Aku knihu na vyucbu zakladov programovania- C

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Aku knihu na vyucbu zakladov programovania- C

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

Nazdar borci
neviem ci som zvolil najlepsiu sekciu ale do programovania som to radsej nedala a do nakupnej poradne tiez nie lebo by ste sa :lol:
Takze uz dlhsie sa chcem naucit programovat
Na skole sme mali 1 rok pascal a ten celkom ovladam
za rok sa ale vsetko naucit nemozem a veci ako polia atd su mi nezname :cry:
chcel by som sa naucit programovat
som zacinal s C a celkom sa mi to pacilo a dokazal som aj napisat primitivne(dost primitivne) veci
ale problem internetovych tutorialov je ten ze tam su priklady a postupy riesenia konkretneho programu ale nie je tam rozobrata teoria napr o objektoch atd
teda aspon v tych co som nasiel ja
no a teda by som sa chcel naucit programovat v C a by som potreboval odporucit nejaku knihu kde su veci ako polia a pointery dobre vysvetlene
teda ak mate nejaky dobry titul z ktoreho ste sa naucili programovat Vy tak to sem napiste pls
ak mi odporucite iny dobry jazyk, tak si necham poradit
ak mi chcete odporucit nieco ine tak som otvoreny navrhom

prosim modov o zhovievavost a pripadny presuv ak najdu vhodnejsiu sekciu

Dakujem za vsetky odpovede
...
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa Nesqwik »

no ja by som ti odporucal rovno C++ , sice je pravda ze kazdy program co si napisal v C ti pojde aj v C++ ale naopak nie
momentalne mam doma pozicanu knizku
Naucte se C++ za 21 dni
neni to sice na 100% moj styl ale da sa
ako si pisal nieco uz nakodit vies takze prvych par stranok budes mat ako opakovanie
inak asi si dobre na nete nehladal lebo este ja ked som chodil na skolu na nete bol kopec dobrych priruciek :P
knizku mam preto lebo nie vsade mam net alebo PC a ked mam cas tak to citam
PS: nemyslim ze sa to da stihnut za 21 ale kto povedal ze mi to nemoze trvat dlhsie :red:
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

Velmi dobry tutorial:

Kód: Vybrať všetko

http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=370
Alebo casto odporucana (aj mojou profesorkou na vysokej skole) kniha:
Herout - Ucebnice jazyka C

Kód: Vybrať všetko

http://www.martinus.sk/?uMod=list&uTyp=autor&uAutorMeno=Pavel%20Herout
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

wow :8O:
ten tutorial je brutalne super
njn som lamka ale na prvych strankach googlu asi nebol alebo som fakt totalne blbo hladal
a z tych knih co si doporucil tak ktoru??
prvy diel+druhy diel alebo tu bez cisla?
a najlepsie ak napisu aj ini ze z coho sa ucia na VS programovanie
THX za doterajsie aj buduce odpovede
...
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

Ucebnice jazyka C je to asi to najlepsie co mozes ako zaciatocnik mat.
Afaik je ta bez cisla to iste co jednotka. :)

Btw na programovani na fchpt stuba je to doporucena kniha :)
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

Zober si jednotku, dvojku zatial potrebovvat nebudes, ver mi :wink: Sam som robil skusku z C-cka a ta kniha je daleko vpredu pred mojimy vedomostami...som zvedavy ako sa ti podari pouzit ukazovatele ( :wallbash: )
EDIT: ak budes chciet, potom ti tu postnem nejake zakladne priklady v C-cku, ale iba fakt zakladne :red:
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

presne ako povedal gudas: herout - ucebnica jazyka C. celkom dobra kniha a tiez je dobre, ked uz tie veci vies, ale si nespamatas meno dakej funkice.=:) knihu odporucali tiez na FIIT-ke v prvom rocniku.

ja tiez len prvu cast (druhu som uz nekupil, bolo to zbytocne pre mna).

C-cko je sice dobra vec, ale uz komplikovanejsie programy, ako napr. dake GUI sa tam robi dost blbo. ked nechces mat programy v konzole, potom budes to robit asi v C++ (ked chces ostat pri C/C++). C++...

C++ podla mna nechaj na pokoji. C je o proceduralnom programovani (klasika, ako pascal). C++ je uz objektovo orientovany jazyk. presnejsie povedane proceduralny jazyk, ktory podporuje objekty. a presne to je ten najvacsi problem. nie je to dostatocne premyslene, zbytocne komplikovane (napr. viacnasobna dedicnost a take chutovky). ked uz OO programovanie, tak potom Java (alebo teraz coraz viac popularny C# - podobne k Jave, len microsoftacka verzia).

C, ako zakladny jazyk je celkom dobra volba (zijde ti vsade). az potom, ked uz v tom robis "zlozitejsie" veci (napr. implementaciu abstraktnych udajovych typov (stack - LIFO aj FIFO zoznamy, binary tree, atd.) zvladas v poho, az potom by som presiel na objektovo orientovane programovanie.

btw: ak mas dake problemy s programovanim (ako napr. uz spominane pointre), kludne si vytvor novy thread v programovani. ved je tu dost programatorov...

Návrat na "Debata o všetkom"