Zub mudrosti (?) ~ alebo skor bolesti

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
DrPokus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 229
Dátum registrácie: Pi 08. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: okres Levice

Zub mudrosti (?) ~ alebo skor bolesti

Príspevok od používateľa DrPokus »

Zdarec, asi pred 1 dnom som zacal pocitovat neprijemnu tupu boles pri poslednom zube na sanke ... uz som sa zlakol ,ze je to kaz ... ale dnes pozeram v zrkadle a skoro ma vykotilo... rastie mi novy zub ... hh ... boli to jak svina , mate stym niekto skusenost ? Do kedy ta bolest bude trvat ? Netreba s tym ist k zubarke ?

:help:
CPU: Intel Pentium Dual Core E2180 2Ghz@3010Mhz CPUz | RAM: DRR2 2G 667Mhz@758Mhz Kingston | HDD: 250G Seagate 16M cashe SATA2 | MB: MSI P35 Neo2-FIR | GPU: ATi HD4850 512 DDR3 ,Saphhire
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Príspevok od používateľa A2C »

No ak by to bol zub mudrosti ako mne rastol tak uz mam 3 avsak pri ziadnom som nepocitoval tupu bolest len steklenie v oblasti zuba, choD s tym radsej k zubarke
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

ja mam 4 a pocitujem vacsiu tupost ako predtym... aj ludia okolo mna :lol:
no mna pri raste vobec nebolel ani jeden... ani len nesteklil... teda by som siel k zubarovi ci je to normalne... mozno ze ti tlaci pomalicky na vsetky druhe zuby!!! mama bola niekedy sestrickou zubarky a spominala ze zub mudrosti dokaze nadvyhnut, ale aj uplne vytlacit poslednu stolicku, ale stalo sa jej to len v dvoch pripadov za 15rokov... :roll:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

mne ked rastol tak sa dasno len ciastocne uvolnilo a ho prekryvalo este asi 2 mesiace a bol to veru blby pocit ked nejaka strava sa pod to dostala a potom uz aj z volnej chvile som si tam zasparal jazykom, a este viacej to bolelo potom, ale bolelo len to dasno, nie zub. tusim ze mam secky 4.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Tomax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 598
Dátum registrácie: Št 08. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Tomax »

- mne ked rastol prvy tak som mal neznesitelne bolesti celej dolnej sanky

- myslel som si ze mam zapal okostnice :BO lebo bolesti boli velmi velike a ked sa mi konecne prerezal cez Dasno tak bolest pomali ustupovala...ale je to ku*va bolest...
Spoiler: ukázať
AMD X6 1100T --4GB RAM -- AMD 6950 1GB --
Používateľov profilový obrázok
koco11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 483
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Blava,Sala

Príspevok od používateľa koco11 »

sprav to ako to robili nasi predkovia. skus to vypalit domacou palenkou:P
HP Probook 6540b + HTC HD2 Android 2.3.1
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Lopik »

koco11 napísal:sprav to ako to robili nasi predkovia. skus to vypalit domacou palenkou:P
+1

Ak dovolis, napisem mu rovno lekarsky predpis:
- 3x denne po 0,3 dl bieleho vina rocnik 2001
- vzdy pred spanim, po umyti zubov, najskor vyplachnut usta cistou vodou a potom 1x 0,05 dl 52% bosackej slivovice.
- piatok vecer, sobota vecer - 0.7 dl borovicky/slivovice na zaciatok ... nasledne uz len preventivne preplachovat hrdlo pivom, to kvoli chladeniu, az sa ti nahodou nezapali.

vedlajsie ucinnky:
- bud velka nespavost, alebo az prilis velka spavost
- rozbite ruky, lakte, odrete dlane, ... v urcitych pripadoch aj monokel pod okom
- po prejdeni urciteho casu moze nastat triaska ruk
- vramci bezpecnosti zamknut auto, kluc uchytit do sveraku a par krat po nom buchnut ocelovym kladivom hmotnosti 4,5kg

vela stastia :nerd:
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

segre nejak blbo rastie, tak jej musia rozrezat dasno po dvoch stranach zuba a niecim ho vytiahnut....kamaratovi ho zase nejakym dlatkom rozbijali na dve a viac casti aby ho mohli vytiahnut...zalezi od chtupu aky mas, hustota zubov a tak...urcite by som skor ci neskor behol k zubarke, co na to povie...
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
DrPokus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 229
Dátum registrácie: Pi 08. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: okres Levice

Príspevok od používateľa DrPokus »

Taaak, dnes som s tym bol u zubarky (kedze som celu noc nespal od bolesti...kazde nadichnutie som citil ako mi prechadza cez ten zub ... bleee) Mno, zubarka na to kukla, vravy rastie tam 8-micka , postuchala mi tam dasno s dakou pakou ,vydezinfikovala a napchala mi tam daku gumicku ci co , zajtra mam este skocit na kontrolu a inak je to zrejme ok : ) bolest trocha ustupila , no stale to dost citim :/ dufam ,ze sa dnes vyspim :/

Ako som cital vyzsie tak tu niektory mate aj 4 new zuby (?) omg, no mne celkom staci tento jeden... uz to nechcem zazit znova :/

Ten vyplach dakou liehovinou asi budem aplikovat : )) ... predsa je to rana a v ustach sa nachadza aj po umyti zubov dost bakterii na to aby vznikol zapal co teda vobec nepotrebujem
CPU: Intel Pentium Dual Core E2180 2Ghz@3010Mhz CPUz | RAM: DRR2 2G 667Mhz@758Mhz Kingston | HDD: 250G Seagate 16M cashe SATA2 | MB: MSI P35 Neo2-FIR | GPU: ATi HD4850 512 DDR3 ,Saphhire
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

uplne normalne a uplne zbytocne-na ten zub ani nedostanes kefkou, ani ho nijak nevyuzivas pri zuvani,akurat sa lahko kazia a musia von

doporucujem pokial budu problemy resp. sa zacne kazit rovno vytrhnut-mne to doktorka blombovala a behom roka sa z neho aj tak odlomilo a musel von

co to ma s pretaktovanim ?? :) ale pravda, ked gamblis a do toho bolia zuby to nie je dobre :)
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- mne sa zub mudrosti v hube otocil o 90° a vzrastol nalezato, nepresiel cez dasno...
- zubarka mi nato prisla pri nahodnom rengene
- zatial s tym nemam problemi
- ale hovorila mi ze mi to musi vyzekat "majzlikom".....
- tymto pozdravujem vsetkych podobnych mutantou.

T. :)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

Toman napísal:- mne sa zub mudrosti v hube otocil o 90° a vzrastol nalezato, nepresiel cez dasno...
- zubarka mi nato prisla pri nahodnom rengene
- zatial s tym nemam problemi
- ale hovorila mi ze mi to musi vyzekat "majzlikom".....
- tymto pozdravujem vsetkych podobnych mutantou.

T. :)
mam to iste, ale je to vpredu, asi 4ty zub od stredu, uplne nahodou mi to nasla na panoramatickom rentgene-moja zubarka povedala ze musi ist von lebo mozu byt problemy-druhy zubar povedal ze to nema vyznam a ze problemy vobec byt nemusia-a pokial budu ze to nie je zavazny problem vybrat

po urcitych skusenostiach aj od inych ludi mam tendenciu radsej sa do toho nerypat pokial nie su problemy(lebo mozu byt-presne ako s pocitacmi :D :lol: )

takze-don't touch running system 8)
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

Kym to funguje, nesahat na to. :)
Inak osmicku mam tusim jednu, taky maly bazmeg niekde vzadu v pysku, nebolela keD rastla, ani som moc neosprostel, takze neviem naco je vlastne ten zub dobry. :? :D
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

jaffar napísal:Kym to funguje, nesahat na to. :)
Inak osmicku mam tusim jednu, taky maly bazmeg niekde vzadu v pysku, nebolela keD rastla, ani som moc neosprostel, takze neviem naco je vlastne ten zub dobry. :? :D
uplne na nic-iba na problemy
Používateľov profilový obrázok
DrPokus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 229
Dátum registrácie: Pi 08. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: okres Levice

Príspevok od používateľa DrPokus »

Kua so zubom, dnes mi zubarka oznamila, ze mam infekciu v zuvacom svale ... no parada, a ja ze preco mam napuchnute lico a neviem poriadne otvorit usta ... dala mi dake antibiotika ,ze by to malo zabrat. Nastastie to uz neboly stale, len obcas na take 2 hod. ma to chyti a vtedy je to brutal, neviem co mam zo sebou robyt, chodim po izbe , deformujem predmety okolo seba a pod. : D uz mi to fakt lezie na nervy, a navyse slintam jak daka bestia z hororu :/
CPU: Intel Pentium Dual Core E2180 2Ghz@3010Mhz CPUz | RAM: DRR2 2G 667Mhz@758Mhz Kingston | HDD: 250G Seagate 16M cashe SATA2 | MB: MSI P35 Neo2-FIR | GPU: ATi HD4850 512 DDR3 ,Saphhire

Návrat na "Debata o všetkom"