JEDNO FORUM

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
kacerko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: St 11. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: BRATISLAVA

JEDNO FORUM

Príspevok od používateľa kacerko »

CHCEL SOM VAM SEM DAT DACO srandovne tak na nejaky obsah fora :

Dotaz: Ahoj. Chtìl jsem se zeptat ohlednì zvyseni kapacity HDD.
Mam doma HDD 200GB a na internetu jsem nasel navod jak fyzicky zvìtsit jeho kapacitu az
na 300GB. A to tak ze se trosku povoli ty ctyøi sroubky co drzi ten plech. Tim by se mìl zvìtsit prostor uvnitø a tim padem by se tam mìlo vejit vice dat. Nema s tim nìkdo zkusenost?


Odpovìdi:



# Ano, ale opatrne! Zhruba to vychazi 1/4 otacky = 23,7 MB, ale musis je povolit vsechny stejne,nesmi tam byt temer zadny rozdil.Pozor,pokud je povolis moc ze to uz prekroci o 100% puvodni velikost HDD tak dojde k takzvanemu osviceni dat a tim padem k redukci pouze na 50% puvodni velikosti HDD ktera uz nejde opravit



# Ja jsem to zkousel na jednom starsim harddisku (1,2GB) a po pùl otacce vsech sroubù se nic nedìlo, ale kdyz jsem pak povolil srouby jestì o kousek, tak uz mi vùbec nenabìhnul pocitac. Zasrouboval jsem teda sroubky zpatky, ale poøad to nefunguje. Dìlal jsem to v temne komoøe, takze k osviceni dojit nemohlo. Je nìjaka moznost, jak z toho harddisku dostat aspon tìch 50% pùvodni kapacity?



# Ja jsem to zkousel a nic...ze vy mi tady kecate? akorat mi nejede PC



# Ja bych ty sroubky nastavil delsima ,tim vznikne prostor i pro 400 GB
!!!!!!! Vyzkouseno!!!!!!!!



# Jiste, a pokud HD otevrete uplne, bude bezpochyby automaticky naadresovan veskery jeho okolni prostor a pripraven k zapisu prakticky neomezeneho mnozstvi dat



# Vrtakem 6 mm navrtas HDD ze strany do otvoru zasunes brcko a fouknes.
Zalezi, jak silny mas dech. Da se to nafouknout o 75% pùvodni kapacity.
Nakonec se dirka rychle ucpe a zalepi zvykackou, aby dofoukle GB neutekly.



# Si tu z toho niektori robite srandu, ale naozaj to ide vy lamy!
Staci srobovak, pevnu ruku a system. Srobky treba povolovat na kriz po polotacke
(Staci dva zavity, viac by som neriskoval, neskor hrozi strata dat).
Po povoleni treba disk sformatovat s parametrom big, cize napr.
format c: /big Mne sa takto podarilo zvacsit 80GB Maxtor na 160GB!!!
Ale to uz je extrem a bola s tym babracka, je to povolene fakt na doraz a radsej vsetko zalohujem na diskety, ALE STALO TO ZA TO!!!



# Jo,zkusit se to mùze,hlavnì napøed zazalohovat tìch 200GB na diskety!!
Staci na to asi jen 140 000 disket. A formatovat je lepsi s parametrem format/superbig.




a co namazat sbìrnice maslem - aby to po nich lepe jezdilo ?!?!
MOTHERBOARD foxconn Intel celeron D 3.0 TAKT na 3.5 1GBRAMduall blitz a goodram GEforce 7300LE HDD160GB MAXTOR zdroj 400w NO NAME

SKLADAM compy TAKTUJEM CHODIM NA PRETAKTOVANIE ...teda som
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

Take veci sa davaju do threadu Vtipy a toto tam uz aj nahodou je...

Návrat na "Debata o všetkom"