stavba subwooferu

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Resulter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ut 21. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Povazska Bystrica

stavba subwooferu

Príspevok od používateľa Resulter »

Poradte mi pls, aku skrinu mam postavit, keD mam basovy menic: Tesla ARO 711, parametre: Ø 270, 4 Ω, Max.prikon 8 W, Vlastna rezonancia 70-105 Hz, rozsah: 60-6000 Hz, Char. citl. 94dB, druh magn. obvodu: AlNiCo, hmotnost: 4 kg. Chcem proste skusit postavit nejaku subwoofer a nechcem kupovat novy menic, tak skuste dat navrh na objem skrine resp jej rozmery, material a aky basreflex pouzit, vyhybku a zosilnovac pouzit. Dakujem za vsetky navrhy a rady...
"If freedom is outlawed, only outlaws will have freedom."

CPU: Celeron D 2500@3100 MHz, PSU: Premier 300W, MB AsRock P4i45D+, RAM: 512MB PC 3200, VGA: GF4 MX 440 64MB 64bit, DVD-RW: LG GSA-4167B, HDD Maxtor 80GB 7200rpm
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

nechapem dnesnych ludi co by do tiezsubwooferu pomaly dali aj vyskac :roll: hlavne ze bude zadarmo a hlavne ze bude robit basypyco :wink:

razonancia 70-105Hz ... to je subwoofer ?? ten reprak ma Xmax mozno 1-2mm ... je to prevdepodobne stredotónovy reprak...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: stavba subwooferu

Príspevok od používateľa shiro »

Resulter napísal:Poradte mi pls, aku skrinu mam postavit, keD mam basovy menic: Tesla ARO 711, parametre: Ø 270, 4 Ω, Max.prikon 8 W, Vlastna rezonancia 70-105 Hz, rozsah: 60-6000 Hz, Char. citl. 94dB, druh magn. obvodu: AlNiCo, hmotnost: 4 kg. Chcem proste skusit postavit nejaku subwoofer a nechcem kupovat novy menic, tak skuste dat navrh na objem skrine resp jej rozmery, material a aky basreflex pouzit, vyhybku a zosilnovac pouzit. Dakujem za vsetky navrhy a rady...
Ked uz subak, tak tam hodit aspon 22cm repro (TVM ARN-226 na zaciatok ), ktore ide od 30Hz. Toto smetie co mas, ti na 70Hz urcite basovat nebude....
Používateľov profilový obrázok
Resulter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ut 21. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Povazska Bystrica

Príspevok od používateľa Resulter »

Dobre, diky moc presvedcili ste ma, ze do toho bude treba cosi aj vrazit a ze ten srot vela nezahra, ale mohli by ste mi aspon poradit, co vsetko treba zohladnit pri stavbe bedne a ako ju mam navrhnut?
"If freedom is outlawed, only outlaws will have freedom."

CPU: Celeron D 2500@3100 MHz, PSU: Premier 300W, MB AsRock P4i45D+, RAM: 512MB PC 3200, VGA: GF4 MX 440 64MB 64bit, DVD-RW: LG GSA-4167B, HDD Maxtor 80GB 7200rpm
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Od repraka zavisi, ci spravis basrelex, alebo uzavretu, a dalej plati, ze cim vecsi oibjem bedne, tym to hra hlbsi basy...
Bednu musis poriadne zlepit, zosrobovat a vytlmit vatelinom, alebo molitanom. K tomu este daku vyhybku a hotovo

Zacni s nejakym tym ARN co som pisal vyssie, su to lacne repro, a na skusanie si veci celkom dobre. Mam s nim subak, a hra super. Az budes kus skusenejsi, tak vyorbis daco s napriklad nejakym Beyma reprakom, tie uz su drahsie, ale aj kvalitnejsie.

Info o kontrukciach a forum, kde ti mozu poradit v tomto ozajstni machri najdes na www.dyifans.org
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

shiro napísal:...a dalej plati, ze cim vecsi objem bedne, tym to hra hlbsi basy...
:roll:

to vobec nie je pravda, to ake hlboke basy to zahra zalezi od reproduktora a od typu ozvucnice a hlavne od ladenia...
to co si napisal plati mozno tak pre uzavretu

Bednu musis navrhnut na mieru repraku, snaz sa aby ti v simulacii vychadzala co najrovnejsia charka, pripade s miernym navysenim na basoch ak robis bassreflex
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

Tomkocur ono shiro ma pravdu do urcitej miery... kebysi zoberies rovnaky menic a das ho do 10 a do 40litrovej bedne,vo vacsej pojde nizsie,tiez to ale zalezi od ladenia BR a na druhej strane s obiemom to netreba prehanat
a co sa tyka tej najrovnejsej charky... ano bolo by to pekne keby je uplne rovna ale treba zohladnovat aj GD,maximalny prikon a podobne :wink:
cela simulacia je o kompromisoch...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

TomKocuR napísal:
shiro napísal:...a dalej plati, ze cim vecsi objem bedne, tym to hra hlbsi basy...
:roll:

to vobec nie je pravda, to ake hlboke basy to zahra zalezi od reproduktora a od typu ozvucnice a hlavne od ladenia...
to co si napisal plati mozno tak pre uzavretu

Bednu musis navrhnut na mieru repraku, snaz sa aby ti v simulacii vychadzala co najrovnejsia charka, pripade s miernym navysenim na basoch ak robis bassreflex
Je to pravda, ale len viac-menej, ako pise Bobo_.
Ja pri stavbe bedni nesimulujem, len to postlkam, prihodim vyhybku a vzdy to hra tak, ako chcem, neviem ci mam tolko stastia alebo co... :)
Subak som si robil s 1x ARN 226/4ohm, bedna je 60x40x40cm, 2.5cm hruba drevotrieska, uzavreta. Pri vybuchoch vo filmoch mi krasne rezonuje okno, a pohariky v kuchyni tiez :D
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

ehm,nic v zlom ale v tej bedni by bolo lepsie dvom tym reprakom... do takych objemov sa davaju dva... ale ak sa ti to paci ako pises, tak som ticho :wink:

Návrat na "Zvuk a PC"