Prehodene repraky na 5.1 surround systeme!

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
fufu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 18. Nov, 2004, 14:00

Prehodene repraky na 5.1 surround systeme!

Príspevok od používateľa fufu »

Mam taky problem.Mam sice zvukovku 5.1 onboard, no surround system(Creative Inspire T5400 - http://us.creative.com/products/product ... v=features) ma iba tri kabliky,ktore maju ist do compiku a onboard zvukovka ma 5 miestecok pre kabliky.no a softwareovo to vyzera takto.ak si dam SPEAKER TEST cez Software Onboard zvukovky - pravy a lavy reprak hraju tak ako maju.Subwoofer = hra zadny pravy reprak,Centralny reprak = hra lavy zadny,pravy zadny reprak = subwoofer,lavy zadny reprak = Centralny reprak.Da sa toto zmenit nejak softwareovo,alebo je to chyba hardwareu?totiz som uz skusal prehodit kabliky na onboard zvukovke(nedal som ich podla farebneho sfarbenia) a vysledok podobny:(
Da sa s tym daco robit???
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

To vyzera ale fakt ako len vymenene kable zadnych reprakov so subwoferom a centerom.Alebo to je len chyba testu reprakov(myslim ze som uz cosi take videl)S mojou zvkukovkou na doske Gigabyte GA-7VA to je tak ze hrali len predne repraky,ostatne boli uplne mrtve.Inak mam zvukovku Creative SB Live 5.1 a s tou som spokojny. :lol:
Mozes vystupy vyskusat tak ze si das do jedneho sluchatka a spustis test-uvidis ci sa zhoduje vystup s testom.Takto vyskusaj vsetky tri.
Ak je ale test na figu,mal by si mat nastavenie hlasitosti prednych a zadnych repro-tak skus predne stlmit a zadne naplno a uvidis ci to je OK.
Používateľov profilový obrázok
BlueAce
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Št 25. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Brezno/Trnava

Príspevok od používateľa BlueAce »

No ja mam doma to iste. Bude to asi nieco so zvukovkov, pretoze na jednej to ide v pohode a na druhej to je tak ako to opisujes.. A mozno su nanic ovladace ku zvukovke.

Návrat na "Zvuk a PC"