donaska z USA

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

donaska z USA

Príspevok od používateľa lezgy »

zdar

ma niekto skusenosti s kupvanim veci cez net a donaska z USA???
ako to vyzera s prevodom z uctu ake su tam skryte poplatky ktore v koncovej cene niesu, v akej vyske a podobde...
resp co vsetko mozem cakat....
vie niekto okolo toho nieco povedat???

diki moc
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

ja s tym skusenost nemam, ale donaska ta bude stat hodne. totiz, nie kazdy obchodnik si moze dovolit poslat zamestnanca lietadlom az k tebe domov. :D
chcem tym povedat, ze donasa sa pizza a nie HW.

k teme: ja by som si pozrel, ake presne poplatky pozaduje predavajuci, teda tie co ti automaticky pripocita k cene on (DPH, postovne atd). najlepsie je to poslat ako dar, teda oznacit "GIFT" a vtedy neplatis clo. myslim, ze nic navyse by si nemal platit. doba dorucenia je asi 10-20 dni...
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

No ja som z eBay kupoval CPU, treba sa s nimi dohodnut, nech na obal napisu bud teda gift, alebo hodne hodne malu hodnotu toho tovaru, bo ti to moze skoncit na colnom urade a budes si po to musiet ist na ten urad/(sklad) a zaplatit clo. Inac, prislo mi to presne za 7 dni.
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... pravidelne nakupuje veci v USA a nechavam si ich posielat
... velmi vela predajcov sa boji "vychodnej" europy a tak vobec neposielaju tovar, dokonca ani neakceptuju platby ... ja zasadne pouzivam PayPal, lebo takto nie su ziadpoplatky a berie sa stredny kurz, zaroven som poisteny voci podvodu ...
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Príspevok od používateľa lezgy »

no nieco som si uz zistoval. plati sa clo a posta. posta vyjde na 100$ to by v pohode slo.
som v UK cize to vyjde asi o 10£ viac ako by to vyslo tu ked by som to kupil odtialto.
finta je v tom ze v USA ten buk stoji o polovicu menej ako tu.,

pay pal mam blokovanyneviem s akeho dovodu ale pisal som priamo predajcovi vravel ze to posle.

vravite teda ze ak napise na povrch ze je to gift, vyplatene je to uz predom cize tam nebude ziadna cenovka

myslite ze prejde bez cla?? notbuk ktory zo vsetkym moze vazit 5kil??
lebo to clo bude asi fajna palka
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s

Návrat na "Debata o všetkom"