spotreba energie pri zapnutom Bluetoothe

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

spotreba energie pri zapnutom Bluetoothe

Príspevok od používateľa Muhyng »

Zdravim,

vie mi niekto povedat, ci nejako radikalne stupa spotreba energie pri stale zapnutom BT? Myslim tym, ze mobil ma BT zapnuty a je spojeny s PC, ale inak sa nic nerobi, len z casu na cas napisem SMS... Vdaka.

PS mobil: N6230i
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

nho relativne dost radikalne sa dvihne spotreba, mozno aj den menej vydrzi potom. vlastne to je akoby si stale volal, len vyhoda je ta ze mas blizsie pripajaciu stanicu cize nizsi vykon vydavas
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa Muhyng »

Nahodou link na tie testy nemas? Lebo skusal som co to spravi a zatial mi to skor vychadza, ze blizsie k pravde je jararak :( Ale nemozem nechat telafon len tak lezat aby som to mohol skutocne objektivne porovnat...
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Memnon »

mno ked som kupoval nvy phone tak som sa ho snazil cim skor vybit a BT + infra pomohli tak by som povedal ze radikalnu ne ale slusnu spotrebu to ma urcite
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
s10
VIP
VIP
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa s10 »

Povedal by som ze pravda ja niekde uprostred. Lebo mam blut zapnuty takmer stale a baterka "drzi" avsak akonahle zacnem prenasat hromadu dat tak to uz klesa. Takze pokial sa cez blut iba "vidia" a neprenasaju vela dat tak to baterku velmi nespotrebuvava. :)
Používateľov profilový obrázok
noben
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Po 14. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Podbrezová

Príspevok od používateľa noben »

s10 napísal:Takze pokial sa cez blut iba "vidia" a neprenasaju vela dat tak to baterku velmi nespotrebuvava. :)
...presne. BT je na kazdom tel (rozumej znacke a type) nastaveny na iny "time refresh", t.z. ze bezi akokeby standby a vtedy je spotreba minimalna.
ASUS VANGUARD B85, Intel Xeon E3-1231v3, Corsair 16GB 1600 Mhz Vengeance, Samsung SSD 850 250GB, 8800GTX

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"