Monitorovanie graficke karty + problem

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Truhlik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 14. Aug, 2007, 08:00

Monitorovanie graficke karty + problem

Príspevok od používateľa Truhlik »

Hladam program na monitorovanie grafickej karty pretoze mam nasledovny problem: zacal som pouzivat program PRO/ENGINEER Wildfire 2.0 a tak som si kupil LCD monitor LG L192WS, keDze ten stary 15" CRT nie je na PRO/ENGINEER ktovieco :wink: Na novom monitore nastal nasledovny problem: vsetko ju uplne v poriadku az pokial program nezvacsim na celu obrazovku, zacne sa spravat ako keby nieco nestihalo. Myslel som, ze 512MB RAM je malo a tak som dnes dokupil Dalsich 512MB, ale nepomohlo. Moze to byt problem grafiky? Mam ATI Radeon 9600 PRO 128MB kupovanu minuly rok, podla oficialnej stranky distributora je poziadavka iba rozlisnie "min. 1024x768". KeD zmenim rozlisenie na 1024x768 ide to OK aj na celu obrazovku.
Viete mi prosim poradit nejaky program na monitorovanie zatazenia grafickej karty, aby som vedel posudit ci je na vine grafika? Alebo kde mam hladat chybu?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8679
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Na vylomeniny typu Pro Engineer, 3dsmax, maya a podobne 2D/3D modelovacie programy sa vyrabaju specialne grafiky ATi FireGL, alebo nvidia Quadro, ktore su na taketo veci stavane. Radeon 9600 je grafika na hry nie na toto, tak sa necuduj, ze to to pri vysokom rozlisku seka. Mne seka tiez 3d studio max...

Dolezity je aj zvysok PC, na toto treba vela RAM a silny procesor.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Truhlik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 14. Aug, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa Truhlik »

Dostal som oficialne info od distributora, ze chyba moze byt naozaj v grafike - ovladace. Neviete mi niekto poradit kde by som zohnal ovladace pre moju graficku kartu od ineho vyrobcu ako orig. ATI?
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3735
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

Truhlik napísal: Neviete mi niekto poradit kde by som zohnal ovladace pre moju graficku kartu od ineho vyrobcu ako orig. ATI?
Omega drivers :wink:
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
Truhlik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 14. Aug, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa Truhlik »

KeD som si nainstaloval Omega drivers, Pro/ENGINEER nesiel vobec spustit.

Návrat na "Grafické karty"