Rady pri kupe auta..

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Rady pri kupe auta..

Príspevok od používateľa Guru »

Dufam ze sa tu najde daky odbornik, chcel by som kupit http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=150586
a naco by som si mal davat pozor pripadne rady a suhlasite s cenou?
diki moc
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led
Používateľov profilový obrázok
paric
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 157
Dátum registrácie: St 01. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Ruzinov

Príspevok od používateľa paric »

MOc pomoct asi neviem ale urcite si zobre niekoho kto sa tomu rozumia a pozri sa ako je spraveny ten "Tunning" hjlavne ta kapota ci tam nieco niekde nehrdzavie
CPU:Intel C2D 6300 CHLADIC:Scythe Ninja RAM:2x1GB OCZ 800MHZ PLATINUM DDR2 MB:MSI 965-Neo F ZVUK:Creative X-FI REPRO:Creative 5.1 HDD: 250gb SATA WD DVDROM:Teac Dv-58G GPU:Leadtek 8800GT 512DD3 ZDROJ:Fortron 400W Bluestorm MYS:Razer Copperhead (Tempest Blue)+Mantis speed
Používateľov profilový obrázok
subz3ro
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa subz3ro »

No ak ti mozem poradit, tak konkretne na toto vozidlo radsej zabudni. Aj keD pisu nehavarovane, ta divna "kamuflaz" sa mi nezda. A to uz nehovorim o tom, ze je to stary typ benzinoveho motora a ma najazdenych 171.000 km (co je urcite "stocene" min. o 50.000-80.000 km, to sa mozes spolahnut), pricom benzinove motory (novy typ) vydrzia tak do tych 200.000, resp. 250.000 keD su pravidelne servisovane. Dalsia vec - to auto ma 17 rokov, co bude urcite vidiet v podobne vsakovakych hrdzavych ozdobok, minimalne na podvozku a na podbehoch dveri - co by pre teba znamenalo buD pravidelne vrazanie prachov do udrzby po kazdej zime, alebo 2 zimy a sedis na vozovke...
Rozhodnutie je vsak na tebe ;)
There are 10 types of people in the world. Those who know binary and those who don't.
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Príspevok od používateľa Guru »

hmm zaujimave.. som s nim vypraval, asi sa pojdem na to auto pozret..
chlapik vravel ze ta kapota je nastriekana koli skrabancom od klucov, zevraj sa dakto nudil... moze to byt prevda ale nemusi :)
dalej zevraj neni ani jednej hrdze nanom a krasne ide, este sa spytam o pretacani resp. kolko ma naozaj najazdene, ale keby aj pochybujem ze mi povie ine ze neni pretocene, da sa to zistit?
Alebo ak by bol dakto ochotny z Prievidze sa obetovat co sa tomu riadne rozumie, by sme sa stretli pozrel by to ohodnotil a ma u mna dake pivko+obed :)
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led
erik
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Po 07. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa erik »

najlepsie by bolo, keby si si pozrel karoseriu odspodu, ci naozaj nehrdzavie... ale ako pisal subz3ro, to auto ma 17 rokov co nie je malo, takze rataj ze sa bude kazit (mozno o rok, mozno o 2, mozno stale)...
Naposledy upravil/-a erik v Po 16. Okt, 2006, 15:23, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
subz3ro
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa subz3ro »

No skutocny technicky stav + priblizny pocet najazdenych km podla opotrebovania motora ti zistia pri THG, ale to je celkom draha zalezitost pre hentake stare auto...
:lol:
There are 10 types of people in the world. Those who know binary and those who don't.
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

moc sa v tychto veciach nevyznam, ale mali sme take isto auto...ked ho otec kupoval malo nejakych 120 000 km, my sme najazdili dalsich 60 000, a vaznejsia porucha motora nebola....hrdze sa naslo habadej, ale otec je automechanik takze to nebol problem...vykon motora celkom ujde, sam som skusal :lol: ...viac-menej otec bol s nim spokojny pokedy ho nenabural, mame druhe a hento ide do srotu....
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

ja by som si pozrel ten tuning vyfuk jak je spraveny, ked je tam hrdza je to na rit a novy vyfuk aspon 5-6t stoji na takeho stareho krasavca. dalej, skontorluj ci ked prejdes malou nerovnostou tak ti tlmic nevyskoci cez kapotu, ak je ten zvuk taky v pohode tak oki, alebo ked ti to neodtrhne volant z ruk. 17 rokov neni malo ale skodovky su este stale v plnej parade a maju viac. sedacky by som popozeral aby neboli velmi vysedene, proste neze sa zaboris do nej, musi tak akurat drzat este aspon kus. ak dymy motor je nieco v riti, opytaj sa ci nezere olej, popripade vytiahni sviecku. ak bude zaflusana od oleja neni dobre, ked bude taka tehlova ako keby hrdzava to je oki. ta podlaha to je zaklad to popozeraj, snaz sa hlavne pod vodicom a spolujazdcom odkryt koberec. dvere a blatniky sa daju vymenit, podlaha nie. pozry funkcnost budikov a ukazovatelov. neni sranda ked ti neukazuje kolko mas este benzinu a ako rychlo ides, nemas potom cim argumentovat ked ta stponu flojdi a este aj zato zaplatis ze ti to nejde. normalne na stk by som zobral to auto nech ho zmeraju na brzde ci ma dobre vyfukove plyny, dobry tlak, brzdy tiez neni ziadna sranda, tuhost tlmicov. setko sa to da opravit ale stoji to nehorazne koruny. to je rozdiel medzi fordom a mojou starou nebohou skodovkou .-D. ale ak sa chces na tom ucit jazdit, nebranim ti kupit si
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

Skusenosti s fordom:

Ja mam 9r ford mondeo, mam 200 000, teras budem rad ak sa ho zbavim. Bolo pravidelne servisovane, a do 160 000 slo v pohode, odftedy sa donho muselo STRASNE vela investovat, jazdne vlastnosti su OK. Teras zacina blbnut motor (kompresia), odchadza elektrika, naprava, kurenie a ine somariny (som kazde 2 mesiace v servise) Koncom roka by som chcel kupit nejakeho japonca.

za 10r sa mi to moje auto zda nadpriemerne hrdzave, a to uz ma pozinkovanu kasnu, ten eskort pozinkovanu nema a mislim si ze to bude kopa hrdze. A podla obrazku sa tvari ze je "tunovane" a auto po tunerovy by som nechcel, lebo s takimi autami sa jazdi dost surovo.

Ford by som si uz nekupil, hlavne ojazdeny.

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Ojazdene vozy iba japonske ;)

Tunovane auto nie je, zle vacsinou su v lepsom stave ako to iste netunovane. Len si treba davat pozor od koho to kupujes.( na slovo majitela sa naozaj neda skoro vobec spolahnut, pokial to nie je znamy ) Na slovensku sa tuning robi hrozne rychlo a hlavne tak by som dunel a vsetci ma poculi a potom niake tie plasty a je hotovo.

V cesku by som kupil taketo auto. V tuningovych casakoch je inzeratov dost :) a tie auta su na inej urovni ako u nas ( samozrejme aj tu sa najdu vynimky ).
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Príspevok od používateľa Guru »

joj diki chlapi moc ste mi pomohli...
vsetko si dokladne prezriem, mne to staci tak na 3roky ak by to vydrzalo este bez zavad tych 50tis km co spravim za 3roky asi tak by som bol rad...
este sa chcem spytat ako je to z prepisom poistkov a tychto hovadinm kedze je z prievidze a ja som z trencina ale prievidza je v trencianskom kraji tak mi netreba prepis? keby ste rozpisali priblizne koko co stoji a co treba...
diki moc!!
este som nasiel toto::
http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=150586
http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=150251
http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=152010
http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=138904
http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=137294
http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=149529
este ma napadlo ci je cena adekvatna a ci by ste s nou suhlasili alebo kolko podla vas by bola dobra cena? a nevie dakto ci by sedeli kolesa z favorita zimne na toho forda... neviem rozmery, nic...
diki moc..
citacia::MBG
moc sa v tychto veciach nevyznam, ale mali sme take isto auto...ked ho otec kupoval malo nejakych 120 000 km, my sme najazdili dalsich 60 000, a vaznejsia porucha motora nebola....hrdze sa naslo habadej, ale otec je automechanik takze to nebol problem...vykon motora celkom ujde, sam som skusal ...viac-menej otec bol s nim spokojny pokedy ho nenabural, mame druhe a hento ide do srotu....

taketo skusenosti maju najvecsiu hodnotu.. :wink:
este pls MBG kolko je v zadu miesta? zmestia sa dvaja priemerny ludia?
este jedna fotka takto vyzera z dnu..
http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=138904
je to to iste auto len nastreikal kapotu aj predny naraznik /z dovodu poskrabanej kapoty vravel/
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

tu kiu by som nebral predsa len stary korejec neni to prave, favorit nho neviem, stara vrazda ale nahradne diely za par supov a ked nahodou nema deravu podlahu (predna naprava uchytena o nu) tak je to pohoda. to uno je zihadlo, ten 1301cm3 motor je pila a nezere nic, 4l neni problem urobit, mal ho znamy aj spoluziak islo to slusne a zadara (hlavne pomeste furikovanie je super lacne). u toho forda mas garanciu ze ta kapota a naraznik budu najblizsi rok dobre :-P. inac ford ma roztec 4*108 a favo do92 ma ako fiat 4*98 po 92 roku ma 4*100 ako felda a vw grup. a pokial v nom neudes lezat a nemas nohy ako zirafa tak myslim ze vzadu dvaja v pohode posedia. inac, kupujes auto pre seba alebo pre tych co si ich sem tam vezmes dozadu. pokial to predpokladas na gymnastiku s priatelkou tak na to ti staci aj fiat 125 a ne taketo "luxusne" auta :-D
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Príspevok od používateľa Guru »

takze podla teba sa mam rozhodovat medzi tym fiatom a fordom..
ale ten fiatik vyzera tak obycajne, fordik je pekny aj interier vyzera pekne..
inak ten fiat je 1.4ka a rv 89 :wink:
aj tak najviac sa mi pozdava ten ford.. zatial :wink:
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

vytunenym autam by som sa vyhol, majitelia takychto aut sa s tym moc nemaznaju,najlepsie urobis ked auto zoberes do servisu nech ti skontroluju zavesie kolies,geometriu, ci napravy nie su poohybane a tak.urcite pytaj dokumentovanu servisnu knizku.ak s tym nechodili pravidelne do servisu tak to aj tak bude vyzerat.urcite by som sa vyhol tej kii,korejske auta z tych casov to je strasna bieda,ani ten opel,je to na plyn,dokonca pise ze to ma neoficialne spravene,tak ked nechces aby ti to buchlo pod zadkom :wink: ....
Edit:ked chces ten ford tak trvaj na jazde,aspon 50km mesto,okresky,dialnica.vsimaj si ci nepreklzuje spojka,ci nedrhne radenie,ci nepocut zvlastne zvuky od kolies alebo naprav a skus vytocit motor do vyssich otacok ako sa to bude spravat a ten servis urcite.
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Príspevok od používateľa Guru »

neviem co mate vsetci s tym tuningom, ved je tam len sportovy vyfuk a nic ine... ta geometria a napravy by bolo fajn otestovat ale platit za to v servise sa mi moc nechce a este ked mi povedie ze je to napicu tak sa odstrelim...
dako pri jazde sa to neda zistit? ved ked mi nebude cukat volant v ruke pri zakrutach a pri hrboloch bude stabilne tak je ok nie? odskusam.. :wink:
som si spravil nejake body z vasich rad :wink: , co mam pokukat a otestovat... dufam ze to bude ok, lebo sa mi paci
inak k cene nemate vyhrady???
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led

Návrat na "Debata o všetkom"