ramy (1029mm x 704mm)

48" Philips 48OLED820 https://www.alza.sk/48-philips-48oled820-d13028145.htm
106,8cm x 68,3cm × 22 cm

Alebo teda ak sa ide po cene, LG stale bude markantny upgrade:
LG OLED48C54LA https://www.planeo.sk/lg-oled48c54la
107,1cm x 67,5cm x 23 cm

Ja by som pridal do vyberu aj Samsung 48S90F https://www.alza.sk/48-samsung-qe48s90f ... 28.htm?o=1
106,93 cm x 68,26 cm x 20,95 cm

Stoji za zvazenie.

[Homelab] - in progress
Spoiler: ukázať
Lenovo M80Q
i5-10500T, 16GB 2666 MT/s
- WD SN5000S 1TB

AsRock Deskmini H470
i5-10505, Themalrigh AX47 Full Copper + Noctua A9x14-HS, 16GB 2666 MT/s
- Samsung PM961 256GB
- Samsung 870EVO 250GB #1
- Samsung 870EVO 250GB #2

Lenovo V520s
i5-7400, 2x8GB 2133 MT/s
- Intel SSD 660p 256GB


Synology DS817+
Celeron J3455, 16GB 1866MT/s, Noctua NF-B9 Redux 1600
- Toshiba MG07ACA14TE 14TB
- Samsung 860Pro 256GB

[Others]
Spoiler: ukázať
Sony PS5 Slim 1TB + Samsung 990Pro 2TB + TCL 65Q7C
Sony PS4 slim 870QVO 1TB + Samsung QE43QN90A
Poco X6 5G 256GB/12GB
F1L1P
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ne 03. Dec, 2023, 14:28

Re: 42'' TV pre mamu

Príspevok od používateľa F1L1P »

Miso122 napísal: St 05. Nov, 2025, 10:18 https://www.planeo.sk/lg-oled42c54la
aký je rozdiel medzi tým, čo si postol a https://www.alza.sk/42-lg-oled42c58-d12933275.htm ?
zodiaq napísal: St 05. Nov, 2025, 11:18 Preveril by som ci by sa jej viacej nepacila ak sa teda zmesti 48" varianta predsta len ten Pakan mal dost hrube ramy (1029mm x 704mm)

48" Philips 48OLED820 https://www.alza.sk/48-philips-48oled820-d13028145.htm
106,8cm x 68,3cm × 22 cm

Alebo teda ak sa ide po cene, LG stale bude markantny upgrade:
LG OLED48C54LA https://www.planeo.sk/lg-oled48c54la
107,1cm x 67,5cm x 23 cm

Ja by som pridal do vyberu aj Samsung 48S90F https://www.alza.sk/48-samsung-qe48s90f ... 28.htm?o=1
106,93 cm x 68,26 cm x 20,95 cm

Stoji za zvazenie.
48'' sa bohužiaľ nezmestí, ten 42'' je tam už dosť natesno, čiže aj tých pár cm navyše je problém.
Dunar napísal: St 05. Nov, 2025, 11:04
F1L1P napísal: Ut 04. Nov, 2025, 23:42 ale predsa len teraz už sú TV niekde úplne inde.

Čo sa týka kvality obrazu, prejde všetko lepšie ako ten Panasonic,
To je nezmyselne tvrdenie.


Philips 42OLED820 podstatne lepsi obraz ako tie LG. A aj zvukovo to ma navrch.
díky, pozriem aj ten :good:
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2539
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: 42'' TV pre mamu

Príspevok od používateľa Miso122 »

F1L1P napísal: St 05. Nov, 2025, 14:24
Miso122 napísal: St 05. Nov, 2025, 10:18 https://www.planeo.sk/lg-oled42c54la
aký je rozdiel medzi tým, čo si postol a https://www.alza.sk/42-lg-oled42c58-d12933275.htm ?
Mimo 300€ rozdielu v cene nič čo by stálo za zmienku. Obidve sú C5, posledné číslo je regionálne označenie (možno farba rámu, iný stojan).
ITX >>> ATX
Mumak
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3716
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: 42'' TV pre mamu

Príspevok od používateľa Mumak »

ten lg tu mame velmi vela ludi a je to ine kafe. I ked pre mamu je to trosku overkill. My sme si ho kupili ako hraci. Boli akcie aj na c44 za 700-800eur, tam by som isto hladal a urcite aj budu
Main:ROG CROSSHAIR X870E HERO, Ryzen 9 9950X3D, KRAKEN 360, MSI RTX 5090 SUPRIM LIQUID SOC, 64GB 6200 CL28 Expo, Crucial T700 4TB Gen5(System/games), 990PRO 4TB(Data), ROG Strix Platinum 1200W, Lian Li O11 Dynamic Evo + 10x Noctua A12x25 Chromax, LG OLED42C44, Roccat Kone Air + HyperX FURY Ultra, Logitech G915 TKL, Marantz NR1710 + Mission M32 + B&W PX.
MiniBeast: Minisforum BD790i+A12x25, Ryzen 9 7945HX3D, Gigabyte Windforce RTX5080 OC SFF, SO-DIMM 32GB 6400MHz CL30, Kingston Fury Renegade G5 2TB, Corsair SF1000 Platinum ATX3.1, Fractal Terra + A12x25, Samsung S90F 65"/// Samsung S24 Ultra + Galaxy Watch6 47mm LTE

Toyota Corolla TS 2020 2.0 Hybrid 135kW
Kia Ceed SW GOLD 2026 1.5 T-GDi 7AT 103kW
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9363
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: 42'' TV pre mamu

Príspevok od používateľa shiro »

By som povedal, ze u cloveka nad 60r je zbytocne sa hrat na hocico a bude rad za akykolvek TV aj za 300e. Nema zmysel riesit OLEDy a podobne haluze.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Kingston FURY 32GB DDR4 3600 MHz CL18 Beast Black | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi 14T 256GB
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4340
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 42'' TV pre mamu

Príspevok od používateľa Dunar »

Ked ma miesto na max 42" asi ťažko tu budeme vymyšľať niečo ine ako oled.
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2290
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: 42'' TV pre mamu

Príspevok od používateľa zodiaq »

Stale existuju 43" LED / QLED TV. Nerozmiem co si tym chcel povedat.

IMHO mne pride hlupe davat za 42" OLED 800€ ked za 1000€ mozem mat 65" OLEDu
Chapem ze je rozmerovo obmedzena ale radsej by som si kupil qled za 500 (napr https://www.alza.sk/43-philips-43pus9010-d12932345.htm) a za zvysne peniaze vyuzil efektivnejsie. Ak si dotycna potrpi na kvalite obrazu a ma budget, kludne chod do oledu. Ale ak sledovanie tv zacina pri Telerane a konci pri Panelaku/Dunaji a co ja viem co to aktualne zumpy na SVK pustaju myslim si ze je to skoda penazi. Pri mirroringu z ntb ta kvalita obrazu tiez nebude na top urovni. Just sayin...

[Homelab] - in progress
Spoiler: ukázať
Lenovo M80Q
i5-10500T, 16GB 2666 MT/s
- WD SN5000S 1TB

AsRock Deskmini H470
i5-10505, Themalrigh AX47 Full Copper + Noctua A9x14-HS, 16GB 2666 MT/s
- Samsung PM961 256GB
- Samsung 870EVO 250GB #1
- Samsung 870EVO 250GB #2

Lenovo V520s
i5-7400, 2x8GB 2133 MT/s
- Intel SSD 660p 256GB


Synology DS817+
Celeron J3455, 16GB 1866MT/s, Noctua NF-B9 Redux 1600
- Toshiba MG07ACA14TE 14TB
- Samsung 860Pro 256GB

[Others]
Spoiler: ukázať
Sony PS5 Slim 1TB + Samsung 990Pro 2TB + TCL 65Q7C
Sony PS4 slim 870QVO 1TB + Samsung QE43QN90A
Poco X6 5G 256GB/12GB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5344
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: 42'' TV pre mamu

Príspevok od používateľa scream »

Ja by som si tam nechal spokojne tu plazmu, ked ani rozmerovo to nevies upgradnut.
Spoiler: ukázať
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, Sapphire pulse 9070 15g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4340
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 42'' TV pre mamu

Príspevok od používateľa Dunar »

zodiaq napísal: Št 06. Nov, 2025, 08:35 Stale existuju 43" LED / QLED TV. Nerozmiem co si tym chcel povedat.
Ak ma niekto miesto sotva na 42", asi tazko tam vtrepe 43". A teda nejake LCD su bezpredmetne. Co je na tom nezrozumitelne?
Používateľov profilový obrázok
satanicek666
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: 42'' TV pre mamu

Príspevok od používateľa satanicek666 »

to cenove obmedzenie na taku malu telku je brutalne :D ze 1000-1300e... :cool: tam naj mama kupi telkac velkosti 42" do 500-600e a zvysok naj da do sporenia na dochodok alebo naj ide na vylet. dat cez 1000e za 42" pre "mamu" ktory bude pouzivany na antik je cisto blud :facepalm:
PC: AMD 9800x3d 5,3Ghz CO-40 = NOCTUA d15 G2 = MSI B850 Tomahawk = KINGSTON 64gb 6000mhz cl30 = MSI 5090 Vanguard = Ssd: M2 WD 850x 1tb Win11 + M2 WD 850x 4tb + 850 evo 2tb = LIAN LI 217 black = Fany: 3x NOCTUA a14x25 G2-in + 3x NOCTUA a14x25r G2-out + 3x NOCTUA a12x25 G2-bottom = FSP Hydro Ti Pro 1kw = LG C2 42" = Per: LOGI g915 tkl + LOGI g pro wire + LOGI g440 hard + XBOX Wire Controller = Audio: TOPPING dx5 II = MACKIE mr524 = MEZE 99 classic V2
PRESUVADLO: RAV 4 hybrid 2021

Návrat na "Nákupná poradňa"