Je chrobak zviera??

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Je chrobak zviera??

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

mame taku dilemu-daju sa chrobaky, husenice atd teda hmyz povazovat za zviera, resp. radia sa pod zvierata ako take??

ja viem ze tych zivocisnych druhov je mrte vela ale da sa hmyz radit pod zvierata??
Používateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: St 09. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Senec (33)

Príspevok od používateľa ANDYMAN »

podla mna hmyz patri pod zvierata... ale niesom na to odbornik
Intel i7 4790K Delid [ 8-RADS!!! Water Cooling ] Kingston HyperX 32GB ASRock Z87 OC Formula EVGAGTX980Ti Superclocked EK Water Samsung 850EVO RAID-0 HDD cca 10TB Creative SB-Z Asus 4K 32" LED RAZER Deathstalker UltimateLogitech Z5450 THX Enermax Platimax 1500W Corsair 900D ...
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ D5 X-Res CSQ Pump Phobya DC12-400 1x Phobya G-Changer 480 V1.2 1x Black Ice GT Stealth 360 1x XSPC RX240 1x AC NexXxoS PRO II 3x AC NexXxoS PRO I 1x HX-CU1401V Hose 13/10mm UV Liquid ...
Používateľov profilový obrázok
Blade6591
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: Po 20. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Malacky

Príspevok od používateľa Blade6591 »

hm..ked sa zviera=zivocich tak preco nie? :D
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

nema obcianku, tak nieje! (ale Ferdo mracec je frajer)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

Rob6591 napísal:hm..ked sa zviera=zivocich tak preco nie? :D
aj clovek=zivocich-cicavec - chces mi snad tvrdit ze som zwiera?? :D
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Príspevok od používateľa A2C »

DiwaSwina napísal:
Rob6591 napísal:hm..ked sa zviera=zivocich tak preco nie? :D
aj clovek=zivocich-cicavec - chces mi snad tvrdit ze som zwiera?? :D
a co si? ja som zviera :lol:
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: St 09. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Senec (33)

Príspevok od používateľa ANDYMAN »

vsetko zive sa podla mna deli na : ZVIERATA - RASTLINY - LUDIA
existenciu "medziclankov" nevylucujem :roll:
Intel i7 4790K Delid [ 8-RADS!!! Water Cooling ] Kingston HyperX 32GB ASRock Z87 OC Formula EVGAGTX980Ti Superclocked EK Water Samsung 850EVO RAID-0 HDD cca 10TB Creative SB-Z Asus 4K 32" LED RAZER Deathstalker UltimateLogitech Z5450 THX Enermax Platimax 1500W Corsair 900D ...
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ D5 X-Res CSQ Pump Phobya DC12-400 1x Phobya G-Changer 480 V1.2 1x Black Ice GT Stealth 360 1x XSPC RX240 1x AC NexXxoS PRO II 3x AC NexXxoS PRO I 1x HX-CU1401V Hose 13/10mm UV Liquid ...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

Animals are a major group of organisms, classified as the kingdom Animalia or Metazoa. In general they are multicellular, capable of locomotion and responsive to their environment, and feed by consuming other organisms. Their body plan becomes fixed as they develop, usually early on in their development as embryos, although some undergo a process of metamorphosis later on. Biologically, human beings fall under the animal kingdom.

:blind:
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Blade6591
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: Po 20. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Malacky

Príspevok od používateľa Blade6591 »

no to som nedomyslel... :lol: ale pravu ma ANDYMAN... :bravo: dobre to rodelil...
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

Scorp napísal:Animals are a major group of organisms, classified as the kingdom Animalia or Metazoa. In general they are multicellular, capable of locomotion and responsive to their environment, and feed by consuming other organisms. Their body plan becomes fixed as they develop, usually early on in their development as embryos, although some undergo a process of metamorphosis later on. Biologically, human beings fall under the animal kingdom.

:blind:
and then, bugs are..... ????????? :?: :?: so, we are all animals
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

DiwaSwina napísal:
Scorp napísal:Animals are a major group of organisms, classified as the kingdom Animalia or Metazoa. In general they are multicellular, capable of locomotion and responsive to their environment, and feed by consuming other organisms. Their body plan becomes fixed as they develop, usually early on in their development as embryos, although some undergo a process of metamorphosis later on. Biologically, human beings fall under the animal kingdom.

:blind:
and then, bugs are..... ????????? :?: :?: so, we are all animals
v podstate ano, sme cicavce... svet delis na zivy a nezivy, zivy na floru a faunu... neexistuje delenie zvierata, clovek a rastliny... odlisujeme sa, rozmyslame, to hej.. ale strelis do do hlavy s brokovnicou stena, urobi par kotrmelcov a pozbieras ho lyzickou... strelis do hlavy decko, tiez urobi kotrmelce a das si live lekciu z biologie

chrobaky su zvierata, preco by neboli? Hybu sa, dychaju, zeru a trtkaju.. robia to iste co macky, zajace, alebo labute... iba v mensom style
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: St 09. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Senec (33)

Príspevok od používateľa ANDYMAN »

Scorp napísal:
strelis do do hlavy s brokovnicou stena, urobi par kotrmelcov a pozbieras ho lyzickou... strelis do hlavy decko, tiez urobi kotrmelce a das si live lekciu z biologie
scorp, tvoje prirovnania sa mi vobec nezdaju byt vtipne... sa uvedom co pises
peace
Intel i7 4790K Delid [ 8-RADS!!! Water Cooling ] Kingston HyperX 32GB ASRock Z87 OC Formula EVGAGTX980Ti Superclocked EK Water Samsung 850EVO RAID-0 HDD cca 10TB Creative SB-Z Asus 4K 32" LED RAZER Deathstalker UltimateLogitech Z5450 THX Enermax Platimax 1500W Corsair 900D ...
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ D5 X-Res CSQ Pump Phobya DC12-400 1x Phobya G-Changer 480 V1.2 1x Black Ice GT Stealth 360 1x XSPC RX240 1x AC NexXxoS PRO II 3x AC NexXxoS PRO I 1x HX-CU1401V Hose 13/10mm UV Liquid ...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

Ja v tom mojom poste nevidim ani naznak smajlika, ktorych zvycajne pouzivam, ked mne nieco pripada vtipne.. to prirovnanie je vystizne, a jedine co ma vtedy v rychlosti napadlo.. teraz ma napada, ze by som miesto brokovnice mohol pouzit pichnutie spendlikom do zadku, to by bolo samozrejme prijatelnejsie a aj menej bolestive..

ak moje prirovnania niekoho rania na dusi, alebo mu sposobuju depresie, rozmysla kvoli nim o samovrazde, uprimne ma to mrzi... chapem, ze nie kazdy je zvyknuty na strelbu priamo do hlavy..asi len ja som taky hrami a vojnovymi filmami zdegenerovany flegmatik.. v buducom posthuntingu budem brat ohlad aj na ludi, ktorych oblubenym filmom nie je Udolie tienov a neradi hraju hry typu Doom, FEAR...

a priznavam, ze mam celkom rad maciatka, steniatka aj deti
mier a kvetinky
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Príspevok od používateľa lezgy »

tomas ako pes a fena...

mas zviera pes...
apessadeli na psa a fenu....
no vysomar sa s toho
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa PETERPANs »

No zviera je predovsetkym organizmus, ktory si zaobstarava potravu vo volnej prirode alebo poziera odpadky po ludoch, nepouziva nastroje a ak aj, tak len v primitivnej forme. Vsetko zivocistvo mimo cloveka sa poklada za zvierata. Avsak existuju rozne kulturne a nabozenske pohlady na tento pojem.

Zatial sa pojem zviera sustreduje hlavne na nasu zem. Je tazko povedat ako by sa dalo pouzit pojem zviera mimo nasej planety, nakolko nasa slnecna sustava este zdaleka nie je v tomto ohlade prebadana, nehovoriac o galaxiach. :D
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)

Návrat na "Debata o všetkom"