agp 8x Vs agp 4x (resp. agp 8x + agp 4x)

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

agp 8x Vs agp 4x (resp. agp 8x + agp 4x)

Príspevok od používateľa kami_sama »

mal by som taku otazku. ja mam jednu grafiku, ktoru by som nerad vyhodil (resp. predal). problem je v tom, ze grafika je do agp 4x. kebyze chcem k tomu dokupit zostavu, teraz dost tazko sa najdu maticne dosky s agp 4x konnektorom. moja otazka znie: co sa stane, ked do agp 8x konnektora dam agp 4x kartu?

co sa moze stat v najhorsom pripade? odpari sa mi karta? (alebo len jadro grafickeho cipu?=:) ).

fakt akoze netusim...
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Nie neodpali. Agp port sa nikdy nerobi cisto len 8x , je spetne kompatibilny agp4x. Vrazis tam kartu , karta pojde agp4x.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3302
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Nemusis sa bat, nic sa jej nestane. Ani na vykone nestratis. Takze je OK
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

jedine co moze byt problem keby bola doska agp 1* ta ma trosku iny port, ale do agp8 je to pohoda
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

thx za odpovede. ja len preto, lebo pred rokom do jednej zostavy, ktora nechcela fungovat dal svoju kartu a potom ta karta neak nechcela nabehnut. takze asi preto. sice pravda, ze po roku a ta karta zase funguje (akoze nerozumiem tomu, ze ako je to mozne, ze rok ta karta nefungovala - odskusane v 3 kompoch - a potom zrazu funguje tak, ako predtym).
Používateľov profilový obrázok
eidamm
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: So 28. Okt, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa eidamm »

to je jednoduche: karta, ak ju strkas poprvy krat, pracuje v mode, ktory doska podporuje. napr.: ja mam dosku s agp4. ked som ju menil za agp8, vsetko v pohode. potom som ale zistil ze potrebujem reinstall win (kvoli doske). tak vsetko nastrkam kam mam, ale: karta naposledy pracovala v agp8 mode, takze v agp4 slote nerobila nic. zase vsetko nadrbavat na novu dosku, sup do biosu, nastavit agp4. ked som ju drbol do starej dosky, isla. (tak takto som zabil jedno soboutne popoludnie a aj vecer) :cry:
~eidam
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

ale tato karta agp 8x ani nepozna. tak max. agp 2x a agp 4x... a v tom bol problem. tiez som dal do dosky s agp 4x a ani tam nefungovalo. preto som tomu nechapal.
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Ale no agp 2x or menej , je tusim 3v , agp 4x je 1.5v a agp 8x by malo byt 0.8v. Takze karta ktora ktora je agp8x-4x Ti v agp4x pojde. Podla manualu sa da identifikovat ake agp?x mas.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

len aby bolo konkretne:
abit st6 (i815 chipset)-> agp 4x
karta: titan 4200, agp 4x.

moja predstava o vymene: neaky ten athlon (tbred, resp. barton) + doska neaka starsia (hlavne ten naj v cena/vykon).
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

A ty chces staru kartu co mas dat do dosky ktora ma AGP4x/8x ? To pojde , ale do toho co mas , Ti zrejme AGP8x nepojde. Supports AGP 1X/2X/4X (Sideband) 1.5V/3.3V device , resp. nezarucim Ti , ze pojde vsetko ok.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3302
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ja som mal toto iste v popise mojej dosky este keD som mal AthlonXP. Neviem co to bolo za dosku ale to je jedno.
A aj keD tam bolo pisane ze podporuje len do AGP4x tak mi tam bez problemov bezala GeForce4 MX440. Takze by nemal byt problem.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie

Návrat na "Grafické karty"