prehrievanie VGA?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

prehrievanie VGA?

Príspevok od používateľa Vigor »

Mam AGPx4 slot a v nej GF4200ti 64MB 128bit. Doteraz mi vsetko slapalo v poho, mno teraz ak zapnem nejaku narocnejsiu 3D hru, tak bud sa mi sekne cele pc, alebo sa mi vypne monitor a blika ako keby bol odpojeny alebo v hre mam artefakty.... pricom driver som nemenil a mam stale ten isty s ktorym mi vsetko islo v poho... (uplna nova instalacia windowsu takisto nepomohla)

...moze to byt tym teda ze sa graficka prehrieva?
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3683
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

Ak to zacne robit az po chvili hrania tak sa prehrieva , ak hned tak VGA uz odisla na dochodok :wink:

- klasicky postup pri prehrievajucej sa VGA:

Rozobrat PC, vyhodit von VGA, zhodit chladic,skontrolovat funkcnost vetracika,doliehavost pasivu na jadro , riadne ho vycistit od prachu , zotret z chladica aj z grafickeho jadra staru pastu (ak tam vobec daka bola), naniest novu pastu a nahodit chladic spet na kartu
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vigor »

Meloon napísal:Ak to zacne robit az po chvili hrania tak sa prehrieva , ak hned tak VGA uz odisla na dochodok :wink:

- klasicky postup pri prehrievajucej sa VGA:

Rozobrat PC, vyhodit von VGA, zhodit chladic,skontrolovat funkcnost vetracika,doliehavost pasivu na jadro , riadne ho vycistit od prachu , zotret z chladica aj z grafickeho jadra staru pastu (ak tam vobec daka bola), naniest novu pastu a nahodit chladic spet na kartu
...skusim sa nato pozret, ale orig.pasiv (v ktorom je vetracik) je cely horuci z coho vyplyva ze prilieha v poriadku....
...poviem priklad: hram CS 1.6 = bez problemov, hram RF Online (omnoho narocnejsia hra ako CS) a po case blbnu textury abo sa vypne monitor ale niekedy sa to celkom drzi na par hodin...
-btw na grafike a tusim ani na tom pasive neudrzim prst jak je horuca, mno sa divim ze original to moc chladic to nestiha ked neni taktovana..
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

praveze cim menej dolieha tym je teplejsi... pretoze ak nedolieha poriadne tak sa GPU/CPU prehrieva co znamena ze aj chladic zacne viac hriat... stalo sa mi to na mojom s.A procaku, ked som ho prepastoval a heatsink z chladica som umyl pod vodou, vybral som sponu a ked som ju zasuvol tak som ju zasuvol spatne, dal som to vsetko nazat do PC... teplota burn 86C... chladic horuci... potom som tento problem so sponou objavil a ked som to dal do drazky do ktorej spona patrila, teplota burn 56C a chladic je vlazny :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3683
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

miqra napísal:praveze cim menej dolieha tym je teplejsi... pretoze ak nedolieha poriadne tak sa GPU/CPU prehrieva co znamena ze aj chladic zacne viac hriat...
A to je uz co za blbost ? :roll: Cim vacsia stycna plocha jadra a chladica tym je odvod tepla z jadra efektivnejsi. Ak by chladic zle doliehal, ze by bola napriklad len tretina plochy jadra spojena s pasivom tak jadro zacne zvysovat svoju teplotu, nakolko 2/3 nemaju kam teplo odovzdat. Teda pasiv odobera teplo len z kuska plochy jadra a rozklada na celu svoju plochu a je chladnejsi ako keby doliehal na jadro poriadne

- ine by to bolo asi pri medi lebo ta ma vyskou teplnu vodivost. Cize aj z malej plochy by ucinne odvadzala teplo a pasiv by sa mohol slusne zahriat
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

miqra napísal:praveze cim menej dolieha tym je teplejsi... pretoze ak nedolieha poriadne tak sa GPU/CPU prehrieva co znamena ze aj chladic zacne viac hriat...
:D :D No jasne ze to je blbost!!
- neviem ako to mas s chladenim ale je dost mozne ze sa ti v tichto teplach prehrieva.
- osobne by som tam dal nejaky velky ventilator 8025, a nechal na pasiv riadne fukat.
- ak to nepomoze je vysoka sanca ze cip alebo pamete sa proste elektronicky "opotrebovali"
- chce to vymenit kartu.

T. :D
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vigor »

hmm, aj tak som skusil preistotu dat dole pasiv a zdalo sa mi tam dost malo pasty, tak pojdem dnes kupit a dam tam novu pastu ci to pomoze...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- tej pasty sa tam dava naozaj len minimum, nieze to natres ako chleba s nutelou
- pol "kvapky" by uplne stacilo

T. :)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Ado008
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: So 07. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Cadca

Sekanie PC pri 6200

Príspevok od používateľa Ado008 »

Cavte. Ja mam podobny problem. Mam dosku s AGP 4 ale kupil som od kamosa za par korun MSI NX6200AX ktora je na AGP 8. Problem je v tom ze ked spustim hociaku 3D hru tak mi ihned sekne PC. Ale napriklad niektore starsie alebo niektore programy co pouzivaju javu chvilu idu a potom az seknu. Chcel by som sa preto spytat ze ci to moze byt chladenim. Lebo karta myslim nepresahuje 55 stupnov. Alebo to je tym ze karta je na AGP 8 a ja mam na doske iba AGP4. Dakujem velmi pekne.

Návrat na "Grafické karty"