Regulacia otacok CPU fanu na Asrock 4CoreDual - VSTA

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
igorg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 05. Mar, 2007, 08:00

Regulacia otacok CPU fanu na Asrock 4CoreDual - VSTA

Príspevok od používateľa igorg »

Prosim o radu, kupil som si novu zakl. dosku od asrocku 4CoreDual - VSTA, novy PD 2800, novy chladic AC Freezer 7 Pro. Po zapojeni mi chladic bezi stale na 2500 az 2700 otacok. Zapojil som ho na dosku do 4 pin konektoru. Bolo mi kamaratom pradene, chladic ide tichucko a teraz mi bezi ako divy huci ako potvora. Ak sa niekto najde poradte co s tym. Ten co mi to radil mi povedal, ze ma kamarata ktoremu viac sramotia disky ako chladic procaku. V biose nie je prepinac PWM. Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Faronell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 06. Mar, 2007, 08:00

Ahoj

Príspevok od používateľa Faronell »

Mam podobnu dosku ako ty akurat Dual VSTA. Mal som ten isty problem ako ty, ini chladiac FOXCONN z Heat Pipe mi hucal ako divy, odmietal sa regulovat, vzdy isiel naplno, tak som sa vratil k originalu. Ale program SPEEDFAN ktory najdes na internete, z nim to uregulujes. No ta legulacia funguje v troch stupnoch, 900ot, 1800ot a 2600ot. Neviem preco je to tak, no stalo by za to napisat priamo do ASROCKU no Anglina????...
Tolko ti viem poradit ja.
cau
Používateľov profilový obrázok
igorg
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 05. Mar, 2007, 08:00

Re: Ahoj

Príspevok od používateľa igorg »

Dijy za odpoveD. Ta moja anglictina nie je ziadna. Ani v speedfane to neviem nastavit tak trpim a hucanie musim pocuvat.


Faronell napísal:Mam podobnu dosku ako ty akurat Dual VSTA. Mal som ten isty problem ako ty, ini chladiac FOXCONN z Heat Pipe mi hucal ako divy, odmietal sa regulovat, vzdy isiel naplno, tak som sa vratil k originalu. Ale program SPEEDFAN ktory najdes na internete, z nim to uregulujes. No ta legulacia funguje v troch stupnoch, 900ot, 1800ot a 2600ot. Neviem preco je to tak, no stalo by za to napisat priamo do ASROCKU no Anglina????...
Tolko ti viem poradit ja.
cau
Používateľov profilový obrázok
Faronell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 06. Mar, 2007, 08:00

Speedfan

Príspevok od používateľa Faronell »

Na prvej zalozke toho programu mas dvoje percenta, zniz spodne oznacene Speed02 pod sedemdesiat sipkami a malo by to fungovat!!!!!

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"