je "diskotreskovy" (klasicky UV) neon skodlivy???

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
allshe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: St 23. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice 4EVA

je "diskotreskovy" (klasicky UV) neon skodlivy???

Príspevok od používateľa allshe »

nahodil som si doma na strop UV neon 18W normalne klasicky "velky" 60 cm neon....zaujimalo by ma ci je to skodlive ked mi to svieti meter nad hlavou?

a ak to je skodlive tak co sa mi moze stat?
Naposledy upravil/-a allshe v Ut 05. Dec, 2006, 22:30, upravené celkom 1 krát.
NB Acer Aspire 3810T
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Nie neni a nic. To by si nesmel mat ani trubice UV a ani v bare by nemohli UV pouzivat. Akurat , ze vsetko co je UV a co je biele by Ti malo svietit :D
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

Opalis sa :lol: ... Aby to realne mohlo nejako uskodit, resp mat efekt tak by si musel mat hneD vedla seba niekolko takych trubic. Ak ich mas este meter Dalej, tak by ich muselo byt snaD 50, takze bez obav :wink:
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

Hej, ak si to nechas moc dlho svietit na hlavu, zacne ti ziarit ziarenim, ktore moze privolat mimozemske civilizacie a nechtiac si sposobis vylet do galaxie Zorgov, kde ale mozes zazit nutenu samopitvu, pripadne nutenu samovrazdu lubovolnym sposobom pred tisickami Zorgov v ich vesmiroznamom amfiteatri.. ale mozes sa aj nechat zozrat Kangom... tvoja svetielkujuca hlava ho uplne dostane, zarucene
Alebo ak by o teba mimozemske civilizacie neprejavili zaujem, mozes ist do cirkusu ako Herr Aha... svietimihlava
Alebo si to nechaj ziarit na inu cast tela a ak ti neodpadne, bude tiez svietit

a sry za taky vyplod, ale nudim sa a mam na nic naladu a crux to aj tak prepise, alebo zmaze

Ale uprimne, neskusal by som nechat si ziarit UV na hlavu, aj ked slabe... staci to co schytas vonku... teda ak ta sranda naozaj vyzaruje UV ziarenie, moc ma to nikdy nezaujimalo
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
allshe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: St 23. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice 4EVA

Príspevok od používateľa allshe »

scorp ked uz nic ine tak som sa aspon poriadne zasmial:D:D:D taky vyplod..no klobuk dole :D:D

tak vdaka zatial. este si pockam na par prispevkov bo zatial malo z vas mi tu napisalo:)

a co taky vplyv na oci? nemoze to poskodzovat zrak?

samozrejme ze mi to tu nebude svietit nonstop.
NB Acer Aspire 3810T
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

allshe napísal:
a co taky vplyv na oci? nemoze to poskodzovat zrak?

samozrejme ze mi to tu nebude svietit nonstop.
no zrak to nici pekne, pretoze po case to "taha " oci a ked do toho pozeras, zda sa ti ze to nieje silne, ale tvoje oci maju dost :8O: (<tak nejak) cize intenzita ziarenia sa zda byt mensia, ale ako keby si pozeral do ziarovky, svetla a taaak. . .
poskodit zrak? no to myslim ze dokaze aj 30Wziarovka. . .
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
bmw_case
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 592
Dátum registrácie: Po 09. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava 5trzalca

Príspevok od používateľa bmw_case »

Scorp napísal:Hej, ak si to nechas moc dlho svietit na hlavu, zacne ti ziarit ziarenim, ktore moze privolat mimozemske civilizacie a nechtiac si sposobis vylet do galaxie Zorgov, kde ale mozes zazit nutenu samopitvu, pripadne nutenu samovrazdu lubovolnym sposobom pred tisickami Zorgov v ich vesmiroznamom amfiteatri.. ale mozes sa aj nechat zozrat Kangom... tvoja svetielkujuca hlava ho uplne dostane, zarucene
Alebo ak by o teba mimozemske civilizacie neprejavili zaujem, mozes ist do cirkusu ako Herr Aha... svietimihlava
Alebo si to nechaj ziarit na inu cast tela a ak ti neodpadne, bude tiez svietit

a sry za taky vyplod, ale nudim sa a mam na nic naladu a crux to aj tak prepise, alebo zmaze

Ale uprimne, neskusal by som nechat si ziarit UV na hlavu, aj ked slabe... staci to co schytas vonku... teda ak ta sranda naozaj vyzaruje UV ziarenie, moc ma to nikdy nezaujimalo
Na com ficis?!!! daj aj nam :) Astar seran RULEZZZZZZZ :)
PC1: TOSHIBA QOSMIO F50 10M (8400,4gbDDR2,9600GT 512MB DDR3,500GB,15,4",1440x900)
PC2:CPU: Core2Duo E6750 / Gemini II+2*120mm fan / MB: Gigabyte P35 DS4 / RAM: 2x1024MB Geil Ultra 800Mhz CL4 / GPU:NVIDIA QUADRO FX1500 /
HDD: WD 500GB AAKS / Mechanika: LG GSA-H30N,SATA / Audio: GEMINi sound woofer 7.1 / Case: Gigabyte Aurora3D / Zdroj: Enermax Infinity 720W

Repro:Logitech Z-5500 digital / Logitech MX Revolution / Logitech MOMO racing / Logitech Alto / Logitech LX7
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

ono ze vraj by nemali byt ziadne neonove svetla tam kde travis vacsinu casu (komp :) ) ze koli ociam - neni to prirodzene svetlo ako ziarovka a nieco s vlasmi to ze vraj ma..neviem co je na tom pravda, ale niekde to bolo, nieje to z mojej hlavy :)
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Príspevok od používateľa Snake »

ja som tiez pocul ze to nici vlasy, vsetky neony....nielen tato diskotekova....





.
Používateľov profilový obrázok
subz3ro
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa subz3ro »

Kluci, co je vela, to je moc... to musite sami uznat. :D
LOCK
There are 10 types of people in the world. Those who know binary and those who don't.

Návrat na "Debata o všetkom"