repas baterky, oplati sa?

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

repas baterky, oplati sa?

Príspevok od používateľa jararak »

nho kolko to asi moze stat? nikde som to zatial v cenniku nevidel a ani netusim kde to v podstate robia, dalej kolko taka baterka prezije? ide o to ze by som predsa len doprial mojej starej mrtvole troska zivota na cestach, ked som ho pred polrokom kupil isiel v pohode 40-60m, teraz ledva 10 to sa stalo po tom co som prisiel v january dnu a hned som ho pustil.
alebo sa mi viacej opati kupit novu baterku? nova stoji cca 2800sk. minule som mal podobny book a ten na baterku isiel cca 4-5h je to realne aj u tohoto stroja?
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

raz som to riesil, ponukali mi repas v nejakej trnavskej firme, cena matreky do NB bola od 2000 do 3500 - relativne vela.

- ak chces pohladam kontakt, ale racej by som kupil origos
- a s tym origosom ties pozor abi ti nepradali baterku co 5 rokou lezala vybita v skalde.

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

nho v takom pripade sa mi to skor asi oplati kupit nove, hmm ked je to leziak tak to sa asi velmi nebude dat rozbehat a pojde rychlo ku dnu cize reklamacia snad bude fungovat
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

mi sme v skole ´´repasovali´´ baterky tak ze sme ich pripajali na zdroj ktory dokazal dat cca 5 A a 12 V. tak narazovo na 3 sekundy aby nezhorela
ak som dobre niekde cital tak v baterkach vznikaju dendridy alebo ako sa to vola. je to vpodstate mikroskrat ktory vybija tu bateriu a ked nimi prevedies viac voltikov a par amperov tak sa tie mikroskraty prepalia ako poistka.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

nho a co to v praxi znamena?
si uz videl ako sa repasuje baterka? sa podivnym sposobom rozreze plast okolo a daju sa tam nove clanky, a potom sa to dotycny snazi nejak pozliepat dokopy
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

co som ja pocul, tu v Ba sa to robi za cca 2000 Sk. a kedze nova mi stoji 4000, neviem, ci radsej pred kupou noveho nechat repasovat moju. cena je dost vysoka, ale ked za tie prachy dostanem aspon 80-90% toho povodneho, asi by to stalo za to.

ale v tvojom pripade, ked repasovanie za 2000, nove za 2800... kup si novu.

a vydrz 4-5 hodin je celkom realne. kamos ma tiez notas s 10"-ovym displejom, pentium 3kou, a este orig. baterkou. vydrz ma okolo 3.5 hod...
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

aha zmena dnes, som neviem preco vypol bezpecne uspatie a hlasenia ked dojde baterka do kritickej hodnoty, to bolo max do 15minut. cize za 15 minut bola baterka na 3% nho nevypina sa, ide dalej, reku po dalsich 10 minutach stale 3%, niekde po 45 minutach sa to zmeni na 1% a vypol sa az po 1h 3minutach. ale 48min ukazoval ze je uz vybity, je nejaka moznost opravi toho blbeho senzora? predsa len tvrde vypnutie mu nerobi zjavne najlepsie
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

Návrat na "Mobilné PC"