Pripomienka k tutorialom

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Pripomienka k tutorialom

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Je tu pekna zbierka navodov ale aj tak bud su prilis podrobne alebo su prilis pisane osobne. Ja osobne praxujem ako ucitel (technickeho zamerania) vramci doplnkoveho pedagogickeho studia a viem ze niektore veci musim povedat niekolkokrat inac aby to ziaci pochopili. Ono to je tak niekto ma radsej obrazky, iny si rad pise ppoznamky a cita, druhy zase radsej pocuva. Nechcem nikoho ovplyvnovat ale uvediem par prikladov ktore by viac otvorili oci ludom neznalim PC hardware.

Nazov temy: Procesor (CPU)

+co je to procesor: max. 4 vety
+kde sa nachadza: max. 4 vety
+ako pracuje: max. 4 vety
+nastavovanie procesora: max. 4 vety
-zakladne pojmy: (delicka ....) podla potreby co najkratsie
-poctarske priklady: delicka*y=zMHz a pod. podla potreby co najkratsie
tejto casti urcite nerozumie polovica ludi
-ako najst v biose zakladne pojmy aby som mohol nastavovat hodnoty a ako spustam bios: (fotky biosu, popis jeho menu kde treba hladat nastavenia ... podla potreby co najkratsie
-Bezpecne nastavovanie a jeho zasady podla potreby co najkratsie
-kedy treba novy chladic? max. 4 vety

Nazov temy: Graficka karta
+co je to graficka karta: max. 4 vety
+kde sa nachadza: max. 4 vety
+ako pracuje: max. 4 vety
+Z coho sa sklada a co je dolezite: podla potreby
+nastavovanie grafiky: podla potreby
+Napajanie: ......
.....
.....
.....

Treba sa vyhnut pisaniu navodu do jedneho textu. Jednotlive casti treba osobitne oznacit. Text by nemal citatela unudit mal by byt kratky a vystizny a mozno aj polopatisticky. Zakladnou zasadou by malo byt ist smerom od jednoducheho k zlozitemu.

Je to len pripomienka. Ako s nou bude nalozene to necham na tych co pisu tieto veci pre ludi. Chcel som len pomoct.
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa PETERPANs »

LINKS:

Zle spracovana informacia:

Najnovsie ovladace od nVidie:
Link xxxxxxxxxxxxxxx

Dosledok: Neskuseny uzivatel nevie naco je univerzalny program na update grafiky. Skor hlada ovladac pre tip svojej karty 7600 GT a pod. Ak uvidi iny nazov automaticky sa spyta sprostost.

Dobre spracovana informacia:

Najnovsie ovladace od nVidie:
Link xxxxxxxxxxxxxxx
Poznamka: Jedna sa o univerzalny ovladac pre karty od radu x po rad y.

Dosledok: Vyrazne ubudne sprostych otazok. Zabranuje to aj mnozeniu rovnakych otazok na fore.
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Ono ked si uz ucitel a informovany , vedel by si co sa tyka ovladacov , pokial su oznacene WHQL su certifikovane a znamena to ze su plne kompatabilne. Podla INF pripadne urcenie na ktoru kartu je na stranke vyrobcu.

-co je cpu , kde sa nachadza , ako pracuje to vsetko je na webe , dokonca wikipedia nieco o tom hovori
- no co sa tyka biosu a nerozumie , na to je jedina odpoved , co nerozumie to sa nechyta. bezny uzivatel sa nema CO RYPAT v BIOSE a kazdy iny , tam ide na vlastne riziko.
-co je grafika -> vid co je cpu

Nemam nic proti tebe , ale mam pocit , ze pises diplomovku a nedari sa Ti najst info , tak skusas tu :wink:
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Tvoja informacia nema ziadnu hodnotu. :red: Ja sa nehram na majstra sveta ako ty. Radsej sprav nejaky poriadny navod ako sa tu zo mnou natahovat. A BTW nepisal som to pre seba ... videl som ze pisete prilis odbornym jazykom. A pokial chcete oslovit fakt kazdeho tak by ste to mali pisat jednoduchsie.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Pripomienka k tutorialom

Príspevok od používateľa Scorp »

PETERPANs napísal:...
Treba sa vyhnut pisaniu navodu do jedneho textu. Jednotlive casti treba osobitne oznacit. Text by nemal citatela unudit mal by byt kratky a vystizny a mozno aj polopatisticky. Zakladnou zasadou by malo byt ist smerom od jednoducheho k zlozitemu.
...
s tymto do bodky suhlasim, ale je mi uplne jedno ako su tie tutorialy pisane, lebo som ich nepisal ja... ale ako rada pre toho , co to pisal je to podla mna do bodky tak :)

ale zas aby profak vypotil - neznalim pc... no :) :blind: rypat sa musi
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

PETERPANs napísal:Tvoja informacia nema ziadnu hodnotu. :red: Ja sa nehram na majstra sveta ako ty. Radsej sprav nejaky poriadny navod ako sa tu zo mnou natahovat. A BTW nepisal som to pre seba ... videl som ze pisete prilis odbornym jazykom. A pokial chcete oslovit fakt kazdeho tak by ste to mali pisat jednoduchsie.
Skor som zatal do ziveho. Niesom majster sveta , ani nic podobne , ide len o to , ze vsetko co potrebujem je na internete , ide o to hladat. Zrejme tvoja poziadvka je na nieco co by si mohol pouzit v skole ale nechce sa Ti to hladat. Uz som silno OT.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Pozri sa ak ti vyhovuje rozpravat k domorodcom v dzungli po latinsky tak to rob i nadalej :D .

Tak s tou skolou sa pleties ja tu nerobim ziaden vyskum. No ano ked mame internet potom je toto forum zbytocne. Ved naco ho ked vsetko mame na internete.

Este raz zopakujem ze som mal len pripomienku a nic viac. Dovolim si tvrdit ze az tretina ludi co cita podobne prispevky nevie o com to tu pisu.

Inteligencia obmedzuje a je nacase si to uvedomit.
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Ok ked si domorodec v dzungli. No a preco nezbuchas Ty nieco take ako tutorial ? Dobrovolnosti sa medze nekladu. Ci len cakas na zazrak ?
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Ja pisem navody skor na nieco ine http://wowguildtls.forumup.sk/viewtopic ... owguildtls. Na toto tema si netrufam nakolko neviem presne naisto stale co je ta delicka. Napriek tomu som uz nieco taktoval a nehuklo to. Clovek nemoze vediet vsetko.

Tato problematika hardware je dost zodpovedna, ved uznaj ak by som sem daval svoje domienky tak kolko veci by tu mohlo zhoriet. Radsej nezavadzam ak nato nemam.

Dalsi podobny navod.
http://freelancer.fr.funpic.org/forum/k ... rticle&k=9
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

Ono takto. Je rozdiel pisat navod alebo tutorial na aplikaciu nejakeho patchu alebo niecoho podobneho, a pisat navod na pretaktovanie (keD uz si zacal o tom).

Vela laikov si mysli, ze si precita par navodov, a budu vediet bez problemov pretaktovat PC a vyvarovat sa, popripade opravit niektore problemy s tym spojene. Ak by to bolo take jednoduche, nevzikali by rozsiahle diskusie.

Ide o to, ze pretaktovanie nie je pre laika, ale pre cloveka, co o tom nieco vie. Minimalne musi vediet, co ma za hardware, co moze spravit, alebo naopak nesmie, kde sa na doske nachadza CMOS a podobne.

Tieto navody teda musia mat urcitu odbornost, aby zdatnemu cloveku pomohli. KeDze je tento portal uzko specifikovany a urceny urcitej skupine ludi, laici sa musia dost ucit, a nie prebehnut iba tento portal.

A ako AjSti povedal, google je vsemohuci.
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Velka cast problemu je aj v tom ze mnoho uzivatelov jednoducho nema na com testovat. Bud zmieneny pocitac nie je ich alebo ho maju slaby na take veci. A ak chcu nieco o tom vediet tak narazia na barieru. Nemozu si to ohmatat pozret a preto aj tak vyzeraju jednotlive otazky. Je to ako z drahymi autami, nemate ani jedno doma a predsa sa o ne zaujimate.
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Oki a teraz mi povedz naco je niekomu teoria ak nemoze mat prax. Ide o to , ze pokial si zdatny uzivatel , informacie bud vycitas na webe , pripadne sa ich naucis sam. Pokial si laik , ani dobre pisany tutorial Ti nepomoze. Nechcem ta odradit od nejakej myslienky ci niecoho ineho , ani nemam tolko praxe ako vetsina , ale co som potreboval nasiel som na gugle a ani tutorial ci navod sa nechytal.
Uvediem priklad , ked sme uz stym zacali. Kamarat na jednom fore ma doma modem - > router a dve pc = net. Doftedy pokial nevymenil operatora , odftedy nie a nie mu ist doma net , pritom operator neni viazany na modem , alebo mac adresu. Nastavil vsetko podla manualu i navodu a co ja viem coho a nie a nie mu to ist. Prizvukujem je to skuseny user z pc , zo sietami slabsi , ale ma navod a je mu nanic. Toz mozno rozumies preco mam taky postoj k tomu. Nemam nic proti tebe i myslienka je ok , len vravim , co mi treba vyguglim stym naozaj problem nemam. KONIEC OT/
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa PETERPANs »

No netreba podcenovat teoriu. Podstatny je zaujem uzivatela. Musime si uvedomit ze kazda osobnost preferuje inaksie komunikacne prostriedky. Je to dane prirodou, ze niekto radsej zbiera informacie rozhovormi a niekto zase citanim. Mozes ty darmo nadavat ze mas google a ze to najdite tam ak dotycny subjekt preferuje pisomny kontakt. Urcite aj ty mas svoje sposoby komunikacie a nepaci sa ti ak niekto s tebou komunikuje inym sposobom. Oboje je rovnocenne, netreba sa zo vsetkeho smiat.
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Ja nenadavam na GUGLA , on je moj the best friends ci sa tyka netu ;) A smiat sa ? Smejem sa na debyloch , ktory maju problem pisat spravne i a y ale nie na tych , ktorym sa nedari s hw. Skor ma stvu ludia , ze nechcu a cakaju ze to samo spadne z neba. Bistu debata mimo temu , mi vime oni vedia. Koniec.
Naposledy upravil/-a AjsTi v Pi 10. Nov, 2006, 14:02, upravené celkom 1 krát.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Aspon si uprimny. Tak to ze som debil podla teba svedci o tom ze ty si urcite nieco viac :lol: . Podla teba sudim seba.

Od zaciatku si nepochopil o com bola moja pripomienka. Poviem to jednoducho. V jednoduchosti je krasa. Pripomienka skratka pripomienkuje ine prace. Ak sa ti moja nepaci sprav si vlastnu pripomienku ako maju vyzerat navody ak nato mas aspon odvahu.

Návrat na "Debata o všetkom"