SW + HW Firewall

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

SW + HW Firewall

Príspevok od používateľa Lopik »

som tak rozmyslal ze...
Mam softwarovy firewall od Keria + integrovany HW firewall v modeme. Moze to robit problem ked su oba aktivne? ... viem ze dva softwarove firewally sa neodporucaju (skor vobec nepouzivat), ale ako to je s SW + HW firewallom :?: ... vypnut radsej jeden? (modem je smejdacky Microcom, takze rozumnejsie by bolo dobre nechat Kerio :lol: )
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: SW + HW Firewall

Príspevok od používateľa galen »

Lopik napísal:som tak rozmyslal ze...
Mam softwarovy firewall od Keria + integrovany HW firewall v modeme. Moze to robit problem ked su oba aktivne? ... viem ze dva softwarove firewally sa neodporucaju (skor vobec nepouzivat), ale ako to je s SW + HW firewallom :?: ... vypnut radsej jeden? (modem je smejdacky Microcom, takze rozumnejsie by bolo dobre nechat Kerio :lol: )
neodporuca sa mat 2 firewally na jednom kompe sucastne ...

ak ides cez 10 zariadeni, kludne si maj aj 10 firewallov, ale ak ti nahodou nieco nepojde, budes mat dlhsie badanie, kde vsade sa to blokuje
lava, prava, lava, prava ...
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Lopik »

ok to ja viem ze sa neodporuca mat viac FW ako 2 ...
len potrebujem vediet, ci to plati aj o kombinacii 1xSW firewall + 1xHW firewall .... alebo je to uplne jedno ake su, len aby neboli 2 aktivne ?
Používateľov profilový obrázok
supermario
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 12. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa supermario »

ano lopik mozes mat aj HW aj SW firewall. ty to vsak nemas na jednom zariadeni. modem je samostatny aj PC je samostatny.ak by si mal 10 modemov, pripadne router a modem a oni by mali firewall, to je len dobre. problem je, ze v pripade ak ti nieco nefunguje, nevies ktory firewall to zablokoval... :lol:

Návrat na "Siete"