nefunguje net cez siet

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
pakito
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 30. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica - Podlavice

nefunguje net cez siet

Príspevok od používateľa pakito »

pls poradte mi niekto, mam stolnu zostavu a notebook, chcel som si vytvorit domacu siet s pristupom na internet
ked sa mi to po nejakom trapeni podarilo zistil som, ze sa z notebooku nedostanem na net, pri ikone siete mi na stolovom svieti zlty trojuholnik s vykricnikom a textom "obmedzene alebo ziadne pripojenie"
internet mam od suseda ( dsl ) cez wifi na stolny PC, spojenie krizovy kabel, winXP v oboch masinach
dakujem za rady
Sloboda znamená zodpovednosť
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

nho je tu funkcia hladania trebars
dalsia vec, to krizenie dsl tiez provider nebude z toho nadseny
zadaj si tam ip, podobnu ako mas na svojom kompe
trebars komp : 192.168.2.2, na book si daj ip 192.168.2.3
a teraz musis nastavit este dns a getaway, a to uz musis nastavit susedovu ip, cize ta by mala byt dajme tomu 192.168.2.1
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
wipe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: BA - Karlova Ves

Príspevok od používateľa wipe »

no moje riesenie bolo take ze som si na kompe ktory chytal wifi nainstaloval ccproxy (ak nieco nevies je tam uzytocny help ) a spojil NB s kompm pomocou cross kabla.
potom som v IE nastaveniach netu nastavil adresu proxy a uz som fical :)
nesmies zabudnut ze na nb si musis kazdy soft ak sa da prestavit tak aby isiel cez proxy (u man to bolo socks5)
a ak nepojde siet cez kabel tak treba dat napevno ipecky na lan
dakedy to fungovalo aj na autom ale casy sa asi menia :)
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

xp ma proxy uz v sebe cize takyto soft nema v tejto dobe uz opodstatnenie, vlastne aj 2k ho ma
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
pakito
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 30. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica - Podlavice

Príspevok od používateľa pakito »

jasne ze som skusal googlit ale bol som neuspesny (mozno moja neschopnost)
tak ten zlty trojuholnik sa mi uz podarilo odstranit a siet funguje obojsmerne v pohode
a k tomu interetu, tu branu a DNS mam nastavit na stolnom alebo na NB-ku a nestaci ked dam moznost "ziskat adresu IP zo servra DHCP automaticky"?
Sloboda znamená zodpovednosť
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa skill3r »

Kazdopadne premosti wifi sietovku z tou druhou na ktorej mas laptop a potom uz len nastav v nb to iste ako na wifi sietovke samozrejme s inymi ip adresami kompu a nb ,malo by to potom fungovat bez problemov
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
wipe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: BA - Karlova Ves

Príspevok od používateľa wipe »

jararak napísal:xp ma proxy uz v sebe cize takyto soft nema v tejto dobe uz opodstatnenie, vlastne aj 2k ho ma
ja som to tam nenasiel tak som pouzil soft ...
a ide :)
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

staci ti spravit ten virtualny most, teda oznacis tie 2 pripojenia a das vytvorit MOST
potom na tom moste nastavis IP DNS a BRANU (rucne)
podla struktury tvojej siete
napr.:
110.32.0.20
255.240.240.0
110.32.1.16 DNS
a to iste na notebooku IP
napr::
110.32.0.25
255.240.240.0
110.32.1.16 DNS

a kabel pouzi ne-crossovany.
vsetko bude slapat ako ma. ja amm takto 3 sietovky v jednom compe a funguje to. moj comp je ako HUB
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

pc2pc musi byt cross kabel, pc2 hub or swich moze byt aj cross aj rovny kabel, je to uz jedno. este raz, mas u seba apcko alebo ako to mas zriesene aby sme sa dobre chapali. popis nam presne strukturu siete, pocet, ap, routrov, sietoviek a pod.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
pakito
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 30. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica - Podlavice

Príspevok od používateľa pakito »

tak mam to takto:
na pc mam wifi sietovku a klasiku z ktorej ide priamo cross kabel do NB, nemam tam ani router ani nic podobne, net mam od suseda ako som uz spominal cez wifi a on ma dsl od t-comu, vysielacia antena je od neho vyvedena z routra

edit-->
este som zabudol jednu vec ktora je asi dolezita, ze stolny pc je uz v jednej domacej sieti (t.j. ze su tam 3 PC na jedno pripojenie cez router)
Naposledy upravil/-a pakito v Ne 21. Jan, 2007, 10:49, upravené celkom 1 krát.
Sloboda znamená zodpovednosť
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa skill3r »

Ked si das vlastnosti na miesta v sieti v PC mal by si tam mat dve sietove pripojenia wifi a sietovku.oznac obydva klikni pravim a daj premostit pripojenia,vznikne ti sietovy most.Potom si na NB nastav IP z ktorej mas net.A tusim este aj ten sietovy most bude treba nastavit.Takto to musi fungovat
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR

Návrat na "Siete"