Je to mozne?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Je to mozne?

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Chodim sem tam na IRC a mynule tam jeden tipek tvrdil:

+ze ma dve bedne divne prepojene.
1. jednu kupil lacno v bazary.
-nejaky ten DURON 800-900 MHz
-nejaky disk ...
-32 MB karta graficka
-256 RAM
Tvrdil ze na nej mu bezi windows.
2. Je tiez viacmenej z bazaru poskladany
- nejaky ten athlon 64 nieco do 2000 MHz
- 7600 GT 256 MB grafa
- HDD 7200 ot ...
- 1 GB RAM
Na nom nechal bezat hry a pod.

Tvrdil ze to ma spravene ako dual core. Ze ma zvysenu vykonnost. No velmi sa mi nechcelo verit tomu. Ako sa mozu prepojit 2 PC jednym windowsom? A ako je mozne spustat hru na tom druhom procaku len? Je to vobec realne? Alebo je to len drist a fama?

Ale na prvy april by sa to hodilo urcite :D. Skutocne dal mi chrobaka do hlavy. Co je podla vas na tomto napade realita a co fikcia??
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

teoreticky by sa to aj dalo. ked si zoberiem ze v robote mame niekolko tenkych klientov napojenych na server. jedna sa o malu skatulku ktora ma vsebe 100 MHz procesor. dalej konektory na klavesnicu a mys, volake usb a hlavne sietovku.
ono si to stahuje windows so serveru a normalne pracujes ako keby si mal comp.
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2539
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Je to mozne?

Príspevok od používateľa RP »

PETERPANs napísal:Chodim sem tam na IRC a mynule tam jeden tipek tvrdil:

+ze ma dve bedne divne prepojene.
1. jednu kupil lacno v bazary.
-nejaky ten DURON 800-900 MHz
-nejaky disk ...
-32 MB karta graficka
-256 RAM
Tvrdil ze na nej mu bezi windows.
2. Je tiez viacmenej z bazaru poskladany
- nejaky ten athlon 64 nieco do 2000 MHz
- 7600 GT 256 MB grafa
- HDD 7200 ot ...
- 1 GB RAM
Na nom nechal bezat hry a pod.

Tvrdil ze to ma spravene ako dual core. Ze ma zvysenu vykonnost. No velmi sa mi nechcelo verit tomu. Ako sa mozu prepojit 2 PC jednym windowsom? A ako je mozne spustat hru na tom druhom procaku len? Je to vobec realne? Alebo je to len drist a fama?

Ale na prvy april by sa to hodilo urcite :D. Skutocne dal mi chrobaka do hlavy. Co je podla vas na tomto napade realita a co fikcia??
Je to dost nepresny popis. Tvrdi dotycny ze je to jeden operacny system beziaci na dvoch pocitacoch ? A navyse windows. Tak ak ano tak to nie je mozne.

Mozte to vsak mysliet tak ze ma na oboch nainstalovany windows, obe zosietovane a hra hry cez x-terminal (remote desktop, ... je viacero moznosti) na slabsom zo silnejsieho. Pytam sa ale, naco by to robil? To by nebolo dual core, to by len cez siet hral hru z procesora vykonnejsieho pocitaca.
Naposledy upravil/-a RP v Pi 10. Nov, 2006, 12:26, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2539
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa RP »

Patko19 napísal:teoreticky by sa to aj dalo. ked si zoberiem ze v robote mame niekolko tenkych klientov napojenych na server. jedna sa o malu skatulku ktora ma vsebe 100 MHz procesor. dalej konektory na klavesnicu a mys, volake usb a hlavne sietovku.
ono si to stahuje windows so serveru a normalne pracujes ako keby si mal comp.
Ano, ale to nie je dual core, tymto nijako nespojis vykon oboch procesorov tak aby vysledok bol vykonnejsi nez server(v tomto pripade toho pocitaca na ktorom bezia hry).

To co mate v praci su sietove pocitace (Sun, HP ... ponukaju viacero takychto rieseni). Plus, aj na beznych XP-ckach moze takto bezat na inom pocitaci cez remote desktop.
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa PETERPANs »

No viac som nepostrehol a predsa som zabudol este na nieco. Tvrdil ze ma program na prepojenie dvoch maticnych dosiek v jednu. Ze ten slbsi comp zapne silnejsi a napoji sa na jeho dosku. Ak to tak je tak potom by to mohlo fungovat ako dual core ...
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2539
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa RP »

PETERPANs napísal:No viac som nepostrehol a predsa som zabudol este na nieco. Tvrdil ze ma program na prepojenie dvoch maticnych dosiek v jednu. Ze ten slbsi comp zapne silnejsi a napoji sa na jeho dosku. Ak to tak je tak potom by to mohlo fungovat ako dual core ...
Ten program na prepojenie maticnych dosiek, co to akoze ma byt (?), program ktory bezi na operacnom systeme slabsieho pocitaca a cez siet sa pripoji na druhy pocitac na ktorom bezi iny operacny system ? A potom ten program dokaze rozdelit vypoctove ulohy jedneho programu pre oba procesory ?

Ak tvrdi toto, a ine riesenia neznamenaju zvysenie vykonu tak nie, NIE je to mozne.
Ak by bolo naco by ludia pracujuci na clustroch specialne nieco pre ne programovali ked by im to dokazal spravit nejaky program. To by bola aplikacia za ktoru by SUN, IBM, HP atd. zaplatila miliony, toto nedokaze ziaden unix,linux atd. jednoducho ziaden OS. Myslis vazne ze by existoval existoval nejaky neznamy program co dokaze to co nedokazu operacne systemy na ktorych pracovali tisice ludi miliony hodin ? Nemyslim :-)
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa PETERPANs »

No ved hej je to nad sucasne chapanie. Mat ten lepsi komp a v nom slave disk. Ved to by saani BIOSE nedalo nastavit aby sa don dalo vojst.

Návrat na "Debata o všetkom"