Zapojenie predneho audia

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
olbrait
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Ut 15. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Podhájska + BA (25)

Zapojenie predneho audia

Príspevok od používateľa olbrait »

zdravim, mam problem s funkcnym zapojenym predneho audia na skrinke AC Silentium T3 Pro. Skrinka ma konektor ako je na tomto obrazku. Z toho drotiky boli povodne zapojene takto:

1 - cerveny
2 - cierny
3 - zlty
4 - volne
5 - zlty
6 - biely
7 - volne
8 - no pin
9 - biely
10 - cerveny

Problem je v tom, ze keD som ju zapojil do konektoru na zakladnej doske Asus M2NPV-VM (konektor na Asus) tak nebol funkcny ani jeden z prednych konektorov audia. Rovnaku skrinku ma i Diablo1st, on ma dosku Biostar ta690g, (konektor an Biostar), a predne audio mu funguje. Porovnaval som zapojenie audia na tychto dvoch doskach a dospel som k tomu, ze by som mal na konektore skrinky prehodit zlzy drotik z pozicie tri na poziciu styry. Odvtedy funguje predny konektor na repro, ale mikrofón stale nie, takze bude asi treba prehodit este cosi, lenze z tych popisov na obrazkoch ma nic rozumne nenapada. Nechcem skusat zapajat tie drotiky len tak na slepo (strasne tazko sa z toho konektoru vyberaju a tretiu poziciu som pri vyberani drotika vylomil, takze si pockam na definitivne riesenie)

KeD som konektor predneho udia zapojil do ineho kompu, predny konektor na repro fungoval, tak dost mozne, ze to bolo zle zapojene od vyroby. Napisem este Diablo1st-ovi, ako su drotiky pozapajane u neho, mozno sa niekam dostanem. Mikrofón som nemal ako vyskusat (ziadny nebol poruke)

vDaka
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Tak uz som ti odpisal. Tie konektory mam presne takto zapojene a funguje vsetko ako ma. Aj repro (resp. sluchatka) a aj mikrofón.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie

Návrat na "Zvuk a PC"