prosim pomoc s x1600pro agp

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
pepee
Ban
Ban
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00

prosim pomoc s x1600pro agp

Príspevok od používateľa pepee »

caute
som bezradny, uz som kupil aj novy 400w forton a stale po nainstalovani ATI ovladacov (skusal som aj starsie verzie) mi nenabehne win, stale sa resetuje. jedine ked v biose nastavim AGP APERTURE SIZE = 4mb a AGP FAST WRITE = disabled, ale potom to funguje ako keby tie ovladace ani neboli nainstalovane.
skusal som aj novu instalaciu winXPsp2.

cpu -amd athlon xp 1700+
mb - MSI KT3V (MS-6712) - cipova sada zakl.dosky VIA KT333, AGP4x
ram - ddr
hdd - 80gb 7200 seagate baracuda
ati x1600pro 256mb adv AGP8x

je mozne ze ta grafika sa neznese s VIA chipsetom? mal uz niekto ten problem? alebo ze by mi odisiel AGP slot na zakladke?
pred tym mi tam uplne normalne slapala gf4200Ti 64mb AGP8x

prosim pomozte, neviem co mam robit a naspat do obchodu mi tu grafiku asi nezoberu
Používateľov profilový obrázok
pepee
Ban
Ban
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa pepee »

tak uz som na to asi prisiel. pravdepodobne je to tym ze moja doska podporuje max. agp4x a x1600pro zase min. agp8x
damn, mal som zobrat ja idiot radsej tu 7600gs, ale asi sa radsej pokusim vymenit dosku, takze ak by niekto mal nejaku zakladnu dosku pre socket A, sa ozvite mkzmsk@gmail.com
Používateľov profilový obrázok
pepek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: St 18. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa pepek »

jj bude to asi doska, pred tym ako ju vymenis skus este update biosu :)
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

VIA + ATI = :death: Pichni ju do ineho PC s non-VIA chipsetom (apson nie s tym, ako mas). Starsie chipsety VIA pre AMD si totiz nerozumeju s ATi-nami.
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
MengelE
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 226
Dátum registrácie: Ut 21. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Kalna/nad Hronom 93532

Príspevok od používateľa MengelE »

via chipset je dost na hojno skus novy bios alebo priamo novu dosku v bazary zozenes daco :wink:
Nikdy neni tak zle aby nemohlo byt horsie
Používateľov profilový obrázok
pepee
Ban
Ban
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa pepee »

bios mam najnovsi
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Skus dat clear bios , nastavit kartu na 4x , ona tak ide nielen 8x a doporucujem instalnut ovladace ku doske Via driver , kde by mal byt aj nejaky AGP driver. Via nieje zla , len treba sa stym vyhrat.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
pepee
Ban
Ban
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa pepee »

na stranke vyrobcu sa uvadza ze karta podporuje len agp8x http://www.sapphiretech.com/ce/products ... =133&grp=2 Native PCI Express x16 bus interface
AGP 8x configurations also supported with AGP-PCI-E external bridge chip

takze si myslim ze nie je mozne to nastavit v biose na 4x

clear bios - samozrejme
nastavit kartu na 4x - to ako kde? :? v biose mam automaticky nastavene 4x(ved vravim ze mam dosku len s agp4x)
doporucujem instalnut ovladace ku doske Via driver - no mozem vyskusat, ale pri mojej predoslej inno3d gf4200Ti to nebolo porebne a tiez bola agp8x, lenze podporovala aj agp4x, tak ako sa to pise tu o 7600gs http://www.inno3d.com/products/graphic_ ... 7600gs.htm AGP 8X Support
Provides double the bandwidth of AGP 4X (2.1GB/sec. vs. 1.1GB/sec). AGP 8X enables more complex models and detailed textures, creating richer and more lifelike environments. Uninterrupted data flow allows for smoother video streaming and faster, more seamless gameplay.

takze radsej mi ludkovia ponuknite ABIT NF7-S rev 2.0 vyvazim vas zlatom :D
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Mno vidis , i ja sa mozem kus pomylit. Samozrejme slo o nastavenie v biose. Ale kedze mas Agp 4x dosku len , skus este ten ViaIn driver.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3921
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Memnon »

btw ak ju vratis do 3dni tak by ti mohol predavajuci zobrat VGA naspat ja len tak
Používateľov profilový obrázok
pepee
Ban
Ban
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa pepee »

ak ju vratis do 3dni tak by ti mohol predavajuci zobrat VGA naspat ja len tak
asi si ju necham, aj tak som chcel kupovat novu dosku s agp8x, lebo si myslim ze agp4x to bude brzdit. a tiez som zvedavy na AVIVO http://www.ddworld.cz/graficke-karty/me ... 000-3.html a vsetku tu podporu okolo videa, len koli tomu som nezobral hned 7600gs.
Používateľov profilový obrázok
Raketak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Ne 03. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Raketak »

Nazdar.
Ja som mal dosku ASUS A7V600 s VIA KT600 chipsetom a tiez mi resetlo PC akonahle som zapol hru. ATI malo v starsich ovladacoch nejaku polozku, ktora mala detekovat problemy a sama nastavovala AGP a Fast Writes. Toto skus najst a odskrknut. Potom mi to prestalo padat, benchmarky hlasili AGP 0x :) a FastWrites Off. Mozno ta polozka tam teraz uz nie je. Samozrejmostou su VIA Hyperion Drivery:

Kód: Vybrať všetko

http://www.viaarena.com/default.aspx?PageID=2&Type=1
Ryusei

Príspevok od používateľa Ryusei »

No tak tu by som sa aj ja chcel spytat, pretoze si planujem kupit Sapphire® ATI Radeon X1600 Pro 256MB .

mam toto : AMD Athlon 1700+ Thoroughbred A
mb: VIA VT8366A Apollo KT 266A AGP 4x

Zvysok je myslim nepodstatny momentalne, no len by som rad vediet, ze ci je rozumne kupovat si agp8 kartu na moju agp4 dosku, na stranke predajcu je uz padla otazka ci karta fici na agp4 doske a vraj by mala, len predchadzajuce posty ma znacne znepokojili.
A ako tak kukam ze VIA s ATI je zly napad tak uz vazne neviem, tu by som vas teda poprosil o radu, ci tu kartu vziat alebo kupit inu dosku popripade nejaku agp 4 kartu :)
Popripade ako zariadit aby mi ta saphirka ficala na agp4 , za vsetky rady naozaj dik.
Používateľov profilový obrázok
pepee
Ban
Ban
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa pepee »

so vsetkych moznych ovladacov(5.13 az 6.9) pre graficku kartu ATI x1600pro mi vobec nefunguju ovladace 6.5 az 6.8 !

btw: najlepsie su 5.13(podporuju kompletnu HW akceleraciu videa), ostatne ovladace nevedia hardwarovo akcelerovat WMV HD video, hlavna vec ze sa s tym vychvaluju(ATI su obycajny suflikanti-lamy)

ale musim povedat ze HD mpeg to zrychluje pekne, napr. Tatu - All The Things She Said(MPEG2 1920x1080 29.97fps 15000Kbps) mi teraz bezi uplne hladko a zatazuje cpu len na 20 az 30%(bez akceleracie to mierne sem tam trhne a cpu bezi na 90 a viac %).
co sa tyka WMV HD, tak napr. Step_into_Liquid.wmv(WM9 1440x1080 24.00fps 8000Kbps) ktore mi pred tym(gf4200Ti) ABSOLUTNE nestihalo! tak teraz ide uplne hladko a cpu zatazuje na 60 az 90%(miestami aj viac)

MPEG2 1280x720 !!59.94fps 45000Kbps!!(start raketoplanu) zatazuje cpu tiez len 20 az 30%. bez HW akceleracie je zataz cpu 85 az 100% s obcasnymi sekmi

no a taky F.E.A.R. na rozliseni 1024x768 robi 50 az 120FPS(pri pohlade do steny 230fps :) ) (vsetky detaily na max, vypnute su len vsetky shadows a FSAA)
Používateľov profilový obrázok
fanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 23. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa fanik »

hmm... az na to ze oficialne 5.13 snad x1600 nepodporuje, ale proc ne kdyz to funguje.
Ale pokud ti muzu doporucit, tak vyzkousej jeste NGO 2.5.8 :P

Návrat na "Grafické karty"